David Servis přivezl výhru z Nymburka. Písek neuspěl ve Žďáru, Tábor podlehl M. Budějovicím

03.02.2018

Českobudějovičtí servismani potvrdili dobrou formu z poslední doby a přestože nastoupili s pěti obránci a improvizovaným třetím útokem, dokázali v boji o play off naplno bodovat v Nymburce. Písecký tým se výsledkově neprosadil na ledě velmi silného Žďáru nad Sázavou, přesto hráči sklidili od trenérů pochvalu za bojovnost. Mužstvo Tábora prohrálo podruhé za sebou, „kohouti“ na domácím ledě dali jediný gól v souboji s Moravskými Budějovicemi.

NYMBURK / ŽĎÁR / TÁBOR – Trenéři David Servisu poslali do hry jen pětici obránců a třetí útočnou řadu nouzově složili ze dvou beků, kterým v centru rozděloval puky veterán Jan Trummer st. Začátek utkání v Nymburce nebyl moc šťastný, ale na dvougólové vedení domácích promptně odpověděl kontaktní trefou Jan Trummer ml., jenž v polovině základní hrací doby zařídil také vyrovnání. Rozhodnutí ve prospěch Jihočechů přišlo z hole Jiřího Bárty krátce před druhým klaksonem. „Zasloužili jsme si tři body. Kluci podali zodpovědný a bojovný výkon, všem patří pochvala,“ rozplýval se kouč Jiří Fedur.

Písečtí bez své opory Jana Sýbka se ve Žďáru dlouho drželi, ale čtrnáct vteřin před první přestávkou prostřelil Jonáše Štekra z mezikruží domácí Petr Štěpánek. Pohroma pro hosty nastala mezi 35. a 39. minutou, kdy třikrát inkasovali. Druhý z těchto tří gólů padl při vyloučení Lukáše Drdy, jenž ve 46. minutě snížil, rovněž z přesilovky. O devět minut později mužstvo od Otavy přežilo oslabení, krátce nato však dostalo pátý gól. „Vstoupili jsme do zápasu solidně, bojovali, plnili pokyny. Ve druhé třetině jsme začali blbnout. Ve třetí už to zase šlo, jenže soupeř má zkušený tým. Ale kluci mu nedali nic zadarmo. Musíme je pochválit za bojovnost,“ uvedl Radek Volf st.

V táborské hale brzy otevřel skóre moravskobudějovický exligista Ladislav Rytnauer. Domácí se čtyřmi pendly z prvoligového Motoru (Pavel Pýcha, Ondřej Kachyňa, Jakub Doktor, Ondřej Šulek) dokázali srovnat před polovinou utkání díky spolupráci uzdraveného kapitána Jakuba Matušíka, Davida Blažka a úspěšného střelce Radima Heřmana. Ve druhé části domácí přestříleli Moravany 16:4, jenže ve třetím dějství Marcel Dvořák neproměnil trestné střílení a naopak hosté v závěru využili přesilovku pět na tři. „Druhá třetina byla výborná, ale ve třetí nás rozhodčí nenechal hrát. Stále jsme se bránili v oslabení, bylo to nechutné,“ neskrýval rozčarování šéf trenérského triumvirátu Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Střed, 31. kolo:

NED Hockey Nymburk – HC David Servis 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
5. Kolouch (O. Kříž, Kedršt), 11. Hierman (Kedršt, Š. Štěpánek) – 14. Trummer ml. (J. Marek, Radoš), 31. Trummer ml. (J. Marek, Radoš), 39. Jiří Bárta (Vylíčil).
Rozhodčí: T. Micka – Kettner, Axman.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 0:2.
Diváků: 71.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Radoš, Michal, P. Macháček, Škopek – R. Šulčík, Trummer ml., J. Marek, Jiří Bárta, Sumerauer, Vylíčil, Babčuk, Trummer st. J. Kříž. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 3. února.

SKLH Žďár nad Sázavou – IHC Písek 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
20. P. Štěpánek, 35. Kuřítko (Jícha, Kolda), 37. Konečný (Krupka, Kovářů), 39. Peslar (P. Štěpánek), 55. Krupka (Kovářů, Konečný) – 46. L. Drda (M. Hřebíček).
Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Čelechovský.
Vyloučení: 4:7.
Diváků: 679.
IHC Písek: Štekr – Parýzek, Hanus, M. Hřebíček, Suda, Červinský, Turek, Hora – Ciboch, Koupal, Vlk, Urbanec, L. Drda, J. Volf, Duchoň, Rod, K. Strnad, A. Novák. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.

HC Tábor – HC Moravské Budějovice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
27. R. Heřman (Blažek, J. Matušík) – 7. Rytnauer (Krutiš), 59. Pucher st. (Kabelka, R. Čermák).
Rozhodčí: Jaroš – Tasch, P. Šimánek.
Vyloučení: 8:4, navíc T. Černý (Tábor) 10 minut.
Střely na branku: 32:26.
Diváků: 1 199.
HC Tábor: D. Novák – Pýcha, M. Havran, K. Černý, Kachyňa, Marcel Dvořák, Tesař – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Šulek, J. Doktor, Seidl, J. Březina, Škrdleta, T. Černý. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.