Táborští hráči již v úvodní třetině rozhodli o návratu semifinálové série do Kolína

22.03.2014

Aktualizováno. Po dvou těsných porážkách se mužstvo od Jordánu konečně zvedlo a skvělým výkonem v prvních dvaceti minutách položilo základ k vítězství nad Kolínem. Semifinále bude pokračovat čtvrtým duelem na kolínském ledě v neděli 23. března. Ve druhé dvojici ze skupiny Západ už padlo rozhodnutí, když Sokolov vyhrál nad Žďárem 3:0 na utkání a postoupil do baráže.

TÁBOR – Přesným zásahem k tyčce, který následoval po pěkné kombinaci druhé útočné formace, otevřel skóre na začátku 7. minuty Martin Mařík. Domácí potom nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, ale pokračovali v aktivním boji. Z přečíslení dva na jednoho přidal ve 12. minutě druhou trefu Radek Seidl. Když se potkali na trestné lavici Klíma s Černým, bylo Jihočechům chvíli horko. Necelé dvě minuty poté, co se oklepali z nepříjemného oslabení, uplatnil Martin Mařík úspěšně forhendový blafák a Tábor vedl 3:0.

Od druhé třetiny chyběl domácímu týmu zraněný obránce Ondřej Liška, který skončil v nemocnici s nastřelenou klíční kostí. Zastoupil ho junior Adam Hájek a zhostil se svého úkolu na výbornou. Táborští pod dojmem slibného náskoku dali přednost pečlivému střežení defenzivní zóny a kolínské „kozly“ nepouštěli do žádných nebezpečných akcí. Na začátku třetího dějství mohl zvýšit Filip Kolomý, který se ocitl sám před brankářem Sejpalem, ale nedal.

Vyplatila se důslednost při bránění
Brzy nato hráli domácí více než minutu a půl v pěti proti třem. Znovu bez efektu. Ve 48. minutě fauloval hostující Šafránek, ale Jakub Krätzer neproměnil trestné střílení. Série trestů, kterou ukončila teprve třetí siréna, snížila podstatným způsobem líbivost zápasu, ale pro Jihočechy bylo podstatné, že jim nekončí sezona a bitva s Kolínem bude mít ještě minimálně jedno pokračování.

„V první třetině jsme předváděli výborný hokej. Všechno bylo v pohybu a vycházelo nám zakončení. Potom jsme trochu ubrali, přesto jsme měli další šance. Hlavně jsme však byli důslední a poctiví ve hře dozadu. V brance nás podržel Tomáš Klestil. Výsledek jsme si pohlídali. Do zápasu v Kolíně nehodláme měnit nic zásadního. Taktika na rozhodčí se nedá vymyslet,“ vtipkoval kouč Tomáš Matušík.