Porážku Motoru v Benátkách zpečetil obránce Pabiška ve třetí sérii samostatných nájezdů

02.10.2013

Budějovický Motor nedává góly. Svěřenci trenérů Bělohlava a Jágra ve dvou soutěžních duelech za sebou nedokázali skórovat v základní hrací době. V obou případech sáhli po bodu za remízu, ale zatímco doma s Jihlavou se trefili v prodloužení a získali bod navíc, v Benátkách rozhodovaly samostatné nájezdy a v nich uspěl středočeský tým.

BENÁTKY NAD JIZEROU – Na ledě předposledního celku tabulky se hosté představili s jednou výraznou změnou v sestavě. Do branky se premiérově postavil Hynek Kůdela, jenž se dosud rozchytával v druholigovém Jindřichově Hradci, zatímco Domink Halmoši po vynikajících výkonech v předchozích sedmi utkáních zůstal tentokrát pouze na střídačce. A nutno říci, že Kůdela se nenechal zahanbit. Zůstal neprůstřelný po šedesáti minutách i po prodloužení. Stejně dobře se však vedlo jeho protějšku Marcelu Melicherčíkovi.

Na sklonku úvodního dějství se naskytla ideální příležitost ke skórování Aleši Kotalíkovi, kterého domácí obránci dostatečně nehlídali, ale budějovického kapitána zlobil poskakující puk. Krátce nato se Středočeši dostali do brejku a Marek Posmyk zastavil Antonína Duška jen za cenu podražení. Nařízené trestné střílení dopadlo dobře pro hosty, neboť Dušek nepřehodil Kůdelův beton.

Skuhravý trefil tyčku
Podobně se vedlo v počátku prostřední třetiny benáteckému Špačkovi, jenž z rychlého protiútoku znovu nepřehodil kotouč přes správně nastavený beton budějovického brankáře. Přestože hosté měli více ze hry, trápily je brejky režírované domácími útočníky. Jeden takový v polovině utkání zmařil Kotalík pomocí nedovoleného zákroku, ale zahákovaný Adam Dlouhý nezužitkoval trestné střílení, když puk z jeho hokejky skončil na Kůdelově vyrážečce. Velkou šanci pak měli ještě Skořepa s Jonákem.

V závěrečné třetině převzali aktivitu znovu Budějovičtí, ale Václav Skuhravý střílel nad branku a vzápětí do tyčky. Potom se hráči Motoru bránili ve třech proti pěti a když se první provinilec vrátil na led, v pokračujícím oslabení projel Antonín Melka až k Melicherčíkovi, jenže v rozhodující chvíli se mu kotouč svezl z hole. Závěr byl zajímavý, před oběma brankami se pořád něco dělo, ale gól nepadl ani v nastaveném čase.

V prvním samostatném nájezdu neuspěl Aleš Kotalík, jenž trefil levý beton domácího gólmana. Selhal i domácí Michal Bárta. Neprosadili se ani Marek Posmyk, Jan Plodek a Antonín Melka. Poté se rozjel benátecký zadák Marek Pabiška, podařilo se mu zvednout puk nad Kůdelův beton a rozhodnout zápas. Mužstvo domácích se díky bonusovému bodu vzdálilo v tabulce od posledního Mostu, naopak celek Motoru klesl ze sedmé příčky na osmou.

1. liga, 8. kolo
HC Benátky nad Jizerou – HC Motor Č. Budějovice 1:0 sn

Rozhodující nájezd: Pabiška.
Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Zídek.
Vyloučení: 8:9.
Diváci: 237.
HC Motor: Kůdela – Jan Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Kříž, Prokop – Kotalík, Melka, Vaniš, Ferebauer, Skuhravý, Třetina, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Mavrojanidis, Přibyl, E. Turek. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 2. října.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.