Nic se nezměnilo. Motor podruhé v sezoně podlehl týmu Havlíčkova Brodu

21.10.2013

Hráčům budějovického Motoru nepomohlo kázání ze strany vedoucích klubových funkcionářů, které vyslechli den po domácí porážce s Havířovem. Za dalších čtyřiadvacet hodin prohráli v Havlíčkově Brodu, kde zoufale dotahovali třígólovou ztrátu. Znamená to neúspěšné vykročení do druhé čtvrtiny prvoligové soutěže a další propad v tabulce. Jihočeši aktuálně drží devátou příčku se sedmnácti body a mají jen o pět bodů víc než poslední Benátky.

HAVLÍČKůV BROD – Jihočeši podruhé v řadě nastoupili s brankářem Hynkem Kůdelou, jehož výkon proti Havířovu byl bezchybný. Po jednozápasové pauze nasadili zkušeného obránce Marka Posmyka. Do sestavy se vrátil rovněž mladý forvard Eddie Turek. Hostující tým si v úvodu počínal aktivněji, ale střelecké pokusy Kotalíka nebo Roba nevedly ke gólu. Na protější straně se v obrovské šanci neprosadil exbudějovický zadák Martin Vágner.

Potom si vzal slovo Lukáš Havel, další hokejista, který část své kariéry spojil s Budějovicemi. Protáhl se po pravém křídle, nahodil puk před branku a jeho spoluhráč Tomáš Kolafa se trefil pod horní spojovací tyčku za Kůdelovými zády. Motor usiloval o vyrovnání, ale nevyužil přesilovku při trestu Vágnera. Možnost vyniknout naopak dostal gólman hostí, který bravurně vykryl střelecký pokus Tomáše Semráda. Ve čtrnácté minutě Zdeněk Ondřej fauloval kolenem Jana Bergra a šel pod sprchy. Do hry se místo něho zapojil Eddie Turek.

Na počátku druhého dějství znovu vynikl Hynek Kůdela, jenž zlikvidoval tutové příležitosti Lukáše Havla a Romana Maliníka. Nedosáhl však na dělovku Jana Bergra, který stál na konci akce vymyšlené Lukášem Havlem a Petrem Polodnou. Rebelové pokračovali v ostřelování, slibné šance měli Maliník, Stach, Semrád a Kolafa. Budějovičtí chtěli zkorigovat nepříznivý stav, jenže recept na překonání brankáře Daniela Dolejše nebyl nikde k nalezení. Místo toho Lukáš Havel z dorážky přidal třetí gól Havlíčkova Brodu.

Po uplynutí sedmnácti vteřin z třetího dějství trefil tyčku domácí Jan Zdráhal. Hosté se přiblížili k možnosti zvrátit výsledek ve 46. minutě, kdy snížil Marek Vaniš po akci Adama Přibyla. Budějovické mužstvo pookřálo a za dalších sedm minut skóroval zblízka Jiří Bárta, jemuž připravil šanci Luboš Rob. Marná však byla snaha o vyrovnání. Jihočeši nedokázali využít dvouminutovou početní převahu, když za katrem seděl Vladimír Říha, a neprosadili se ani v power play, která trvala sedmdesát pět vteřin.

1. liga, 14. kolo

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Motor Č. Budějovice 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Góly: 6. Kolafa (L. Havel, Berger), 26. Berger (P. Polodna, L. Havel), 35. L. Havel (Zdráhal, P. Polodna) – 46. Vaniš (Přibyl), 53. Bárta (L. Rob ml.).
Rozhodčí: Hribík, Smitka – Bosák, Šmika.
Vyloučení: 6:5, navíc Ondřej (Motor) 5 minut a do konce, Jan Novák (Motor) 10 minut.
Diváci: 1 121.
HC Motor: Kůdela – Jan Novák, Kříž, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Pavlíček, Prokop – Kotalík, L. Rob ml., Skuhravý, Kuchejda, A. Přibyl, Pitule, Ferebauer, Vaniš, Bárta, Ondřej (14. E. Turek), Šachl, Třetina. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 21. října.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.