Češi si poradili s německou urputností. Dvakrát vyrovnali, nakonec otočili na 4:2

10.05.2015

Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, ale domácím se vyplatily přesuny v útočných formacích a s přibývajícím časem rostl jejich výkon. Povedené odpoledne prožil Michal Vondrka, jenž se teprve při obědě dozvěděl, že nastoupí na šampionátu, a sotva vkročil na led, zapsal se mezi střelce. Reprezentační tým dostihl bodově Švédy, kteří jsou druzí v tabulce a před závěrečným duelem základní skupiny se Švýcary už nemůže ztratit třetí pozici.

PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Začátek v podání Růžičkových svěřenců byl hodně rozpačitý, zatímco jejich soupeř hýřil aktivitou a sebevědomím. Střela Patricka Hagera z prostoru mezi kruhy v 5. minutě byla varováním, o tři minuty později přišel první úder. V rychlé jízdě se Daniel Pietta protáhl kolem Petra Čáslavy a bekhendovou kličkou obelstil i gólmana Pavelce. „Nevím, jak je to možné, že nám nevycházejí vstupy do zápasů. Musíme se na to zaměřit,“ uvedl český kouč.

O vyrovnání se pokoušela Kovářova formace, ale povedlo se to až Michalu Vondrkovi ve 14. minutě při jeho prvním střídání na šampionátu. Sparťanský útočník naskočil místo Tomáše Hertla v Sobotkově řadě a po krátkém pobytu na ledě doklepl odražený puk do odkryté klece u pravé tyčky. Jeho zásah potvrdilo video. Němci ale dál zlobili a v úvodu druhého dějství získali znovu náskok díky střele kapitána Michaela Wolfa při jízdě dva na jednoho.

14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
12. 12. 2018 Sněhová kalamita na Vysočině nedovolila hokejistům BK Havlíčkův Brod přicestovat do Českých Budějovici k dnešnímu druholigovému utkání s David Servisem. Duel 25. kola skupiny Jih se uskuteční v náhradním termínu. Informaci potvrdil organizační pracovník servismanů Karel Šnajdr. Ze stejného důvodu se dnes nebude hrát ani zápas Moravské Budějovice - HC Tábor, neboť hosté dojeli pouze před Jihlavu a nemohli dál pokračovat v cestě.