David Servis a Písek neuspěly na kluzištích soupeřů. Čest Jihočechů zachraňoval doma Tábor

05.11.2017

Českobudějovický David Servis po dvou utkáních, v nichž nedal gól, tentokrát na nymburském ledě otevřel skóre, ale nakonec padl 1:6 a propadl se za Nymburk na osmé místo v tabulce. Devátý zůstal Písek, který nedosáhl na body ve Žďáru nad Sázavou. Jediný, kdo hrál doma a také uspěl na sto procent, byl Tábor, jemuž se podařilo vyzrát nad zkušeným celkem Moravských Budějovic. Ve středu 8. listopadu si táborští „kohouti“ předehrají v domácím prostředí duel s celkem Klatov.


NYMBURK / ŽĎÁR / TÁBOR – Servisman Jakub Marek, jenž nepořídil na zkoušce v prvoligovém Motoru, potřeboval na nymburském ledě pouhých devatenáct vteřin k otevření skóre, když zůstal sám před brankářem Michalem Kroftou. Za čtyři minuty srovnal tečí Daniel Arnošt. Na další góly se čekalo do začátku třetího dějství. Padlo jich pět, všechny za záda Milana Dudáčka. „V úvodu jsme měli daleko víc ze hry a také víc šancí. Bohužel, nedokázali jsme je proměňovat. Domácím tam v závěru padlo, na co sáhli, a vyhráli zaslouženě,“ uznal kouč poražených Jiří Fedur. 

Ve Žďáru nad Sázavou získali vedení domácí gólem z přesilovky a do první pauzy šli s náskokem 2:0. Při hře čtyři na čtyři korigoval Václav Pašek, ale brzy to bylo 3:1. Na konci druhé části snižoval Martin Koupal přesilovkovou dorážkou. Žďárští sáhli definitivně po bodech až díky třem trefám v závěrečné periodě. „Znovu jsme si počínali neukázněně. Osmdesát procent našich faulů bylo útočných a následoval trest. Rozhodující pro výsledek byla šikovnost domácích v přesilovkách a naše nedisciplinovanost. Soupeř prokázal sílu, ale nemuselo to být 2:6,“ ujišťoval písecký kormidelník Radek Volf st.

Do táborské ofenzivy se vrátil Radek Prokeš z přeplněné soupisky Motoru – zůstane minimálně další dva zápasy, kdy 1. liga drží repre pauzu; doplní ho zřejmě Jiří Severa na střídavý start z Ústí nad Labem – a domácímu publiku se poprvé ukázal Tomáš Rousek po příchodu z David Servisu. Zkušený celek Moravských Budějovic rychle vedl 2:0, ale do první sirény bylo srovnáno. Od 32. minuty už vedli jenom „kohouti“, kteří ve třetí části ustáli hru tři na pět a pečetili výsledek při soupeřově power play. „V obraně jsme trošku chybovali, ale útok šlapal. Celkově máme dobrý dojem ze zápasu,“ řekl asistent Arpád Györi.

2. liga, skupina Střed, 13. kolo:

NED Hockey Nymburk – HC David Servis 6:1 (1:1, 0:0, 5:0)
Góly a nahrávky:
5. Arnošt (Stehlík, Planý), 41. Eis (Kuzďas, Bičiště), 46. Stehlík (Arnošt, Planý), 48. O. Kříž (Arnošt, Planý), 50. Eis (Bičiště, Hierman), 53. Arnošt (Bičiště, Parrish) – 1. J. Marek (R. Šulčík).
Rozhodčí: Velčovský – Horažďovský, Štěpánek.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 1:0.
Diváků: 170.
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, Michal, Macháček, Babčuk, Škopek – J. Marek, Trummer, R. Šulčík, D. Svoboda, Zayml, Ferebauer, Vylíčil, Jiří Bárta, Sumerauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hráno 4. listopadu.

SKLH Žďár nad Sázavou – IHC Písek 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Góly a nahrávky:
3. Štěpánek (Kunstmüller), 10. Pleva (Lejsek), 28. Krupka, 44. Střecha (Kovářů), 53. Štěpánek (Pleva), 55. D. Vítek (Štěpánek) – 21. Pašek (Polata), 40. Koupal (M. Hřebíček, J. Doktor).
Rozhodčí: Pilný – Křivohlavý, Klouda.
Vyloučení: 10:9.
Využití: 3:1.
Diváků: 681.
IHC Písek: R. Kříž – Parýzek, Polata, Herr, M. Hřebíček, Turek, Červinský – Medek, Suchan, Pašek, Ciboch, Koupal, J. Doktor, A. Novák, L. Drda, Vlk, Strnad. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 4. listopadu.

HC Tábor – HC Moravské Budějovice 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Góly a nahrávky:
15. Blažek (J. Matušík, R. Heřman), 18. Marcel Dvořák (Prokeš, Rousek), 32. Pípal (Seidl, K. Černý), 40. K. Černý (Rousek, Prokeš), 42. Prokeš (Rousek), 60. J. Březina (Prokeš) – 1. Matějka (Pucher st., Rytnauer), 7. Pelikán (Krutiš), 41. Wasserbauer (Pucher st.).
Rozhodčí: St. Mertl – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 6:4, navíc Matějka (M. Budějovice) 10 minut.
Využití: 1:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 34:29.
Diváků: 1 328.
HC Tábor: T. Klestil – M. Havran, Košař, K. Černý, Duben, Marcel Dvořák, Raiterman, Pípal – Blažek, J. Matušík, R. Heřman, Rousek, Prokeš, Seidl, Urbanec, R. Pechánek, J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 4. listopadu.

(lho)Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a Českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web