Budějovičtí Králové mohli uspět proti Spartě, ale zakončili sezonu bez jediného bodu

06.01.2015

Budějovičtí Králové se dvěma zápasy 6. kola rozloučili s letošním ročníkem České sledge hokejové ligy. Na trip do Ostrova nad Ohří, kde působí karlovarští Žraloci, a Neratovic, kde má domácí prostředí pražská Sparta, vyrazili s minimálním počtem hráčů, přesto hlavně proti Spartě sehráli vyrovnanou partii. Úspěchu se však nedočkali a skončili v tabulce poslední bez jediného bodu. Nově budovaný tým, který se vrátil do soutěže po roční přestávce, získal cenné zkušenosti a bude z nich těžit v příští sezoně.

OSTROV NAD OHŘÍ / NERATOVICE – Zápas proti obhájcům mistrovského titulu z Karlových Varů odstartovali Jihočeši nešťastně. Nejenže nepotrestali vyloučení domácího Václava Kováříka, ale při vlastní přesilovce dostali gól. Žraloci je překombinovali a Jiří Forgo zavěsil do odkryté klece. Hosté se dlouho nemohli vymanit z defenzívy – první střelu na domácího brankáře Bozděcha vyslal Jiří Rumplík až ve 12. minutě. Pětasedmdesát vteřin před první sirénou zvýšil na 2:0 Jiří Berger.

Stejný hráč se třikrát za sebou střelecky prosadil i ve druhém dějství. Budějovický tým od další pohromy uchránil brankář David Švec, který předvedl několik výborných zákroků. Ve třetí třetině se hra vyrovnala a Králové dokázali korigovat zásluhou Václava Paclíka, jenž vydoloval puk ze skrumáže a trefou z mezikruží zaznamenal premiérový gól i první bod ve své sledge hokejové kariéře. Karlovarští v závěru pečetili výsledek díky pátému zásahu neudržitelného kapitána Jiřího Bergra.

Chvíli pomýšleli na pěkný výsledek

Proti Spartě doplnil budějovickou sestavu obránce Martin Hornich. Do útoku se mohl posunout hrající kouč Zdeněk Klíma, což bylo na ledě znát. Na konci úvodní třetiny se ocitl Klíma v obrovské šanci, ale v rozhodujícím momentu ho neposlechl kotouč. Skóre otevřel ve 25. minutě nejlepší sparťanský hráč Zdeněk Krupička po přesné Němcově přihrávce. Na přelomu druhého a třetího dějství měli hosté výhodu dvou přesilovek, ale nic z toho nevytěžili.

Na dvě minuty šel pykat rovněž Zdeněk Klíma a jeho spoluhráči v oslabení dokázali vyrovnat. Po zmatku v obraně Sparty se trefil Daniel Kalina. Budějovické naděje však zhasly za další necelé tři minuty, kdy domácí kapitán Zdeněk Krupička prostřelil Davida Švece a podepsal těsné vítězství Pražanů, kteří se díky tomu posunuli na čelo konečného pořadí po základní části soutěže a získali prezidentský pohár.

Jihočeši zůstali naopak poslední bez jediného bodu a mistrovská sezona pro ně skončila, neboť do play off postupují první čtyři týmy (semifinálové dvojice tvoří Sparta – Karlovy Vary a Pardubice – Zlín). „V duelu se Spartou jsme chvíli pomýšleli na pěkný výsledek, ale udělali jsme chybu v obraně a neuhlídali Krupičku,“ krčil rameny Zdeněk Klíma, jenž zastoupil nepřítomného trenéra Jiřího Hanzala i jeho asistenta Zdeňka Bruse. Pro zbytek sezony plánují Králové přátelské zápasy. Možná sehrají winter classic v Hluboké nad Vltavou.

Česká sledge hokejová liga, 6. kolo

SKV Sharks Karlovy Vary – SKV Králové Č. Budějovice 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
11. Forgo (Berger, Hrbek), 14. Berger (Forgo), 18. Berger (Forgo, Wágner), 24. Berger (Hrbek), 26. Berger (Wágner), 42. Berger (Forgo) – 36. V. Paclík (Klíma).
Rozhodčí: Fagan – M. Hanák, T. Hanák.
Vyloučení: 3:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 53.
SKV Králové: Švec – Klíma, Kalina – Rumplík, Podhradský, V. Paclík, Kočnar. Hrající trenér Zdeněk Klíma.
Hráno v Ostrově nad Ohří 3. ledna.

HC Sparta Praha sledge – SKV Králové Č. Budějovice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
25. Krupička (Němec), 37. Krupička (Zapletal) – 35. Kalina (Rumplík).
Rozhodčí: Kuranda – Bergman, Hanzlík.
Vyloučení: 2:3.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 15.
SKV Králové: Švec – Hornich, Kalina – Klíma, Rumplík, Podhradský, V. Paclík, Kočnar. Hrající trenér Zdeněk Klíma.
Hráno v Neratovicích 4. ledna.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.