D. Servis neměl štěstí v Kolíně. Písek dostal sprchu v Příbrami, Tábor zlomil Draka ve Slaném

06.11.2019

V 15. kole druholigové skupiny Střed se kompletní trojice jihočeských týmů vypravila za svými soupeři. Smolný večer prožili v Kolíně budějovičtí servismani, kteří dvakrát smazali ztrátu a po úspěšné power play mířili do prodloužení, jenže dvaadvacet vteřin před sirénou inkasovali rozhodující gól. Písečtí Králové pykali v Příbrami za špatný nástup a nedohonili gólové manko. Celek Tábora ve Slaném našel zbraň proti kladenským Číňanům až ve třetí periodě.

KOLÍN / PŘÍBRAM / SLANÝ – Za David Servis nastoupil po dvouzápasové zdravotní absenci zkušený bek Vladimír Sičák a naskočili také junioři Aleš Řezáč s Michalem Silným pendlující z Motoru. Ve třetí řadě s nimi chodil na led kapitán Roman Šulčík, který byl vytížený ve dvou formacích. Budějovičtí ve druhé třetině už bez Kubeše a Pecky při skóre 1:1 nedokázali odskočit soupeři ze svých šancí, naopak ve třetí části dostali dva slepené góly. Bojovností si v závěru vynutili přesilovku, z níž korigovali, a potom srovnali stav při power play. Radoval se však domácí tým. „Zasloužili jsme si alespoň bod, ale štěstí se k nám obrátilo zády. Jsme smutní jako psi vyhození na ulici,“ řekl asistent Jiří Fedur.

Hokejisté Písku bleskově odpověděli v Příbrami na gól inkasovaný již v úvodní minutě, potom ale v rozmezí šesti minut dostali další tři góly. Hodně je zlobil strakonický odchovanec v příbramských službách Jakub Káník. Středočeši pod taktovkou Jana Tlačila st. dohrávali utkání v poklidu a ještě navýšili náskok. Hostům výrazně nepomohlo ani střídání brankářů od třetího dějství, byť si Josef Štrobl připsal gólovou asistenci. „Měli jsme hrozný vstup do zápasu, hráli jsme naivně. Hráči zklamali přístupem, podcenili to. Na Příbram jsme si věřili, ale možná až moc. Za nás trenéry musím bohužel říct, že nám na střídačce bylo dost trapně,“ přiznal asistent Václav Šrámek.

Dvě třetiny se vůbec nedařilo také „kohoutům“ z Tábora, kteří ve Slaném zoufale dobývali brankoviště čínského týmu posíleného trojicí kladenských mladíků. Zlatý Drak v první třetině krátce vedl gólem po sólové jízdě Michala Kučery ve vlastním oslabení a ve druhé části otočil z 1:2 na 3:2. Teprve v závěru se hosté díky velkému tlaku dostali do střelecké pohody a potvrdili roli favorita. Poprvé v sezoně nastoupil uzdravený gólman David Novák. „V úvodní třetině jsme si vytvořili obrovskou převahu, ale z třiadvaceti střel jsme vytěžili jedinou přesnou trefu. Ve druhé části neplnili hráči určenou strategii a hrubými chybami nabízeli soupeři sporadické šance,“ líčil asistent Miloslav Čech.