Dvojboj mezi David Servisem a Strakonicemi nabídl svižný hokej. Výsledky nepřekvapily

29.08.2018

Českobudějovický David Servis se chystá na třetí sezonu ve 2. lize a do programu srpnové přípravy zařadil dva zápasy s obhájci krajského titulu Strakonicemi. Oba duely nabídly svižný hokej a ukázaly, že soupeři mají dobře natrénováno. Druholigový celek se víc nadřel na vítězství u břehu Otavy, zatímco na domácím ledě od poloviny utkání jasně určoval vývoj. Dostával však od Strakonic góly při vlastních přesilovkách a to bylo varující.


STRAKONICE / Č. BUDĚJOVICE – Do prvního souboje vstoupili protivníci s rezervními gólmany, Josefem Štroblem resp. Jaroslavem Jágrem. Oba prokázali připravenost kdykoliv zaskočit za týmové jedničky, jimiž jsou Jakub Myslivec a Tomáš Klestil. Servismani otevřeli rychle skóre dělovkou Petra Škopka od modré čáry. Náskok zvedli na 4:0, teprve potom se prosadili domácí, když Ondřej Dlouhý ve vlastním oslabení proměnil sólo přes celé kluziště. Na další dva góly hostí reagovali Strakoničtí až v závěru kosmetickou úpravou výsledku.

Také odveta v Hokejovém centru Pouzar patřila brankářskému záskoku, ale jenom na straně hostujícího týmu, do jehož klece se postavil Tomáš Vastl. Domácí nastoupili bez zraněného Lukáše Sumerauera a když v úvodu nevyužil velkou šanci Tomáš Vak, radovali se z vedení krajští šampióni. Ve vlastním oslabení se trefil Marek Hrubý. V dalším oslabení unikl Tomáš Růžička, jenže neuspěl. Naopak Jakub Šuhaj vyrovnal po chybě strakonické obrany. Hosté šli znovu do vedení ve druhém dějství, ale od poloviny zápasu kraloval David Servis. Hosty opustila bojovnost. Budějovický Petr Škopek v 59. minutě nedal trestné střílení.

Příprava:

HC Strakonice – HC David Servis 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
Góly a nahrávky:
34. Dlouhý, 52. T. Růžička, 56. M. Hrubý (T. Růžička) - 1. Škopek (Šuhaj), 23. Jan Bárta (Sumerauer), 24. Šuhaj (Trummer), 29. Sumerauer (Jan Kříž), 41. Trummer (Šuhaj), 50. R. Šulčík.
Rozhodčí: Vovčko – Tuháček, Vavruška.
Vyloučení: 3:8, navíc D. Kovář (Strakonice) a Jan Kříž (D. Servis) oba 10 minut.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 320.
Strakonice: Štrobl – D. Kovář (41. Franta), D. Škoda, Jan Hřebíček, Kopenec, Topinka, M. Hrubý – L. Bednařík, T. Růžička, Jiřinec, P. Řehoř, A. Mikeš, Dlouhý, P. Srb, Křenek, J. Švec, Menšík. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
D. Servis: Jágr – Radoš, Škopek, Jan Kříž, Grauer, D. Dudáček, Macháček – R. Šulčík, Trummer, Šuhaj, Jiří Bárta, Vak, Rolínek, Ferebauer, Jan Bárta, Sumerauer, Kaisler, Kronus, Káník. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hráno 22. srpna.

HC David Servis – HC Strakonice 9:3 (1:1, 5:1, 3:1)
Góly a nahrávky: 19. Šuhaj, 29. Kronus (Rolínek, Jan Kříž), 35. Škopek, 37. Jan Bárta (Ferebauer, Vak), 40. Škopek (Jan Bárta), 40. Ferebauer (Rolínek), 42. Šuhaj (Trummer), 56. Vak, 59. Trummer (Vak) – 8. M. Hrubý (Kopenec), 24. A. Mikeš (Jan Hřebíček), 53. L. Bednařík (D. Kovář).
Rozhodčí: VoráčekKreuzer, Karlín.
Vyloučení:
6:6, navíc Michal (D. Servis) 10 minut, Kopenec (Strakonice) 5 minut + do konce.
Využití: 2:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 100.
D. Servis: Klestil – Škopek, Jan Kříž, Michal (25. D. Dudáček), Radoš, Kubeš, Grauer – R. Šulčík, Trummer, Šuhaj, Jiří Bárta, Vak, Ferebauer, Kronus, Rolínek, Jan Bárta. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
HC Strakonice: Vastl – Jan Hřebíček, M. Hrubý, D. Škoda, Franta, Kopenec, D. Kovář – P. Řehoř, A. Mikeš, P. Šebesta, Samohejl, T. Růžička, L. Bednařík, Křenek, P. Srb, Jiřinec. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Hráno 29. srpna.

(lho)


Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a Českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web