Dohrávka s Libercem směřovala k hladkému výsledku. Nakonec Jihočechům zatrnulo

11.01.2022


Budvar aréna hostila dohrávaný zápas 29. kola Tipsport extraligy, který byl odložený z 3. 12. Ke břehu Vltavy přicestovali liberečtí Bílí Tygři s vizitkou pětinásobného přemožitele Motoru z posledních pěti vzájemných soubojů. Severočeši se ujali vedení, ale domácí otočili pěti přesnými zásahy a rázně vykročili za vítězstvím. Jenže v závěru se jim nevyplatil lehkovážný přístup a dostali tři góly. Při soupeřově power play naštěstí udrželi těsný výsledek.


Č. BUDĚJOVICE – Sestavu Motoru ovlivnila početná marodka. Trenérům chyběl jeden hráč do čtvrtého útoku a jako sedmého beka narychlo povolali Ivana Lytvynova ze střídavého startu v Havířově. Ten se zapojil do boje od druhé třetiny místo zraněného Martina Bučka. Hosté se radovali z úvodního náskoku necelých pět minut. Velký obrat Jihočechů nastartoval vyrovnávací trefou Milan Gulaš, spoustu mravenčí práce v útočné fázi odvedl Lukáš Pech. Oba jmenovaní si před utkáním užili potlesk za přijetí do Klubu střelců deníku Sport. Náskok 5:1 poněkud ukolébal hráče Motoru a nakonec se báli o výsledek. „Počínali jsme si lehkovážně a málo zodpovědně,“ přiznal kouč Jaroslav Modrý.

Tipsport extraliga, dohrávka 29. kola:

Motor Č. Budějovice – HC Bílí Tygři Liberec 5:4 (2:1, 3:0, 0:3)
Góly a nahrávky:
13. Gulaš (Šenkeřík, Piskáček), 16. Piskáček (Pech, J. Ondráček), 21. Zd. Doležal (Pech), 39. Karabáček (Piskáček, M. Hanzl), 40. Vondrka (Pech, Gulaš) – 8. Ordoš (M. Ivan, Zachar), 52. Ordoš (Gríger), 54. Zachar (M. Ivan), 58. Rychlovský (Faško-Rudáš).
Rozhodčí:
Pešina, Kika – Lederer, Zíka.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 23:27.
Diváků: 1 000.
Nejlepší hráči: Jan Piskáček – Jan Ordoš.
Motor: Hrachovina – Piskáček, Šenkeřík, Percy, Bučko (24. Lytvynov), R. Vráblík, Štencel – Gulaš, Holec, J. Ondráček – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek – Zd. Doležal, Pech, Vondrka – Venkrbec, Chlubna. Trenéři Jaroslav Modrý, Patrik Martinec a Roman Fousek.
Hrálo se 11. ledna 2022.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie