Hradečtí střelci stáhli v Klatovech hrozivou ztrátu. Nakonec však Vajgar dostal nášup

11.02.2014

Předehrávka 32. kola druholigové skupiny Západ nedopadla šťastně pro hokejisty Jindřichova Hradce, kteří na klatovském ledě snížili z 0:4 na 2:4, nakonec však inkasovali sedmičku. Na programu byla celkem tři utkání. Další čtyři se uskuteční ve čtvrtek 13. února, kdy nastoupí také Milevsko proti Kobře Praha a mužstvo Tábora se představí v Kolíně.

KLATOVY – První gól dostali Hradečtí na konci třetí minuty. Brzy nato při vlastním oslabení jim soupeř nabídl trestné střílení, ale David Březina se ukázal jako neúspěšný exekutor. V polovině 14. minuty přidali Západočeši druhou trefu a dobře jim to mířilo také hned po první změně stran, kdy se Pavel Čuban probil z rohu před branku a našel skulinu mezi Bláhovými betony. Za pobytu Aleše Dvořáka vedle boxu časoměřičů přidal čtvrtý zásah Martin Němec a situace z pohledu hostů vyhlížela prachbídně.

Při hře čtyři na čtyři ve 35. minutě se jihočeský tým pozvedl díky zásahu Davida Březiny, jemuž připravili šanci Jasečko s Mavrojanidisem. Na začátku třetího dějství se střelecky prosadil Robert Procházka po asistenci svého kolegy z obrany Stano Jasečka a chvíli to vypadalo, že hráči Vajgaru se ještě porvou o lepší výsledek. K dalšímu snížení byl blízko Aleš Skokan, ale puk skončil v lapačce brankáře Mastíka.

Zachytal si šestnáctiletý junior
Potom však rozhodčí zaregistrovali na ledě příliš mnoho hradeckých bruslařů, za katr šel Marek Dvořák a nedlouho po vypršení přesilovky přidal klatovský Martin Pouska pátý gól. Slepený šestý zásah z hole Vojtěcha Tulačky přiměl Ondřeje Bláhu k opuštění klece a jeho místo na posledních deset minut zaujal šestnáctiletý junior Pavel Kudrfalec.

Sotva však mladík zdomácněl před kovovou konstrukcí, musel také on sáhnout za brankovou čáru pro puk, který tam lehce dopravil Jiří Pitel po nečekaném odrazu z rohu kluziště. Závěr zpestřila bitka mezi Škrakem a hostujícím Bártou, jenž v utkání nasbíral celkem čtyři menší tresty. Porážka 2:7 vyzněla pro hostující tým krutě. Za zbytečné chyby a špatnou koncovku se ale většinou odvádí daň.