Euforii z domácího ledu si mužstvo Písku nepřeneslo do Šumperka. Dostalo kanára

06.03.2019

Po senzačním obratu ve druhém duelu u břehu Otavy a srovnání série na 1:1 cestovali písečtí hokejisté ke třetímu čtvrtfinále 2. ligy do Šumperka, ale tam se jim nevedlo. Vyrovnaným soupeřem byli domácím Drakům jen v úvodu, kdy však neproměňovali šance. Potom je Moravané rozebrali a vytvořili si náskok, který v závěru kontrolovali s velkým přehledem. Hostům nepomohly ani změny v sestavě a vraceli se domů s tenisovým kanárem.


ŠUMPERK – Na úpatí Jeseníků postrádali Jihočeši vedle akademického reprezentanta Davida Matějky také razantního obránce Dominika Bílka, jenž musel nuceně odpočívat kvůli kumulaci vyšších trestů. V úvodu produkovali dobrý hokej, jenže zahodili tři vyložené šance (jednou trefili tyčku) a nevyšla jim ani přesilovka pět na tři. Zato domácí měli ze dvou šancí stoprocentní úspěšnost, a když ve druhé části zvýšili na 5:0, bylo jasné, kdo získá druhý bod v sérii. „Soupeř si vybudoval náskok, uklidnil se a předváděl prvotřídní hokej. S námi to šlo z kopce. Byli jsme zakřiknutí, báli jsme se. Trošku jsme se zvedli v závěru, ale bylo už pozdě,“ smutnil asistent Václav Šrámek.    

2. liga Jih a Východ, čtvrtfinále play off, 3. zápas:

Draci Šumperk – IHC Písek 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Góly a nahrávky:
6. M. Haloda (Krejčiřík), 17. Pokorný (Mojžíš, Gewiese), 26. Plášek st. (Romančík), 26. Králík (Pokorný, Gewiese), 30. Plášek st. (Vorobjev, Gewiese), 52. Kuťák (M. Haloda, Vachutka).
Rozhodčí:
Škach – Bubela, Zedník.
Vyloučení: 10:12. 
Využití: 2:0.
Střely na branku: 46:14. 
Diváků: 984.
IHC Písek: Hauser (41. R. Kříž) – Parýzek, Hanus, Houdek (41. Pelant), Suda, Tintěra, Turek – Polata, Hučko, Sýbek, Červinský, Koupal, Marcilis, J. Volf, V. Šuhaj, A. Novák, Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 6. března 2019.
Stav série: 2:1.

Čtvrtý zápas se hraje v Písku 8. března.

(lho)

 

Krátké zprávy
17. 07. 2019 Dvaatřicetiletý forvard David Kuchejda se v lednu 2016 vypravil z mateřského Motoru České Budějovice na německý led a bude tam pokračovat i v následující sezoně. Postupně v nižších soutěžích vystřídal kluby EHC Bayreuth Tigers, EC Kassel Huskies, EHC Lausitzer Füchse. Nyní se chystá do týmu Eispiraten Crimmitschau. V minulosti hrával také za jihočeské celky Tábora a Písku.
16. 07. 2019 Hráči prvoligového Motoru, kteří jsou pod smlouvou, spolu s trenéry a celým realizačním týmem, aktuálně pobývají ve Frymburku na čtyřdenním soustředění od 15. do 18. července. V pátek 19. července se k nim připojí hokejisté angažovaní na try out a společně v Českých Budějovicích podstoupí testy fyzické připravenosti. Širší kádr doplněný některými juniory začne od pondělí 22. července trénovat ve dvou skupinách na ledě. Tréninky budou pokračovat denně vyjma víkendů do prvního přípravného utkání s extraligovou Plzní, které se uskuteční v Milevsku 6. srpna od 17.30 hodin.
15. 07. 2019 Hokejisté druholigového IHC Písek v rámci přípravy na nadcházející sezonu obují kopačky v přátelském utkání s béčkem fotbalového klubu Čížové. Akce se uskuteční na čížovském hřišti v sobotu 20. července od 13 hodin a bude součástí oslav 100 let tamního fotbalu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web