Budějovičtí si doma vyšlápli na druhou Olomouc a před závěrem 1. ligy získali cenné body

14.02.2014

V posledním domácím utkání před koncem dvaapadesátikolového maratonu dokázali hráči Motoru přehrát druhý celek tabulky. Nejdřív inkasovali v oslabení, ale potom sami využili tři přesilovky za sebou. Výkon zejména ve třetím dějství opravňoval Jihočechy ke stroprocentnímu bodovému zisku. Během první poloviny utkání si však vybrali notnou dávku štěstí, když soupeř dokázal skórovat teprve v páté početní výhodě.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Trenéři Rosol s Bělohlavem postavili do branky Dominika Halmošiho, o jehož nasazení měli jasno týden dopředu. Častěji vytěžovaný Hynek Kůdela tentokrát přihlížel ze střídačky. V první obranné dvojici po boku Iva Kotašky premiérově nastoupil Dan Růžička, jenž přišel z extraligové Plzně na poslední dva zápasy základní části 1. ligy. Jeho přítomnost byla vítaná, neboť chyběl dlouhodobě zraněný Moravec, dále Kříž, Jan Novák a Pavlíček.

Mužstvo Motoru začalo aktivně, ale pokusy Davida Kuchejdy či Daniela Boháče vyřešil gólman Tomáš Halász. Rovněž Dominik Halmoši na opačné straně podržel své kolegy několika jistými zákroky, z nichž nejtěžší byl asi proti střele Marka Růžičky. Skóre se začalo měnit až poté, co se hrací doba přehoupla přes polovinu. Vedení získali Hanáci, kteří potrestali vyloučení Václava Skuhravého. Krátce předtím ve vlastním oslabení jeli Pšurný a Ferebauer dva na jednoho, ale Pšurnému sklouzl kotouč z hole.

Fauly vůbec nebolely
Do druhé přestávky šli s náskokem Budějovičtí, kteří trestali olomoucká vyloučení. Luboš Rob vyrovnal střelou švihem z levého kruhu, Roman Pšurný přidal druhý gól šikovnou tečí Kotalíkovy rány od modré čáry. Další přesilovku zužitkoval v 53. minutě Václav Skuhravý, jenž se prodral od modré až před branku a umístil puk do klece střelou kolem tyčky. O necelou minutu později se prosadila nejstabilnější domácí trojice Kuchejda, Šachl, Ondřej a bylo definitivně rozhodnuto.

Hosté sice ještě trochu kousali, ale bylo zřejmé, že stáhnout třígólové manko proti kvalitnímu soupeři je nad jejich síly. „Oba týmy dělaly naivní fauly, o výsledku rozhodly přesilovky. My jsme v nich byli produktivní a prokázali jsme nějakou vůli. Poslední třetina vypadala podle našich představ,“ konstatoval budějovický asistent Radek Bělohlav. „Byli jsme moc hodní, naše fauly domácí hráče vůbec nebolely. Třikrát jsme inkasovali v oslabení, do nichž jsme postavili hráče, kteří v play off na oslabení chodit nebudou,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.