Celek Tábora vyvezl body z brodské Kotliny. Písek pod novým koučem nepochodil v Příbrami

15.12.2021


Ve 23. kole druholigové skupiny Jih splnili hokejisté Tábora úlohu favorita a zvítězili rozdílem pěti gólů v Havlíčkově Brodě, přestože jejich hostitelé odvedli dobrý výkon, nebyli však dostatečně produktivní. Střeleckou mušku si nevyladili dobře ani písečtí Králové, kteří na příbramském ledě skórovali pouze jednou, zato inkasovali šestkrát. Debut se nezdařil novému hlavnímu kouči Milanu Filipimu, ani mladému brankáři Štěpánu Malečkovi.


H. BROD / PŘÍBRAM – Táborští „kohouti“ znovu zvýšili svůj náskok v čele tabulky na deset bodů. Pod střechou stadionu Kotlina sice inkasovali od brodských Bruslařů první gól již po padesáti devíti vteřinách, ale do první přestávky otočili skóre na 3:1. Jejich bývalý hráč Luboš Voříšek snížil na 3:2 a potom stříleli pouze Jihočeši. Výsledek pečetil odchovanec domácího klubu Lukáš Endál. „Utkání nebylo vůbec jednoduché. Výsledek je trochu matoucí,“ přiznal kouč vítězů Arpád Györi. „Nepovedl se nám začátek, ve kterém nás rozhodila zbytečná vyloučení a zatápěl nám dobře bruslící soupeř. Naštěstí máme zkušené hráče a dokázali jsme se prosadit střelecky,“ ocenil.  

Trenérskou taktovku na písecké střídačce převzal Milan Filipi, jenž hrával za Motor, Písek či Milevsko, ale napoprvé mu nepřálo štěstí. Premiéru s porážkou si odbyl na příbramském ledě také mladý gólman Štěpán Maleček, jenž přišel do mateřského klubu na střídavý start z Motoru. „Do zápasu jsme vstoupili ustrašeně s velkým respektem ze soupeře. Dostali jsme gól v oslabení a druhý po chybě při přebírání hráče,“ líčil asistent Pavel Hejl. „Ve druhé části se zlepšila naše hra. Přidali jsme na agresivitě, snížili na 1:2 a myslím, že jsme byli lepším týmem. Ale potom hráči přestali plnit, co jim říkáme. Chyběla zodpovědnost,“ vysvětlil příčinu porážky, která vedla k pádu na dno tabulky.     

2. liga, skupina Jih, 23. kolo:

BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
Góly a nahrávky:
1. Čejka (Voříšek, Cachnín), 26. Voříšek (Mlynář, Čejka) – 6. Hasman (Hajič), 17. Šulek (J. Matušík, L. Kříž), 18. D. Havelka (Mil. Dančišin, Endál), 40. J. Matušík (Šulek, K. Černý), 50. Seidl (K. Černý, Šulek), 56. Zayml (Hubata), 56. Endál (Hasman, Mil. Dančišin).
Rozhodčí: Held – Čelechovský, Štěrba.
Vyloučení: 3:6, navíc K. Kolář (Tábor) 10 minut.
Využití: 0:2.
Diváků: 285.
HC Tábor: K. Kolář – D. Havelka, K. Černý, L. Kříž, Hajič, T. Pařízek, Radoš, Hubata – Šulek, J. Matušík, Seidl, Endál, Mil. Dančišin, Hasman, Prášek, Zayml, P. Zíb, Chocholoušek, Matiášek. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 15. prosince 2021.

HC Příbram – IHC Králové Písek 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Góly a nahrávky:
8. Malý (Panna, Josefus), 19. R. Jelínek (D. Zdeněk, Gengel), 22. Panna (Káník, Josefus), 44. J. Tlačil ml. (Hlaváček, M. Rohlík), 51. Pinkas (Saňa, Gengel), 57. Pinkas (Gengel, Seniov) – 27. V. Šuhaj (L. Volf, Kouba).
Rozhodčí: L. Květoň – P. Bělohlav ml., Tuháček.
Vyloučení: 1:4.
Využití: 1:0.
Diváků: 163.
IHC Písek: Maleček – J. Turek, D. Dudáček, Marcel Dvořák, Dosek, Kouba, Popela, Tampier – L. Volf, V. Šuhaj, Sýbek, V. Brož, Matějček, L. Bednařík, M. Novotný, J. Volf, Januška, T. Rod ml. Trenéři Milan Filipi, Václav Šrámek a Pavel Hejl.
Hrálo se 15. prosince 2021.

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie