Černí Psi v univerzitním souboji s brněnskými Kavalíry rozhodli za čtrnáct minut

27.09.2021

Dvojicí zápasů UP Olomouc vers. UK Hockey Prague (výsledek 3:8) a Black Dogs Budweis vers. VUT Cavaliers Brno odstartovalo úvodní kolo třetího ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH). V Hokejovém centru Pouzar si soupeři z jihočeské a jihomoravské metropole vystřihli odvetu za loňské 1. kolo, kdy zvítězili hosté poměrem 6:3. Tentokrát zůstaly body doma a vítězům k jejich zisku stačily dva góly.

Č. BUDĚJOVICE – Skóre otevřeli Brňané na začátku 5. minuty střelou od modré čáry. Vedení jim vydrželo přesně dvacet vteřin. Obránce Albert Hrůša srovnal švihem z vrcholku kruhů. Vítěznou trefu zaznamenal bekhendem ve 14. minutě důrazný Martin Koupal poté, co k němu vyplaval kotouč od zadního mantinelu. Ve zbytku hracího času domácí jednoznačně přestříleli soupeře, ale skóre již nedoznalo změnu. Bez efektu zůstala i závěrečná power play hostů. „Nedokázali jsme se lépe prosadit, přestože jsme si udržovali výraznou převahu. Do třetí sirény jsme se obávali o výsledek. Soupeř houževnatě bránil a držel se ve hře. Každopádně nás těší vítězný vstup do sezony,“ kvitoval asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 1. kolo:

Black Dogs Budweis – VUT Cavaliers Brno 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
5. Hrůša (J. Šuhaj), 14. Koupal (Vochozka) – 5. Sedláček (Šenk).
Rozhodčí: L. Květoň – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 2:3.
Střely na branku: 56:21.
Diváků: 21.
Black Dogs: I. Svoboda – D. Svoboda, Hrůša, J. Kubeš, Krtek, T. Kohút, Petr Bouška – J. Prokop, Koupal, Vochozka, Tejko, Š. Masopust, Rolínek, Prášek, J. Šuhaj, Grauer, Matěj Dvořák, Kaisler, Přívozník. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 27. září 2021.

02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.
01. 05. 2024 Ofenzivu extraligového Banes Motoru nyní již oficiálně posílil reprezentační forvard Ondřej Kovařčík (28), jenž spolu s bratrem Michalem dosud nastupoval v barvách finského Jukuritu. Pod Černou věží se upsal na tři roky. Nový roční kontrakt s roční opcí uzavřel v budějovickém klubu již osvědčený útočník Jakub Valský (35).
01. 05. 2024 Novou akvizicí obranných řad extraligového Banes Motoru se stal čerstvě pětadvacetiletý obránce Daniel Bukač. Rodák z Mostu a odchovanec Chomutova figuroval v mládežnických reprezentacích a roku 2017 jej draftoval klub NHL Boston Bruins. V sezoně 2023-24 nastupoval za béčko Pardubic a především za Znojmo.