Češi si poradili s německou urputností. Dvakrát vyrovnali, nakonec otočili na 4:2

10.05.2015

Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, ale domácím se vyplatily přesuny v útočných formacích a s přibývajícím časem rostl jejich výkon. Povedené odpoledne prožil Michal Vondrka, jenž se teprve při obědě dozvěděl, že nastoupí na šampionátu, a sotva vkročil na led, zapsal se mezi střelce. Reprezentační tým dostihl bodově Švédy, kteří jsou druzí v tabulce a před závěrečným duelem základní skupiny se Švýcary už nemůže ztratit třetí pozici.

PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Začátek v podání Růžičkových svěřenců byl hodně rozpačitý, zatímco jejich soupeř hýřil aktivitou a sebevědomím. Střela Patricka Hagera z prostoru mezi kruhy v 5. minutě byla varováním, o tři minuty později přišel první úder. V rychlé jízdě se Daniel Pietta protáhl kolem Petra Čáslavy a bekhendovou kličkou obelstil i gólmana Pavelce. „Nevím, jak je to možné, že nám nevycházejí vstupy do zápasů. Musíme se na to zaměřit,“ uvedl český kouč.

O vyrovnání se pokoušela Kovářova formace, ale povedlo se to až Michalu Vondrkovi ve 14. minutě při jeho prvním střídání na šampionátu. Sparťanský útočník naskočil místo Tomáše Hertla v Sobotkově řadě a po krátkém pobytu na ledě doklepl odražený puk do odkryté klece u pravé tyčky. Jeho zásah potvrdilo video. Němci ale dál zlobili a v úvodu druhého dějství získali znovu náskok díky střele kapitána Michaela Wolfa při jízdě dva na jednoho.

20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
19. 05. 2019 Rodák z jihočeského Čakovce a mnohonásobný reprezentant Jaroslav Pouzar, který se stal dvakrát mistrem světa (1976, 1977) a třikrát vítězem Stanley Cupu (1984, 1985, 1987), bude jedním ze čtrnácti vyvolených, jejichž portrét ozdobí sérii zlatých a stříbrných mincí postupně ražených v České mincovně v Jablonci nad Nisou. V cyklu Legendy československého hokeje jako první spatřila světlo světa mince s podobiznou Ivana Hlinky, další v pořadí jsou někdejší hvězdy Dominik Hašek, Jan Suchý, Pavel Patera, David Moravec, Vladimír Růžička, Vladimír Martinec, František Pospíšil, Milan Nový, Jiří Šlégr a zmiňovaný Jaroslav Pouzar. Tři jména zatím zůstávají v tajnosti.
18. 05. 2019 Přípravu na suchu v uplynulém týdnu zahájil tým HC Strakonice zatím pod trenérským vedením Martina Všetečky, který ještě v minulé sezoně nastupoval v obranné linii. Ke stávajícímu hráčskému kádru se připojila pětice juniorů. Tečku za první fází letního drilu tradičně obstará na konci června přátelské fotbalové utkání v Radošovicích proti místnímu celku.