Milevsko doma ani Tábor venku ve 2. lize neuspěly. Hradecký Vajgar je v karanténě

05.10.2013

Druholigová soutěž pokračovala šestým kolem. Jihočeské týmy v západní skupině vyšly naprázdno. Milevští pod vedením nového kouče Jindřicha Zemana na domácím ledě příkladně bojovali, ale chybělo jim štěstí v koncovce a utpěli čtvrtou porážku v řadě. Hráči Tábora v Moravských Budějovicích dotahovali gólové manko, leč bez úspěchu. Vystoupení hradeckého Vajgaru ve Slaném proti týmu Řisut je odložené kvůli karanténě hostí.

MILEVSKO / MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – Pod střechou milevského zimního stadionu začaly padat góly až ve druhé polovině utkání. Bohužel pro Jihočechy, trefovali se jenom hosté. Skóre otevřel Hamerský při hře čtyři na čtyři s nechtěným přispěním domácího Jakuba Hamerleho, když předtím Zemanovi svěřenci nevyužili přesilovku čtyři na tři. Padesát pět vteřin před třetí sirénou zkusilo Milevsko power play, ale hosté se zmocnili kotouče a potvrdili výsledek druhým gólem

Oba soupeři absolvovali zápas s velkým nasazením. Domácí vzhledem k nepříznivému stavu hráli od 48. minuty pouze na tři útoky a stupňovali úsilí, které však nevedlo k úspěchu. „Mančaft hrál dobře, agresivně. Myslím, že jsme si nezasloužili porážku. Klukům jsem poděkoval za předvedený výkon,“ uvedl Jindřich Zeman. „Na způsobu hry proti předchozím zápasům jsme neměnili prakticky nic, pouze jsme udělali určitý zásah do přesilovek,“ doplnil kouč, jenž plynule navázal na práci svého předchůdce Bedřicha Rybáka.

Nevyužité přesilovky
Táborští „kohouti“ v Moravských Budějovicích prohrávali na začátku druhé třetiny o tři góly, přesto nevypustili zápas. Ve druhém dějství snížili na 1:3, potom ale ke své velké škodě nevyužili více než minutovou přesilovku pět na tři. V úvodu třetí třetiny přidali Moravané čtvrtý zásah, ale hostující Jan Kanov za pouhých třináct vteřin znovu kontroval. Další trefu brzy přidal David Kellner a nastalo drama.

Jihočeský tým měl v závěrečné fázi navrch a hrál dokonce sto dvanáct vteřin dlouhou přesilovku v pěti proti třem. Vytěžil z ní však jenom tyčku po střele Kolomého. O finální tlak se hosté připravili zbytečným vyloučením. „První dvě třetiny jsme nepodali dobrý výkon, ve třetím dějství jsme domácí tým přehrávali. Možná jsme měli trochu smůlu, dali jsme tři tyčky, jenže kvalita na naší straně se dostavila pozdě,“ zalitoval kouč poražených Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Západ
6. kolo

HC Milevsko 2010 – HC Stadion Vrchlabí 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 37. Hamerský (M. Filip), 60. Fořt (M. Filip, Jakubec).
Rozhodčí: Vokřál – Nepomucký, Ledinský.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 0:0.
HC Milevsko: Pipek – Štych, Hlinka, Srdínko, Jakič, Marcel Dvořák, Čunát – Urbanec, Novotný, Hamerle, Sumerauer, Sýbek, Homolka, Decsy, Korous, Fořt, Vejchoda, Heřmánek, I. Novák. Trenér Jindřich Zeman.
Hráno 5. října.

HC Moravské Budějovice 2005 – HC Tábor 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Góly: 18. Telesz (Kesner, Latner), 23. Matějka (Barták), 26. Telesz (Kesner), 42. Přidal (Trojan) – 29. Sladký (M. Mařík), 42. Kanov, 45. Kellner.
Rozhodčí: Held – Linhart, Lošťák.
Vyloučení: 9:9, navíc T. Černý (Tábor) 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváci: 352.
HC Tábor: Panec – Havran, T. Černý, Kanov, Klíma, Heršálek, Liška, Hlaveš – Kellner, Krätzer, Kolomý, Hájek, Sladký, Seidl, Kratochvíl, R. Pechánek, M. Mařík. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.