Ze dvou Danielů Mikešů se nakonec smál ten z David Servisu. Jihočeši uspěli v Rakovníku

14.03.2014

Budějovický tým v kvalifikaci o 2. ligu absolvoval třetí utkání, přičemž podruhé zvítězil nad Rakovníkem, tentokrát na středočeském ledě. Byl to pořádný souboj nervů, ve kterém hosté vytáhli vedení na 5:2, ale domácí v úvodu třetího dějství bleskově srovnali na 5:5. Závěr patřil jihočeskému přeborníkovi, který si přes porážku v Lomnici nad Popelkou drží čelo tabulky. V neděli hostí David Servis na svém stadionu tým Lomnice.

RAKOVNÍK – Se třemi kompletními pěticemi, v nichž chyběli zranění Jakub Zíka a Dalibor Mikeš, vstoupili Jihočeši do zápasu svižně a po osmi minutách vedli o dva góly. Radost ze druhé trefy však trvala pouhých deset vteřin, než domácí potrestali chybu hostujících obránců. V 16. minutě vstřelil svůj druhý gól Kounovský a bylo srovnáno. Za jedenáct vteřin ale Jiří Hanzal vrátil vedení na stranu David Servisu a Roman Šulčík ho pořád ještě v 16. minutě navýšil z trestného střílení. Pro Šulčíka to byl pětibodový večer.

Druhá třetina přinesla relativně nejméně vzruchu, neboť padl jedný gól z hole Jiřího Hanzala. Vyznamenal se budějovický gólman Josef Kučera, jenž v 31. minutě kryl trestné střílení rakovnickému Pechancovi a zlikvidoval ještě několik soupeřových šancí. Vstup do třetího dějství se proměnil v malou jihočeskou tragédii. V rozmezí 40.23 až 43.20 nasypali domácí tři kotouče za Kučerova záda (třetí byl z přesilovky) a utkání začínalo znovu.

Špatně kontrolovali puk
Na servismanech ležela pořádná deka. „Sám nevím, z čeho ty góly vyplynuly. Pořád to nemůžu pochopit. Domácí po kanadsku nahodili puk do našeho pásma, my jsme ho špatně kontrolovali, oni do toho plácli a se štěstím jim to tam spadlo. Takhle se to opakovalo třikrát s malými obměnami, že někomu přeskočil puk přes hokejku nebo se nějak blbě odrazil. Trestuhodně jsme prohospodařili pěkný náskok, ale potom kluci znovu dokázali, že mají vůli po vítězství a jsou dobrá parta,“ komentoval trenér Jiří Fedur.

Hokejisté Rakovníka už do třetí sirény neskórovali, zato hostům se to povedlo třikrát. Vítězný zásah si připsal po nápřahu od modré čáry Jakub Říha, jenž naskočil do utkání s dvoutýdenním trénikovým výpadkem (pochroumané rameno). Další dva góly přidal Jiří Hanzal (druhý při power play soupeře devět vteřin před koncem), jenž nastoupil po nemoci. „Jirka Hanzal podal vynikající výkon, ale musím pochválit celý mančaft za bojovnost. V neděli se těšíme na Popelku, máme jí co oplácet,“ dodal s úsměvem Fedur.