Budějovický Motor padl v Mladé Boleslavi až po nájezdech. Bodoval posedmé v řadě

10.02.2014

Prvoligoví Jihočeši pokračují ve zlepšených výkonech z poslední doby. Příznivou tendenci potvrdili také na boleslavském ledě, kde proti lídrovi tabulky sice jen dotahovali skóre, ale udrželi krok po celou základní hrací dobu i v pětiminutovém prodloužení. Neobstáli teprve v dovednostní soutěži, která rozhodla o prémii pro středočeský tým. Díky získanému bodu postoupili Budějovičtí na devátou příčku.

MLADÁ BOLESLAV – Obránce Lukáš Chmelíř se v 10. minutě vrátil z trestné lavice, ale šest vteřin poté se měnilo skóre. Rozpumpovaní domácí hráči pokračovali v tlaku vytvořeném během přesilovky a Jan Starý střelou zápěstím překonal Hynka Kůdelu. Brzy nato mohl zvýšit Lukáš Bohunický, který v průběhu sezony nosil také budějovický dres, jenže zblízka pálil pouze do gólmana. Nedlouho před první přestávkou byl blízko k vyrovnání Emil Švec, ale brankář Roman Will zakouzlil s lapačkou.

Jihočeši v první třetině mířili na Willa šestkrát a mohli být rádi, že z osmnácti střel na Kůdelu se ujala jediná. Na začátku 25. minuty šel za katr Jaroslav Kasík a po čtyřiadvaceti vteřinách Boleslavští využili přesilovku. Útočnou akci rozjel starý známý Milan Toman a na jejím konci se ocitl písecký odchovanec Tomáš Nouza. Následovalo několik dalších příležitostí domácího týmu, ale v polovině zápasu udeřili hosté. Ze zmatku před brankou vytěžil Roman Pšurný korigující trefu.

V oslabení pomohla tyčka
Za pouhé tři minuty byl rozdíl ve skóre znovu dvougólový. Chybující obranu vytrestal po samostatném úniku Milan Mikulík. Celek Motoru však opětoval střelbu, za dalších čtyřicet sedm vteřin se svým druhým letošním gólem prosadil mladík Adam Přibyl. Pěknou střelu švihem potom předvedl Jan Platil. Vyrovnání přišlo ve 43. minutě, kdy po spolupráci s Bártou a Přibylem skóroval Jiří Ferebauer. Další gól nepadl ani v nastaveném čase, přestože hosté hráli bez vyloučených Platila a Chmelíře. Za této situace domácí Nouza trefil jen tyčku.

Samostatné nájezdy neprobíhaly dlouho. Z domácích hráčů neuspěli Nouza a Starý, stejně se vedlo i protivníkům Kotalíkovi a Pšurnému. Rozhodl boleslavský Tomáš Klimenta, po jehož zásahu nedokázal odpovědět Václav Skuhravý. „Po delší době jsme nastoupili v kompaktnější sestavě. Negativem je, že jsme nedali gól v přesilovce na konci, ani v prodloužení,“ konstatoval trenér vítězů František Výborný. „Jsem přesvědčený o tom, že jsme mohli získat minimálně dva body,“ nebál se říct jeho protějšek Petr Rosol.