Táborští kohouti otočili zápas v Pelhřimově a udělali druhý krok směrem k semifinále

10.03.2014

Aktualizováno. Po vydřeném domácím vítězství nad pelhřimovskými Medvědy se mužstvo Tábora vypravilo ke druhému čtvrtfinálovému souboji na Vysočinu, kde se nezaleklo vedoucího gólu domácích a čtyřmi zásahy obrátilo výsledek. V porovnání s první vzájemným duelem se Táborští celkově zlepšili a jejich jistotou zůstal perfektní výkon brankářské jedničky Tomáše Klestila. Třetí utkání se hraje u Jordánu v úterý 11. března od 18 hodin.

PELHŘIMOV – Bezgólové úvodní dějství rozkouskovaly časté návštěvy bruslařů na trestné lavici. Táborský Martin Mařík se tam podíval hned třikrát a jeho kolega Vojtěch Mrkvička v 16. minutě po kolizi s protihráčem Novotným šel dokonce rovnou pod sprchy. Za píchnutí holí vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Když se k jeho vyloučení přidal menší přestupek Jana Kanova, bránili se hosté na přelomu první a druhé třetiny dvě minuty ve třech, ale ustáli to.

Skóre otevřel tým Pelhřimova ve 23. minutě zásluhou Kadlecovy trefy z bezprostřední blízkosti. „Hráči soupeře podrazili našeho obránce Tomáše Černého, který měl puk na holi, a využili situaci ke vstřelení gólu,“ popsal nepříjemný moment táborský kouč Tomáš Matušík. Jeho svěřenci ale ještě ve druhém dějství otočili stav. Vyrovnání zařídil David Nedorost v přesilovce trvdou ranou z mezikruží, o vedení se postaral Radek Seidl, který překonal Daniela Brabce v pádu střelou po ledě.

Domácí se nedostali do tlaku
Při trestu Dominika Kasalého v úvodu závěrečné třetiny přidal třetí táborský gól Tomáš Černý, jenž střílel švihem z levého kruhu. Pečetící zásah během hry čtyři na čtyři si připsal na konto Radek Seidl, který umístil puk přesně mezi Brabcovy betony. Lední Medvědi se ani v závěru nedostali do předpokládaného tlaku, neboť hosté měli iniciativu na svých holích až do poslední vteřiny.

„Ve výkonu mužstva proti prvnímu zápasu nastal výrazný posun. Měli jsme mnohem lepší pohyb a kontrolovali hru. Znovu báječně zachytal Klestil. Máme radost z výsledku a ještě více z toho, co hráči předvedli. Pouze rozhodčí nebyli vůči nám korektní. Trestali nás přísně, zatímco domácím promíjeli časté háčky a další přestupky. V první třetině jsme hráli třináct minut v oslabení,“ dokončil své hodnocení Tomáš Matušík.