David Servis v přípravě smazal ztrátu a skolil české akademiky těsně před koncem prodloužení

06.12.2016

Akademický výběr České republiky v rámci přípravy na 28. zimní univerziádu (Kazachstán 29. ledna – 8. února 2017) rozbil jednodenní kemp v jihočeské metropoli a vyzval k přípravnému duelu druholigový tým David Servisu. Reprezentanti se třemi Jihočechy v sestavě zpočátku převyšovali svého soka rychlostí a zaslouženě vedli 3:0. Jenže servismani v závěru senzačně vyrovnali třemi slepenými góly. Vítězství přiklonili na svoji stranu vteřinu a půl před koncem prodloužení.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dlouho zápas vypadal na jednoznačnou záležitost. Mužstvo akademiků vedené budějovickým koučem Jaroslavem Liškou zařadilo mnohem vyšší rychlostní stupeň, než David Servis. Jako by po dvou různých kolejích jezdil vláček motoráček a v opačném směru šinkanzen. Po tyčce nastřelené v 9. minutě Martinem Štruncem se v rozmezí necelé minuty (12. – 13.) střelecky prosadili David Ballner a Michal Brzobohatý. Rozdíl mohl být vyšší, ale reprezentanti skórovali už jen jednou, když se v polovině utkání padáčkem trefil David Blažek.

Servismani se zlepšovali od druhého dějství. Zbavili se respektu ze soupeře a stále častěji směřovali do útočného pásma. Rozehřál se také gólman Hynek Kůdela, jenž při svém loučení s budějovickým druholigovým klubem několikrát podržel spoluhráče. Střeleckou invazi zahájil ve 47. minutě Lukáš Chaloupka, který vrátil do odkryté klece puk odražený po střele Jana Pessra. Za čtyřicet vteřin se z levé strany trefil Milan Šesták, po další minutě a dvanácti vteřinách vyrovnal z pravého kruhu Ladislav Marek. Soupeř reagoval oddechovým časem.

V pětiminutovém prodloužení tři na tři měli víc šancí hráči David Servisu. Největší příležitost promarnil Jiří Hanzal, ale vítězství stihl před sirénou zařídit Lukáš Chaloupka drzou střelou k pravé tyčce. „Některé hráče jsme pozvali poprvé a chtěli jsme je vidět v akci. Nejméně polovinu utkání jsme byli lepší, jenže nám nevycházela koncovka,“ krčil rameny Jaroslav Liška, v jehož týmu byli Ladislav Hlaveš a David Blažek z Tábora a Jan Bárta z juniorky Motoru. Akademiky čeká 19. prosince zápas s Technikou Brno a dvě lednová soustředění v pražském Edenu resp. v Chomutově.

Přípravné utkání:

HC David Servis – Akademický výběr České republiky 4:3 v prodl. (0:2, 0:1, 3:0 – 1:0)
47. L. Chaloupka (Pessr), 48. Milan Šesták (Zayml, L. Marek), 49. L. Marek (Milan Šesták), 65. L. Chaloupka (Vylíčil, Milan Šesták) – 12. Ballner (Zachar, L. Hlaveš), 13. Brzobohatý (Jak. Kadlec), 31. Blažek (Brzobohatý).
Rozhodčí: St. Mertl, Martin Šesták.
Vyloučení: 1:2.
Diváků: 60.
D. Servis: Kůdela – Matoušek, Čanda, Pessr, L. Chaloupka, Břečka, Kozák, Cikán – Vylíčil, R. Suchánek ml., Ferebauer, L. Marek, Zayml, Milan Šesták, Jiří Bárta, J. Hanzal, J. Volf. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Akademici ČR: Jos. Novák (31. Kubáň) – L. Hlaveš, Bail, Polesný, Baca, Saňa, M. Novák, P. Chaloupka, T. Semrád – Kafka, Zachar, Ballner, Müller, Jan Bárta, Jak. Kadlec, Brzobohatý, Štrunc, Blažek, Sklenička, Krpata, Gelnar. Trenér Jaroslav Liška.
Hrálo se v Budvar aréně 5. prosince 2016.