Češi si poradili s německou urputností. Dvakrát vyrovnali, nakonec otočili na 4:2

10.05.2015

Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, ale domácím se vyplatily přesuny v útočných formacích a s přibývajícím časem rostl jejich výkon. Povedené odpoledne prožil Michal Vondrka, jenž se teprve při obědě dozvěděl, že nastoupí na šampionátu, a sotva vkročil na led, zapsal se mezi střelce. Reprezentační tým dostihl bodově Švédy, kteří jsou druzí v tabulce a před závěrečným duelem základní skupiny se Švýcary už nemůže ztratit třetí pozici.

PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Začátek v podání Růžičkových svěřenců byl hodně rozpačitý, zatímco jejich soupeř hýřil aktivitou a sebevědomím. Střela Patricka Hagera z prostoru mezi kruhy v 5. minutě byla varováním, o tři minuty později přišel první úder. V rychlé jízdě se Daniel Pietta protáhl kolem Petra Čáslavy a bekhendovou kličkou obelstil i gólmana Pavelce. „Nevím, jak je to možné, že nám nevycházejí vstupy do zápasů. Musíme se na to zaměřit,“ uvedl český kouč.

O vyrovnání se pokoušela Kovářova formace, ale povedlo se to až Michalu Vondrkovi ve 14. minutě při jeho prvním střídání na šampionátu. Sparťanský útočník naskočil místo Tomáše Hertla v Sobotkově řadě a po krátkém pobytu na ledě doklepl odražený puk do odkryté klece u pravé tyčky. Jeho zásah potvrdilo video. Němci ale dál zlobili a v úvodu druhého dějství získali znovu náskok díky střele kapitána Michaela Wolfa při jízdě dva na jednoho.

19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.