David Servis a Tábor nezvládly ani druhé zápasy v osmifinále 2. ligy. Postup se jim vzdálil

05.03.2018

Druhými zápasy pokračovaly osmifinálové série, jejichž aktéry se stalo šestnáct týmů sloučených z druholigových skupin Západ a Střed. Oba jihočeští zástupci se tentokrát představili doma. David Servis proti Havlíčkovu Brodu rychle otevřel skóre v početní výhodě, ale potom doplatil na zbytečná vyloučení. Zkušený soupeř nasypal servismanům pět gólů z přesilovek. Táborští „kohouti“ proti Moravským Budějovicím skórovali pouze jednou, což nemohlo stačit k úspěchu.

Č. BUDĚJOVICE / TÁBOR – Vedoucí gól Jiřího Bárty po bekhendové kličce poskytl hráčům David Servisu naději na odplatu za výsledek v havlíčkobrodské Kotlině, jenže se nechali vylučovat za laciné fauly a do první sirény třikrát inkasovali v oslabení. Také další dva góly přidali hosté při hře pět na čtyři. Zaskvěl se především autor hattricku David Michálek. Trefa Lukáše Sumerauera v závěru se stala jen utěšující kosmetickou záležitostí. „Pět gólů z přesilovek je unikum, ale soupeř to prostě umí. Brodští mají výbornou přesilovkovou lajnu. Proti ostatním se dá hrát. Ještě neházíme flintu do žita,“ pravil odhodlaně kouč poražených Jiří Fedur.

Již v polovině 4. minuty nestačil táborský gólman Tomáš Klestil reagovat na střelu po ledě z hole Jana Saláka. Po nevyužité přesilovce domácích přišel na začátku 9. minuty druhý úder, když se zblízka prosadil David Horký. Obrovské šance na zkorigování měli Jiří Severa a Jan Březina, nakonec druhý z nich uspěl při početní výhodě v polovině utkání. Potom Jihočeši nevyužili další přesilovky a mohli litovat zejména té, kterou jim nabídl soupeř za zdržování hry v 57. minutě. Při power play Tábora nakonec pečetil přes celé kluziště do prázdné klece Filip Matějka. „Hosté byli hokejovější. Bojovali jsme, ale produktivita je špatná. Přesto se pokusíme o zázrak,“ ujistil trenér Tomáš Matušík.

Třetí zápasy na ledě Havlíčkova Brodu resp. Moravských Budějovic se hrají ve středu 7. března.

2. liga, skupina Západ + Střed, osmifinále play off, 2. zápas:

HC David Servis – BK Havlíčkův Brod 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
3. Jiří Bárta (Vylíčil), 53. Sumerauer (Jiří Bárta) – 7. D. Michálek (T. Semrád, Třetina), 17. Chlubna (Voříšek, Přidal), 20. D. Michálek (Třetina, Kulhánek), 35. Třetina (T. Semrád, D. Michálek), 48. D. Michálek (Milfait, Endál).
Rozhodčí:
Ondrášek – Musil, Roupec.
Vyloučení: 9:7.
Využití: 1:5.
Diváků: 150.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Radoš, Michal, P. Macháček, Škopek, J. Kříž – R. Šulčík, Zayml, J. Marek, Jiří Bárta, Sumerauer, Vylíčil, Ferebauer, Dančišin, Káník. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 5. března.
Stav série:
0:2.

HC Tábor – HC Moravské Budějovice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
31. J. Březina (M. Havran, J. Doktor) – 4. Salák (Lupač, Matějka), 10. Horký (Rytnauer, Kabelka), 59. Matějka (Kabelka).
Rozhodčí: St. Mertl – J. Mertl, Oudes.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 43:36.
Diváků: 1 164.
HC Tábor: T. Klestil – Pípal, M. Havran, T. Černý, Kachyňa, Marcel Dvořák, Duben (21. Raiterman) – J. Březina, J. Doktor, Blažek, R. Heřman, Severa, Seidl, Šulek, Š. Kadilák ml. (41. R. Pechánek), Pastyřík. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Stav série:
0:2.

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.