David Servisu a Táboru skončila sezona. Oba týmy bojovaly v osmifinále 2. ligy do poslední chvíle

07.03.2018

Třetími zápasy v osmifinále play off 2. ligy se uzavřely jednotlivé série a zároveň i letošní sezona pro oba zbývající účastníky z jihu Čech. Servismani v Havlíčkově Brodě získali dvougólové vedení, ale soupeř je znovu trestal v přesilovkách a otočil stav až na rozdíl třech gólů. Českobudějovičtí však prokázali velkou bojovnost, stejně jako mužstvo Tábora, které dotáhlo zápas v Moravských Budějovicích do prodloužení a padlo až po smolném gólu v 66. minutě.

H. BROD / M. BUDĚJOVICE – Servisman Jakub Marek neuspěl v obrovské šanci již po dvaceti vteřinách. Z jeho přihrávky otevřel skóre kapitán Roman Šulčík v polovině 7. minuty. Za necelé dvě minuty Jakub Marek prostřelil Čeňka Nováka podruhé. Jenže domácí záhy potrestali vyloučení Adama Vylíčila. Čtyři vteřiny po návratu Jiřího Bárty z hanby vyrovnali a v úvodu druhé části získali vedení. Hosté dali na 3:3, potom už vedli jenom Bruslaři. „Po krásném začátku jsme zase doplatili na hloupé fauly. Při hře pět na pět byl zápas vyrovnaný, kluci se rvali do poslední chvíle. Výsledek bereme sportovně. Vítězové se těšili přízni rozhodčích, která je příště nemusí potkat,“ hodnotil trenér Jiří Fedur.

Rovněž táborští „kohouti“ dali v Moravských Budějovicích poměrně rychle první dva góly, ale domáci je dotáhli do první pauzy. Po zranění Jana Březiny pozměnili hosté sestavu a v úvodu druhé části si vzali vedení zpátky. Další přeskupení formací si vynutil trest Martina Havrana do konce zápasu. Budějovická „žihadla“ otočila skóre na přelomu druhé a třetí periody, ale jihočeský celek si vynutil prodloužení. Bohužel, na konci 66. minuty ztratili Táborští puk na modré a postup soupeře trefil z mezikruží Jan Salák. „Jsem hrdý na to, co předvedlo naše torzo. Bojovalo a hrálo naprosto úžasně. Dojalo mě to, mám ty kluky rád. Nevyhrál lepší tým, ale šťastnější,“ řekl kouč Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Západ + Střed, osmifinále play off, 3. zápas:

BK Havlíčkův Brod – HC David Servis 7:4 (2:2, 3:1, 2:1)
11. Milfait (T. Semrád, Třetina), 14. Třetina (Michálek, T. Semrád), 22. Chlubna (Beneš), 36. Chlubna (M. Kříž, Kuchta), 37. Milfait (Endál), 53. Třetina (Šmíd, Milfait), 59. Endál (Kozlík, T. Semrád) – 7. R. Šulčík (J. Marek), 9. J. Marek (R. Šulčík, L. Kříž), 24. J. Marek (Radoš, Dančišin), 55. Dančišin (R. Šulčík).
Rozhodčí:
Maršálek – Urubčík, Kleprlík.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 3:2.
Střely na branku: 30:32.
Diváků: 806.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Radoš, Michal, P. Macháček, Škopek, J. Kříž – R. Šulčík, J. Marek, Dančišin, Jiří Bárta, Sumerauer, Zayml, Ferebauer, Vylíčil, Káník. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 7. března.
Konečný stav série:
3:0.

HC Moravské Budějovice – HC Tábor 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly a nahrávky: 9. Krutiš (Rytnauer, Horký), 20. Matějka (Pucher st.), 37. Horký (Rytnauer, Krutiš), 43. Rytnauer (Kliment), 66. Salák (Pelikán) – 6. J. Březina (J. Doktor, M. Havran), 9. Severa (Kachyňa, K. Černý), 23. Š. Kadilák ml. (Pípal), 53. Pípal (Duben).
Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Roupec.
Vyloučení: 2:5, navíc M. Havran (Tábor) do konce.
Diváků: 705.
HC Tábor: T. Klestil – Marcel Dvořák, M. Havran (33. Duben), Kachyňa, K. Černý, Pípal (21. Košař), Raiterman – J. Březina (21. Pípal), J. Doktor, Blažek, R. Heřman, Severa, Seidl, Šulek, Š. Kadilák ml., R. Pechánek. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Konečný stav série: 3:0.