Mužstvo Tábora na nymburském ledě vedlo, ale zbytečně polevilo a vrací se bez bodů

17.10.2013

Aktualizováno. V osmém druholigovém kole zasáhl do hry jediný účastník z jihu Čech - HC Tábor. Souboj v Nymburce ale nezvládl a klesl na pátou příčku v aktuálním pořadí. Nymburští přemožitelé se na něho bodově dotáhli a patří jim šesté místo. Hokejisté Milevska měli tentokrát volný los. Hradecký Vajgar odložil své utkání s Bílinou na pozdější termín. Do víru mistrovských bojů se tým Jindřichova Hradce po přestálé karanténě vrátí zřejmě v sobotu 19. října.

NYMBURK – Mužstvo Tábora přijelo ke břehu Labe bez čtveřice dlouhodobě zraněných útočníků Vojtěcha Mrkvičky, Davida Nedorosta, Tomáše Pechánka a Jakuba Matušíka, k nimž se po duelu s bílinskými Draky přiřadil Jan Sladký. Do sestavy díky tomu pronikli junioři Jakub Šimák a Patrik Zayml. Svěřenci Tomáše Matušíka a Radka Jindry se zakousli do soupeře zcela bez bázně a v polovině úvodního dějství šli do vedení zásluhou Davida Kellnera, jenž skóroval při dvojnásobné početní výhodě.

Po první změně stran ale Jihočeši zbytečně polevili ze svého úsilí. „To je naše stará bolest,“ postěžoval si trenér Matušík. Vyrovnávací gól zařídil přesnou střelou Jaroslav Sirotek a obrat ve skóre dokonali jeho spoluhráči David Kulich resp. Dominik Trégl. Do třetího dějství vstoupili hosté náporem, ale ve 42. minutě rozhodčí zcela správně nařídil proti nim trestné střílení, které proměnil Lukáš Král a zajistil nymburskému celku vedení 4:1.

O tři minuty později si domácí zopakovali trestné střílení, jenže Jan Stehlík tentokrát nepřelstil Tomáše Klestila. Trenéři hostujícího týmu střídali na ledě jenom dvě pětice, což vedlo k rychlému snížení na 2:4. Zasloužil se o ně obránce Jan Kanov. V 55. minutě ale Táborští hráli v oslabení a nymburský Stehlík pečetil výsledek na konečných 5:2. „Ve třetí třetině jsme si vytvářeli drtivou převahu, ale byli jsme poněkud křečovití. Domácí nás nepřehráli, ale přebojovali. Úspěchu šli víc naproti,“ usoudil kouč Matušík.

2. liga, skupina Západ
8. kolo

NED Hockey Nymburk – HC Tábor 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Góly:
27. Sirotek (Stehlík, Šefl), 35. Kulich (Bičiště), 39. Trégl (Král), 42. L. Král (TS), 55. Stehlík (Sirotek) – 10. Kellner (Heršálek, Kolomý), 48. Kanov.
Hlavní rozhodčí: Vokřál.
Vyloučení: 6:4.
Diváci: 215.
HC Tábor: Klestil – Havran, T. Černý, Kanov, Klíma, Heršálek, Ošmyk (41. Liška) – Kellner, Krätzer, Kolomý, Hájek, M. Mařík (41. Zayml), Seidl, Kratochvíl, R. Pechánek, Šimák. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.
Hráno 16. října.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.