Hráčům chci nabídnout perspektivu, aby nehledali angažmá každý rok, říká písecký kouč Luboš Rob

15.06.2020

Hlavním koučem a sportovním manažerem píseckých Králů ve 2. lize se počátkem června stal bývalý reprezentant Luboš Rob (1970), jenž svoji hráčskou kariéru spojil především s budějovickým Motorem a také zde nastartoval trenérskou dráhu. V sezoně 2017–18 asistoval Marianu Jelínkovi na střídačce prvoligového áčka, řadu let pracoval s motoráckou mládeží. Aktuálně dostal volnou ruku k pozvednutí mužstva, které v minulém období pokulhávalo za očekáváním.


PÍSEK – Poslední dvě sezony koučoval druholigový A–tým velmi mladý Karel Herr (1993) s podporou matadora Václava Šrámka (1949). Nejdříve dovedli své svěřence k 10. místu po základní části a postupu do čtvrtfinále play off jako nejlepší z trojice jihočeských zástupců ve 2. lize. Loni však zůstali ve skupině sedmí z osmi. Nechali za sebou jen mizerné čínské Draky. Trenérský asistent setrval na střídačce, zato kormidelník zvolil rezignaci. „Karel podle mých informací odešel asi tři týdny předtím, než mě oslovilo písecké vedení. Nemluvil jsem s ním, ale chystám se ho přeptat na pár mladších hráčů, které uvažuji ponechat v týmu,“ svěřuje se Luboš Rob.

Někdejší pravé křídlo s bilancí sedmnácti sezon v extralize (734 utkání, 230 gólů) a také deseti startů za národní mužstvo (3 góly) hodlá však při šéfovské premiéře mezi muži postupovat vlastní trenérskou cestou. Situaci v píseckém hokeji už trochu mapoval během uplynulé sezony. Udržoval kontakt s lodivodem juniorky Radkem Volfem a posílal budějovické mladíky za herní průpravou do Písku, kde naopak sledoval talenty. Díky tomu letos na jaře zamířila do Motoru bratrská dvojice Jakub (brankář) a Jan (útočník) Karbulkové. První do dorostu, druhý k juniorům. „Honza hrál i za písecké áčko. Uvítal bych jeho pomoc, ale nejdřív se musí prosadit v Motoru.“    

Člen hokejového klanu – vrcholově hrál tatínek František Rob, strýc Stanislav Rob, bývalý tchán Jaroslav Pouzar, současný tchán Radim Pařízek, pokračuje syn Luboš – nastoupil do kumulované funkce v Písku oficiálně 8. června. V aktuální fázi letní přípravy dojíždí do nového působiště dvakrát týdně. Dohled nad aktivitami v posilovně nechává na bedrech asistenta. „Každé pondělí chodíme na led, čtvrteční trénink absolvujeme na suchu. Kluci mají vytvořené podmínky na úrovni 2. ligy k tomu, že se chtějí připravovat společně. Zatím je to na bázi dobrovolnosti, ale od 27. července nastavíme přesná pravidla. Budeme na ledě pětkrát týdně a začneme hrát zápasy,“ vysvětluje.

Spojení dvou funkcí bere jako příležitost

Kádr píseckého áčka tvoří v těchto dnech osmnáct hráčů plus dva brankáři. „Prioritně stojíme o trojici Petr Hučko, Martin Parýzek a Jan Sýbek, na níž bychom to rádi postavili. Vidím určitý potenciál také u některých hráčů z minulé sezony a mám vytipovaných pět šest borců odjinud. Ke zmíněnému datu chceme mít všechny k dispozici. Potom zbývá ještě celý srpen na získání případné posily z těch hokejistů, kteří zůstanou bez smlouvy,“ říká Luboš Rob při vědomí, že písecký klub musí příchozím předložit dostatečně zajímavou alternativu, aby je lákaly odměny za hokej v kombinaci se zaměstnáním. „Hráčům chci nabídnout perspektivu, aby nemuseli hledat angažmá každý rok,“ ujišťuje.

Druholigovým Králům se jihočeský patriot upsal zatím na jednu sezonu. „Osobní dohodou a podáním ruky jsme se ujistili navzájem, že spolupráci neohraničujeme časem a že by mohla trvat dva až tři roky. Chtěl bych budovat mužstvo s určitým cílem a hrát o špici třetí nejvyšší soutěže. Hodlám také navázat jednání s Motorem a zjistit, jestli by pro extraligový klub měla význam spolupráce s Pískem,“ představuje svoje vize Luboš Rob, jemuž velkou oporou jistě bude asistent Václav Šrámek. „Jak jsem Vencu poznal, je to pohodový chlap s obrovskou zkušeností v píseckém hokeji. A není vůbec negativně zatížený dlouhodobým působením na jednom místě. To je moc důležité,“ oceňuje.        

Luboš Rob jednal původně s Litvínovem, kde chystal oprášit trenérský tandem s Marianem Jelínkem. Covidová pandemie ale změnila běh událostí. Budějovického rodáka potom lanařily dva kluby z Chance ligy na pozici asistenta. Do námluv s Pískem zasáhl ještě jeden moravský klub z 1. ligy. Šlo o funkci hlavního kouče. „Byl jsem již pocitově tak daleko, že jsem se rozhodl pro Písek,“ konstatuje před životní padesátkou (4. srpna) a těší se na debut v pozici vládce střídačky u týmu dospělých. „Spojení hlavního trenéra a sportovního manažera v jedné osobě se nenabízí každý den. Beru to jako příležitost a věřím, že to přinese správný sportovní užitek oběma stranám,“ vyslovuje naději.

Ladislav Lhota       


Krátké zprávy
09. 07. 2020 Písečtí Králové rozšířili druholigový kádr o dvaatřicetiletého forvarda a klubového odchovance Tomáše Roda, jenž v minulé sezoně pauzíroval od hokeje a letos plánoval naskočit za Sokol Radomyšl v nejvyšší krajské soutěži. V předchozí kariéře nasbíral spoustu zkušeností v 1. lize (Písek, Ústí nad Labem, Třebíč, Prostějov, Most) a také extralize (celkem 50 utkání za Mladou Boleslav a České Budějovice). Krátce si zahrál 2. ligu ve Francii, naposledy účinkoval v druholigových Řisutech.
09. 07. 2020 Nový trenér ženské reprezentace Tomáš Pacina sezval hráčky na první společný kemp, který se uskuteční v Benešově od 27. do 31. července. V nominaci nechybí Jihočešky - brankářka Julie Pejšová (Milevsko, nyní Kobra Praha), obránkyně Martina Zedníková (Jindřichův Hradec, nyní Příbram) a útočnice Tereza Vanišová (Strakonice, nyní Boston Pride, NWHL).
08. 07. 2020 Pětatřicetiletý obránce Peter Mikuš, jenž nastupoval v sezoně 2011-12 za extraligový tým Českých Budějovic, prodloužil do příštího ročníku své působení v barvách HC Nové Zámky ve slovenské extralize.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web