David Servis ve Žďáru padl se ctí, Písek dostal v Kotlině nepříjemnou sprchu

27.02.2019

Třetí nejvyšší domácí soutěž v přidružených skupinách Jih a Východ uzavřela 42. kolem svoji dlouhodobou část. Českobudějovický David Servis sužovaný zraněními odehrál důstojnou partii ve Žďáru nad Sázavou. Padl rozdílem dvou gólů, ale při loučení se sezonou zanechal příznivý dojem. Húř dopadl Písek, jediný jihočeský tým postupující do play off, který na stadionu Kotlina v Havlíčkově Brodě inkasoval sedmičku, byť nepropadl herně. Tábor měl volný los.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU / H. BROD – Servismani těžce lepili sestavu, ale naštěstí se uzdravilo pár hráčů a ve Žďáru nastoupily dvě obranné dvojice a tři útočné řady. Třetí útok obětavě vedl nedoléčený Jan Bárta se dvěma obránci na křídlech. Dvěma góly Tomáše Vaka z přesilovky a ve vlastním oslabení po hrubce domácích vedli hosté do 48. minuty 2:1. „Bohužel, potom zaúřadoval rozhodčí. Poslal nás do čtyřech po faulu, který nebyl. Inkasovali jsme na 2:3 vteřinu po návratu Jana Radoše z trestné lavice a nevyšel nám závěr, ale většinu zápasu měli kluci pod kontrolou. Hráli dobře, vymačkali se, klobouk dolů před nimi,“ hodnotil asistent Jiří Fedur poslední letošní vystoupení David Servisu.

Písečtí trenéři v Havlíčkově Brodě proti lídrovi soutěže nasadili do branky Richarda Kříže, jenž promarodil větší část sezony. Do obrany se vrátil po operaci slepého střeva Roman Tintěra, v útoku se objevil po kratší zdravotní absenci mladík Jan Marcilis. Mužstvo si vytvořilo spoustu šancí, jenže selhávalo v zakončení. Naděje na lepší výsledek svitla Jihočechům za stavu 1:3 ve 31. minutě, kdy dopravili kotouč za záda Čeňka Nováka, jenže sudí odvolal již uznaný gól pro úmyslné kopnutí. „Byly kolem toho dohady a nás to ještě víc srazilo do kolen. Udělali jsme hvězdu z domácího gólmana a dostali hroznou dardu, ale zápas vypadal úplně jinak,“ postěžoval si asistent Václav Šrámek.

2. liga, skupina Jih, 42. kolo:

SKLH Žďár nad Sázavou – HC David Servis 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
36. Panna (Krupka, Lojek), 48. Wasserbauer (Hort), 53. Stehlík (Panna, Kuřítko), 59. Kuřítko – 9. Vak (L. Kříž), 33. Vak (Škopek).
Rozhodčí: Held – Urubčík, Kleprlík.
Vyloučení: 4:5, navíc Radoš (D. Servis) 10 minut.
V oslabení: 1:1.
Diváků: 628.
D. Servis: Vl. Marek – L. Kříž, Grauer, Škopek, Radoš – R. Šulčík, Vak, Rolínek, Ferebauer, Sumerauer, Tejko, J. Kříž, Jan Bárta, Jiří Kubeš. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 27. února 2019.

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
8. T. Semrád (Voříšek, Kulhánek), 16. Voříšek (Milfait, J. Matušík), 22. J. Matušík (Milfait, Voříšek), 33. Třetina (Přidal, T. Semrád), 39. D. Michálek (T. Semrád, Třetina), 51. J. Matušík (Voříšek), 55. Milfait (Kozlík, Přidal) – 56. J. Volf.
Rozhodčí: Antonín – Vašíček, H. Král.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 36:35.
Diváků: 487.
IHC Písek: R. Kříž (41. Hauser) – Parýzek, Hanus, Dom. Bílek, Houdek, Tintěra, Turek, Hora – Polata, Hučko, Sýbek, Červinský, Koupal, Marcilis, J. Volf, V. Šuhaj, A. Novák, Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.

Čtvrtfinále play off (na tři vítězství):

Draci Šumperk – IHC Písek 2. března
IHC Písek – Draci Šumperk 4. března
Draci Šumperk – IHC Písek 6. března
Případný 4. zápas se hraje v Písku 8. března, 5. zápas v Šumperku 10. března.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.