Českobudějovičtí studenti vybojovali doma proti North Wings páté vítězství v řadě

06.12.2021


Vysokoškoláci Black Dogs Budweis přivítali v Hokejovém centru Pouzar loňského nováčka North Wings Ústí nad Labem a pátým vítězstvím v nepřetržitém sledu dostihli bodově lídra tabulky Enginneers Prague, za nímž zůstali jen horším skóre. Pražané však disponují dvěma zápasy k dobru. Proti Křídlům Severu nastoupili Černí Psi přesně po týdnu a dokázali zopakovat tříbodový úspěch z ústeckého ledu, přestože soupeř hlavně v úvodu byl hodně nepříjemný.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí dvakrát vedli, ale hosté dokázali vždy zareagovat v krátkém čase. Teprve od poloviny základní hrací doby se budějovický tým začal vzdalovat svému soupeři a po šesté trefě dosažené díky spolupráci bratrů Šuhajových ve vlastním oslabení (za katrem seděl Albert Hrůša) na začátku třetí periody vedl rozdílem čtyř gólů. Oba celky potom nevyužily přesilovku pět na tři a Severočeši stihli jedním gólem kosmeticky zkorigovat výsledek 118 vteřin před sirénou. „Minulé pondělí jsme soupeře přehráli na jeho ledě, zřejmě i proto přicestoval k odvetě dobře připravený. Trochu nás zaskočil a v první třetině byl lepší. Naštěstí nás podržel gólman,“ ohlížel se trenérský asistent Jiří Irra.   

Univerzitní liga, 11. kolo:

Black Dogs Budweis – HC North Wings Ústí nad Labem 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
Góly a nahrávky:
15. Koupal (Vochozka, Krtek), 17. J. Šuhaj (Tintěra, Krtek), 32. Pinkas (Vochozka, J. Šuhaj), 33. J. Prokop (J. Šuhaj, D. Svoboda), 36. Pinkas (Koupal, Hrůša), 42. J. Šuhaj (V. Šuhaj) 16. Brandner (Balcar, Kuchař), 25. Bartoš, 59. Jaroš (Bartoš, Balcar).
Rozhodčí: Trnka – Zíka, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 1:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 46:33.
Diváků: 71.
Black Dogs: Marek Dvořák – D. Svoboda, Hrůša, Tintěra, Krtek, Hubáček, Jiří Kubeš – Pinkas, Koupal, Vochozka, Tejko, Kronus, E. Bahula, V. Šuhaj, J. Šuhaj, J. Prokop, Matěj Dvořák, Š. Masopust, Grauer. Trenéři David Oulík a Jiří Irra. 
Hrálo se 6. prosince 2021.

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie