Budvar aréna se dvakrát radovala z vedení, ale vítězství brala Slavia v nastaveném čase

15.01.2020

V závěru minulého kalendářního roku se Motor neprosadil na ledě pražské Slavie v Edenu a nevyvedla se mu příliš ani lednová odveta v domácím prostředí. Jihočeši sice v utkání 12. kola skupiny o pořadí v play off Chance 1. ligy dvakrát získali vedení, ale velice aktivně hrající soupeř v čele s exbudějovickými útočníky Filipem Vlčkem a Vítězslavem Bílkem pokaždé rychle vyrovnal a nakonec bral zaslouženě prémiový bod za úspěšné prodloužení.

Č. BUDĚJOVICE – Již ve 4. minutě vyplaval na pravém kruhu nikým nehlídaný Lukáš Endál a střelou švihem otevřel skóre. Zdálo se, že domácím to po šesti výhrách v řadě půjde samo, jenže opak se stal pravdou. Hosté byli mnohem aktivnější, narušovali místy těžkopádné akce Jihočechů a nebezpečně ostřelovali Jana Strmeně. Po vyrovnání z hole píseckého odchovance Filipa Vlčka trefil břevno ve vlastním oslabení Vítězslav Bílek, jenž přišel Slavii posílit z Kladna. Před první sirénou mířili do tyčky ještě Filip Kuťák a Jan Novák. Ve druhém dějství se opakoval vývoj skóre (2:1, 2:2). Po bezgólové třetí části trefil tyčku v prodloužení Conor Allen, ale Martin Ondráček vystřelil prémii pro Slavii.