Hubená sestava David Servisu šla ostře na mladíky z Písku. Tábor doma nestačil H. Brodu

14.02.2019

Druholigová skupina Jih pokračovala středečním 39. kolem. V jihočeském derby na ledě Hokejového centra Pouzar v krajské metropoli bojovali domácí servismani s Pískem o zachování teoretické naděje na postup do play off. V pohublé sestavě splnili svůj cíl, když soustředěným tlakem přehráli soupeře připomínajícího svým složením spíše juniorku. Mužstvu Tábora šlo doma proti Havlíčkovu Brodu pouze o čest. Nezklamalo bojovností, ale hostům nestačilo kvalitou.

Č. BUDĚJOVICE / TÁBOR – Servismani se třemi ortodoxními a jedním přeškoleným bekem (mladík Daniel Dudáček dostal volno na maturitní ples) a třemi útoky začali proti Písku nešťastně. Na konci 4. minuty usedl za katr Petr Škopek, ale přechodný pobyt zde ukončil po sedmi vteřinách, neboť kapitán hostí Martin Parýzek otevřel v přesilovce skóre střelou od modré čáry. Ještě v úvodní části se však vedle časoměřičů společně usadili písečtí hráči Jan Sýbek (2 + 2) a Matěj Fríd a ve dvojnásobné přesile srovnal domácí kapitán Roman Šulčík. Na začátku druhé periody získali vedení znovu hosté. Tentokrát využil přesilovku obránce Šimon Červinský hrající z nouze na centru.

Zbytek utkání režíroval tým David Servisu, který si opakovaně pomohl k úpravě skóre v početní převaze. Další dva góly do písecké klece padly již v rovnovážném poměru hráčů. Domácí bodovali naplno, ztratili však zraněného Jana Bártu (pravé rameno) a potrestaného Jiřího Bártu. „Vyhráli jsme zaslouženě. Smekám před klukama. V okleštěném složení odvedli výkon v maximálních možnostech. Jejich zápasová i tréninková morálka je obdivuhodná,“ nešetřil chválou asistent Jiří Fedur. „Jsme trošku zklamaní, měli jsme plno vyloučených. Chtěli jsme hrát hokej, ale domácí nám moc nedovolili. Šli do nás ostře. Přesilovky řídil Vak,“ shrnul písecký asistent Václav Šrámek.

Bodově nejchudší jihočeský celek Tábor se doma proti Havlíčkovu Brodu držel do poloviny zápasu. Na chvíli dokonce otočil skóre a vedl 2:1. Zlomový moment nastal za stavu 2:2, kdy obránce Kamil Černý v pádu odvracel nebezpečí od táborské klece, ale nešťastně holí přesměroval kotouč za záda Michala Nováka. Brzy nato domácí nepokryli kapitána Bruslařů Miroslava Třetinu a dostali čtvrtý gól. Soupeř byl od těch okamžiků nad jejich síly. „Zpočátku nás provázela nervozita. Přežili jsme oslabení tři na pět, srovnali hru, jenže Brod ukázal větší kvalitu. Kluci to odmakali, ale výsledek je spravedlivý,“ uznal kouč Arpád Györi, jenž poprvé nasadil juniora Jonáše Adamce.

2. liga, skupina Jih, 39. kolo:

HC David Servis – IHC Písek 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
16. R. Šulčík (Jiří Bárta, Škopek), 32. Rolínek (Jan Bárta, R. Šulčík), 35. Sumerauer (Jiří Bárta, Vak), 47. Kronus (Rolínek, L. Kříž) – 4. Parýzek (Hanus, V. Šuhaj), 22. Červinský (Sýbek, Parýzek).
Rozhodčí: Jaroš – Schopf, Horký.
Vyloučení: 7:8, navíc Jiří Bárta (D. Servis) 10 minut + do konce, Turek (Písek) 10 minut.
Využití: 2:2.
Diváků: 202.
D. Servis: Vl. Marek – L. Kříž, Radoš, Škopek, Ferebauer – R. Šulčík, Vak, Jan Bárta, Jiří Bárta, Sumerauer, Rolínek, Schmidmayer, Kronus, Tejko. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Dom. Bílek, Suda, Houdek, Turek, Hora – Polata, V. Šuhaj, Sýbek, A. Novák, Červinský, D. Matějka, M. Novotný, Rod, J. Volf, Fríd. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 13. února 2019.

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)
16. Sladkovský (Skočovský, J. Březina), 22. Škrdleta (Pípal), 46. Prášek (J. Březina, Sladkovský) – 15. Milfait (Voříšek, Kopic), 26. Šmíd (Beneš), 29. Michálek (Třetina, Nepokoj), 35. Třetina (Nepokoj, T. Semrád), 35. Voříšek (J. Matušík, Milfait), 57. Přidal (Třetina, Šmíd).
Rozhodčí: Šperl – Kreuzer, Hnát.
Vyloučení: 3:6.
Střely na branku: 28:36.
Diváků: 621.
HC Tábor: Mich. Novák – Skočovský, Kachyňa, Kanov, K. Černý, Košař, Duben, Bouška – J. Březina, Sladkovský, Prášek, Pípal, Blažek, Škrdleta, Syrovátka, R. Pechánek, Š. Kadilák ml., od 41. navíc Adamec. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.