V premiéře play off 2. ligy Tábor zdolal Klatovy, jindřichohradecký Vajgar padl v Kolíně

25.02.2014

Táborští kohouti při vstupu do play off zvládli roli favoritů a v nervózním utkání překonali klatovského soupeře na góly i počet vyloučených. Hráči Jindřichova Hradce vzdorovali v Kolíně přes polovinu hrací doby, ale potom je soupeř srazil dvěma slepenými zásahy. Odvetné duely jsou na pořadu ve čtvrtek 27. února, přičemž obě dvojice si vymění pořadatelství. Série se hrají na tři vítězná utkání a mohou skončit nejdříve v sobotu 1. března.

TÁBOR / KOLÍN – V táborské hale otevřel skóre v polovině 4. minuty domácí kapitán Jakub Matušík, který zakončil sólový nájezd povedeným blafákem. Po šesti minutách a osmi vteřinách to bylo 3:0, za dalších šestnáct vteřin ale Roman Vondryska korigoval z trestného střílení. Do poloviny zápasu Jihočeši vytáhli skóre na 5:1, avšak soupeř se nevzdal a do druhé sirény stihl dvakrát překonat brankáře Klestila. Hosté skórovali při hře čtyři na čtyři a potom v přesilovce, když Jakub Matušík pykal za nepovolenou výstroj.

V úvodu třetího dějství využili přesilovku také domácí díky Havranově ráně od modré čáry. Brzy nato Martin Mařík neproměnil trestné střílení. Tentýž hráč ale posléze skóroval při hře čtyři na čtyři a půl minuty před koncem se trefil ještě jednou, když jeho tým hrál ve třech proti čtyřem. „Zápas byl poněkud nervózní. Třikrát jsme soupeři gólově odskočili, potřetí už hosté nebyli schopní se nás dotáhnout. Na odvetu do Klatov se moc netěšíme kvůli vulgárním fanouškům. Nikde jinde není taková žumpa,“ řekl kouč vítězů Tomáš Matušík.

Pendl Bárta trestal za chybu
Duel v Kolíně uvedla státní hymna v podání saxofonisty Jaroslava Zinzera. Dobře naladění domácí kozlové si postupně vypracovali dvougólový náskok. Obě úvodní trefy zařídil střelecky disponovaný David Šafránek, jenž překonal nejlepšího hráče hostí Ondřeje Bláhu nejprve z dorážky mezi betony, poté forhendovým blafákem. Přesně v polovině hracího času ale Polabané vyrobili školáckou chybu a budějovický pendl Jiří Bárta je potrestal přesným zásahem do odkryté klece.

Vítězství domácího celku potvrdila třetí útočná řada dvěma hodně podobnými góly, které zaznamenala v rozmezí dvaačtyřiceti vteřin nedlouho před druhou přestávkou. Do listiny střelců se dvakrát zapsal kapitán Josef Malý, jenž těžil z přihrávek Martina Ježka a Martina Mejzra. V závěrečném dějství už se skóre neměnilo. „Po zkušenosti ze vzájemného utkání v posledním kole základní části se Vajgar stáhl do středního pásma a my se těžko prosazovali. Korigující gól hostí způsobil některým našim hráčům psychický blok, ale naštěstí je uklidnily další úspěšné trefy,“ uvedl trenér Kolína Václav Rác.

2. liga, Západ
Play off, 1. kolo

HC Tábor – SHC Klatovy 8:3 (3:1, 2:2, 3:0)
Góly:
4. J. Matušík (M. Havran), 5. T. Hájek (Seidl, Kolomý), 7. J. Matušík, 25. Krätzer (Kanov), 30. V. Mrkvička (Kellner, D. Nedorost), 43. M. Havran (D. Nedorost), 57. M. Mařík (J. Matušík), 60. M. Mařík (J. Matušík) – 7. Vondryska TS, 32. Pacanda (Topinka), 39. Zeman (Štelmach).
Rozhodčí: Vokřál, S. Mertl - J. Mertl, Dančišin.
Vyloučení:
12:8, navíc T. Hájek (Tábor) 10 minut.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 1 182.
HC Tábor: Klestil – M. Havran, T. Černý, Kanov (41. Kolomý), Klíma, L. Heršálek, A. Hájek – Kellner, V. Mrkvička (21. Sladký), D. Nedorost, M. Mařík, J. Matušík, Krätzer, Seidl, Kolomý (41. R. Pechánek), T. Hájek. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.
Hráno 25. února.
Stav série: 1:0.

SC Kolín – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly:
14. Šafránek (Šifta, Muláček), 25. Šafránek (Šifta, Kadlec), 38. Malý (Ježek), 39. Malý (Mejzr) – 30. J. Bárta.
Rozhodčí: Horinek, Luczków – Nepomucký, Špála.
Vyloučení: 3: 8, navíc Mavrojanidis a Kotrla (oba Vajgar) 10 minut, Pekárek (Vajgar) 10 minut + do konce.
Diváci: 700.
KLH Vajgar: O. Bláha – Jasečko, Tržil, A. Dvořák, Kohút, Štěpán, R. Procházka – J. Bárta, Kotrla, Mavrojanidis, Tomšík, Kocar, Voříšek, Marek Dvořák, Jasanský, Skokan, Pekárek. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.