Jihočeský přeborník v kvalifikaci o 2. ligu poprvé narazil a vrací se bez bodu z Lomnice

09.03.2014

Mužstvo budějovického David Servisu po 250 kilometrů dlouhé jízdě autobusem vstoupilo do utkání v Lomnici nad Popelkou úplně senzačně a po osmatřiceti vteřinách vedlo 2:0. První třetina skončila jeho vítězstvím 3:2, ale během sedmi minut na začátku druhého dějství Jihočeši třikrát inkasovali a bylo zle. Obrat ve skóre se jim nepodařil přes veškerou snahu. V oslabené sestavě vyšli hosté bodově naprázdno.

LOMNICE NAD POPELKOU – Ke druhému kvalifikačnímu utkání (první vyhráli doma nad Rakovníkem 8:2) cestovali Jihočeši bez hlavního kouče Jiřího Fedura, který je v lázních, dlouhodobě zraněných Jakuba Zíky a Jakuba Říhy, čerstvě zraněného Dalibora Mikeše (chyběl již proti Rakovníku), Lukáše Chaloupky, jenž si plnil trenérské povinnosti u mládeže, a Romana Fouska, který měl povinnosti studijní, neboť usiluje o nejvyšší trenérskou licenci.

Přestože nesestavili ani tři kompletní útoky a museli protáčet dvě levá křídla, vydařil se jim vstup do zápasu. Po dvou střelách zdálky, jejichž autorství patřilo Romanu Šulčíkovi a Ondřeji Cikánovi, rychle získali dvougólový náskok a již v úvodní minutě vyhnali z branky devatenáctiletého Lukáše Vinkláře. Nahradil jej o generaci starší Pavel Skákalík (1. dubna mu bude třiačtyřicet), který údajně chytal naposledy před rokem, ale proti střelcům David Servisu ho provázelo velké štěstí a proměnil se v magnet na puky.

Jihočeši tloukli jako hluší do vrat
Domácí tým se bleskově oklepal z nepříjemné sprchy a ve 2. minutě z přesilovky zaznamenal kontaktní gól. Paradoxně již v tomto momentu se zlomil vývoj celého zápasu. „Lomnické hráče to nakoplo, zvedli se, výborně bruslili a byli najednou všude. Měli jsme informace, že budou nejslabším soupeřem ve skupině, ale velmi nás překvapili a předčili naše očekávání. Možná, že sehráli svůj nejlepší zápas v sezoně. Vycházelo jim úplně všechno. Jejich mladý tým vydržel bruslit až do konce, zatímco my jsme tloukli jako hluší do vrat,“ glosoval budějovický obránce Lukáš Vomela.

Nic nebyl hostům platný Bombicův zásah na 3:1, neboť Lomničtí brzy snížili a na počátku druhého dějství třemi slepenými góly prakticky rozhodli o výsledku. Hvězdou večera se stal autor čtyř přesných zásahů Martin Vašek, který v dosavadním průběhu sezony nasbíral kolem stovky kanadských bodů. Dvaadvacetiletému odchovanci Bílých Tygrů z Liberce výborně sekundovali jen o málo starší parťáci z útočné formace Jaroslav Kedršt a Radek Lemfeld.

Lomnice má nabitý (a trochu zvláštní) program
Výkon lomnického týmu a vysoké nasazení po celých šedesát minut překvapily Jihočechy i vzhledem k tomu, že jejich soupeř měl v nohách těžké finálové utkání s Českou Lípou pouhý den předtím. „Byli o sto procent lepší než Rakovník, který hrál staticky,“ poznamenal Lukáš Vomela. Hokejisté Lomnice nad Popelkou bojují za Liberecký kraj v kvalifikaci o 2. ligu, přestože teprve zahájili finálovou sérii Krajské ligy proti České Lípě (první zápas venku prohráli 3:5). To je trochu zvláštní systém.

Hosté se potrápili s neznámým soupeřem, ale také s volným řízením zápasu. Rozhodčí téměř nevylučoval a nechal běžet hru. Pro tým David Servisu byla novinkou rovněž několikahodinová cesta autobusem. „Byl to trochu nezvyk, protože v sezoně jezdíme pouze auty po kraji. Rozhodně se na to ale nechceme vymlouvat,“ ujistil Vomela, který se teď chystá se svými spoluhráči na páteční (14. 3.) duel v Rakovníku a nedělní (16. 3.) odvetu s Lomnicí na ledě Hokejového centra Pouzar.