Češi si poradili s německou urputností. Dvakrát vyrovnali, nakonec otočili na 4:2

10.05.2015

Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, ale domácím se vyplatily přesuny v útočných formacích a s přibývajícím časem rostl jejich výkon. Povedené odpoledne prožil Michal Vondrka, jenž se teprve při obědě dozvěděl, že nastoupí na šampionátu, a sotva vkročil na led, zapsal se mezi střelce. Reprezentační tým dostihl bodově Švédy, kteří jsou druzí v tabulce a před závěrečným duelem základní skupiny se Švýcary už nemůže ztratit třetí pozici.

PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Začátek v podání Růžičkových svěřenců byl hodně rozpačitý, zatímco jejich soupeř hýřil aktivitou a sebevědomím. Střela Patricka Hagera z prostoru mezi kruhy v 5. minutě byla varováním, o tři minuty později přišel první úder. V rychlé jízdě se Daniel Pietta protáhl kolem Petra Čáslavy a bekhendovou kličkou obelstil i gólmana Pavelce. „Nevím, jak je to možné, že nám nevycházejí vstupy do zápasů. Musíme se na to zaměřit,“ uvedl český kouč.

O vyrovnání se pokoušela Kovářova formace, ale povedlo se to až Michalu Vondrkovi ve 14. minutě při jeho prvním střídání na šampionátu. Sparťanský útočník naskočil místo Tomáše Hertla v Sobotkově řadě a po krátkém pobytu na ledě doklepl odražený puk do odkryté klece u pravé tyčky. Jeho zásah potvrdilo video. Němci ale dál zlobili a v úvodu druhého dějství získali znovu náskok díky střele kapitána Michaela Wolfa při jízdě dva na jednoho.

19. 06. 2018 Martin Beránek, Jakub Čížek, Šimon Kubíček, Pavel Novák a Matěj Toman z budějovického Motoru dostali pozvánku na tréninkový kemp reprezentačního týmu U18, který se uskuteční v Kravařích od 24. do 30. června. Jedním z asistentů hlavního kouče Aloise Hadamczika je budějovický Radek Bělohlav.
18. 06. 2018 Odchovanec Jindřichova Hradce Michal Švihálek, jenž před časem nastupoval v 1. lize za budějovický Motor, prodloužil své aktuální působení ve slovenské extralize. Pětadvacetiletý důrazný forvard po dvouletém pobytu v Žilině nyní přechází do týmu Nových Zámků.
17. 06. 2018 Českobudějovický odchovanec Roman Horák ml. opouští KHL a po čtyřech sezonách v Podolsku, kde mu skončila smlouva, míří do švédské Elitserien. Bude nastupovat za tým Vaxjö Lakers. Sedmadvacetiletý centr se zúčastnil posledních dvou světových šampionátů a olympiády v Pchjongčchangu, v minulosti okusil také zámořskou NHL v barvách Calgary a Edmontonu.