David Servis a Písek neuspěly na kluzištích soupeřů. Čest Jihočechů zachraňoval doma Tábor

05.11.2017

Českobudějovický David Servis po dvou utkáních, v nichž nedal gól, tentokrát na nymburském ledě otevřel skóre, ale nakonec padl 1:6 a propadl se za Nymburk na osmé místo v tabulce. Devátý zůstal Písek, který nedosáhl na body ve Žďáru nad Sázavou. Jediný, kdo hrál doma a také uspěl na sto procent, byl Tábor, jemuž se podařilo vyzrát nad zkušeným celkem Moravských Budějovic. Ve středu 8. listopadu si táborští „kohouti“ předehrají v domácím prostředí duel s celkem Klatov.


NYMBURK / ŽĎÁR / TÁBOR – Servisman Jakub Marek, jenž nepořídil na zkoušce v prvoligovém Motoru, potřeboval na nymburském ledě pouhých devatenáct vteřin k otevření skóre, když zůstal sám před brankářem Michalem Kroftou. Za čtyři minuty srovnal tečí Daniel Arnošt. Na další góly se čekalo do začátku třetího dějství. Padlo jich pět, všechny za záda Milana Dudáčka. „V úvodu jsme měli daleko víc ze hry a také víc šancí. Bohužel, nedokázali jsme je proměňovat. Domácím tam v závěru padlo, na co sáhli, a vyhráli zaslouženě,“ uznal kouč poražených Jiří Fedur. 

Ve Žďáru nad Sázavou získali vedení domácí gólem z přesilovky a do první pauzy šli s náskokem 2:0. Při hře čtyři na čtyři korigoval Václav Pašek, ale brzy to bylo 3:1. Na konci druhé části snižoval Martin Koupal přesilovkovou dorážkou. Žďárští sáhli definitivně po bodech až díky třem trefám v závěrečné periodě. „Znovu jsme si počínali neukázněně. Osmdesát procent našich faulů bylo útočných a následoval trest. Rozhodující pro výsledek byla šikovnost domácích v přesilovkách a naše nedisciplinovanost. Soupeř prokázal sílu, ale nemuselo to být 2:6,“ ujišťoval písecký kormidelník Radek Volf st.

Do táborské ofenzivy se vrátil Radek Prokeš z přeplněné soupisky Motoru – zůstane minimálně další dva zápasy, kdy 1. liga drží repre pauzu; doplní ho zřejmě Jiří Severa na střídavý start z Ústí nad Labem – a domácímu publiku se poprvé ukázal Tomáš Rousek po příchodu z David Servisu. Zkušený celek Moravských Budějovic rychle vedl 2:0, ale do první sirény bylo srovnáno. Od 32. minuty už vedli jenom „kohouti“, kteří ve třetí části ustáli hru tři na pět a pečetili výsledek při soupeřově power play. „V obraně jsme trošku chybovali, ale útok šlapal. Celkově máme dobrý dojem ze zápasu,“ řekl asistent Arpád Györi.

2. liga, skupina Střed, 13. kolo:

NED Hockey Nymburk – HC David Servis 6:1 (1:1, 0:0, 5:0)
Góly a nahrávky:
5. Arnošt (Stehlík, Planý), 41. Eis (Kuzďas, Bičiště), 46. Stehlík (Arnošt, Planý), 48. O. Kříž (Arnošt, Planý), 50. Eis (Bičiště, Hierman), 53. Arnošt (Bičiště, Parrish) – 1. J. Marek (R. Šulčík).
Rozhodčí: Velčovský – Horažďovský, Štěpánek.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 1:0.
Diváků: 170.
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, Michal, Macháček, Babčuk, Škopek – J. Marek, Trummer, R. Šulčík, D. Svoboda, Zayml, Ferebauer, Vylíčil, Jiří Bárta, Sumerauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hráno 4. listopadu.

SKLH Žďár nad Sázavou – IHC Písek 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Góly a nahrávky:
3. Štěpánek (Kunstmüller), 10. Pleva (Lejsek), 28. Krupka, 44. Střecha (Kovářů), 53. Štěpánek (Pleva), 55. D. Vítek (Štěpánek) – 21. Pašek (Polata), 40. Koupal (M. Hřebíček, J. Doktor).
Rozhodčí: Pilný – Křivohlavý, Klouda.
Vyloučení: 10:9.
Využití: 3:1.
Diváků: 681.
IHC Písek: R. Kříž – Parýzek, Polata, Herr, M. Hřebíček, Turek, Červinský – Medek, Suchan, Pašek, Ciboch, Koupal, J. Doktor, A. Novák, L. Drda, Vlk, Strnad. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 4. listopadu.

HC Tábor – HC Moravské Budějovice 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Góly a nahrávky:
15. Blažek (J. Matušík, R. Heřman), 18. Marcel Dvořák (Prokeš, Rousek), 32. Pípal (Seidl, K. Černý), 40. K. Černý (Rousek, Prokeš), 42. Prokeš (Rousek), 60. J. Březina (Prokeš) – 1. Matějka (Pucher st., Rytnauer), 7. Pelikán (Krutiš), 41. Wasserbauer (Pucher st.).
Rozhodčí: St. Mertl – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 6:4, navíc Matějka (M. Budějovice) 10 minut.
Využití: 1:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 34:29.
Diváků: 1 328.
HC Tábor: T. Klestil – M. Havran, Košař, K. Černý, Duben, Marcel Dvořák, Raiterman, Pípal – Blažek, J. Matušík, R. Heřman, Rousek, Prokeš, Seidl, Urbanec, R. Pechánek, J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 4. listopadu.

(lho)Krátké zprávy
22. 11. 2017 ČEZ Motor Č. Budějovice se aktivně zapojí do II. charitativního týdne WSM Ligy. Před utkáním s Kladnem ve středu 22. listopadu se uskuteční sbírka školních pomůcek, které díky iniciativě Motorfans dostanou děti v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Riegrově ulici. Vybírat se bude u všech vchodů do Budvar arény. V rámci Charitativního týdne doje rovněž na internetovou dražbu hokejových propriet, mezi nimiž nebude chybět ani podepsaný dres Výtěžek poputuije na konto Klokánka, který je projektem Fondu ohrožených děti.
22. 11. 2017 Starší dorostenci budějovického Motoru v prvním utkání na zájezdu do Ruska podlehli v Jekatěrinburgu domácímu týmu 3:10 (0:2, 2:5, 1:3). Góly a nahrávky: 26. Krcho (Škola, Vávra), 33. Vávra (Řezáč), 60. Masopust.
21. 11. 2017 Českobudějovičtí a exbudějovičtí veteráni byli znovu v akci. Do reprezentačního dresu Old Timers České republiky v mezistátním utkání proti týmu Izraele na kladenském zimním stadionu se oblékli brankář Martin Altrichter, obránci František Ptáček, Miroslav Dvořák ml., Kamil Ťoupal, útočníci Filip Turek, Radek Ťoupal, Václav Král, František Mrázek a společně s dalšími spoluhráči zvučných jmen pomohli k dosažení vítězství v poměru 11:6.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web