O vítězství Motoru na jihlavském ledě rozhodl Pajić čtyřicet vteřin před třetí sirénou

01.02.2014

Budějovický tým si připsal třetí stoprocentní úspěch v řadě a důrazně naznačil, že výsledková krize v prvoligové soutěži by mohla zůstat jen ve vzpomínkách. Dukla sice dvakrát odpověděla na vedení Jihočechů, potřetí však vyrovnat nedokázala. Motor poskočil na jedenáctou příčku v tabulce, ale za osmými Benátkami, které by musel vystřídat v případě postupu do play off, stále zaostává o třináct bodů.

JIHLAVA – Trenéři hostujícího celku dali po delší době příležitost v brance Dominiku Halmošimu a to byla jediná změna v sestavě oproti předchozímu utkání doma s Berounskými Medvědy. Pouze jako třináctý útočník zůstal na střídačce připravený Emil Švec místo Adama Přibyla, který pomáhal druholigovému Vajgaru Jindřichův Hradec.

Již po dvaadvaceti vteřinách hry se hokejka Roka Pajiće ocitla v obličeji jihlavského Radka Hubáčka a byl z toho dvouminutový trest. Domácí ho nevyužili. Sotva se vyrovnal počet aktérů na ledové ploše, spustili Jihočeši kanonádu. Špergrova střela šla těsně vedle, ale na začátku 5. minuty otevřel skóre David Kuchejda, jenž objel zezadu soupeřovu klec a bekhendem přelstil Davida Ritticha. Ve 13. minutě bylo srovnáno, když se Martin Kuřítko nejlépe zorientoval ve zmatku před Halmošim a poslal puk za brankovou čáru.

Utkání bylo hezké pro diváky
V polovině 24. minuty se dostali Budějovičtí znovu o jeden zásah dopředu. Daniel Boháč využil nepozornost jihlavské obrany a vstřelil svůj premiérový gól v barvách Motoru, byť nastoupil již podesáté. Hosté začali mít herně navrch, ale nevyužívali šance. Nejblíž ke skórování byli Zdeněk Šperger, Antonín Melka, David Kuchejda a kapitán Aleš Kotalík. Svorně však nechali vyniknout brankáře Ritticha.

Při vyloučení mladého Roba na začátku třetího dějství zahrozila také Dukla, jenže Petr Mocek mířil vedle levé tyčky. Mnohem úspěšnější byl jeho spoluhráč Marek Prokš, který v 53. minutě trefil záda Dominka Halmošiho, od nichž se puk odrazil do branky. Hosté potom nevyužili dvě přesilovky, ale čtyřicet vteřin před třetí sirénou napřáhl ke střele Jan Novák a letící kotouč šikovně tečoval Rok Pajić. Jeho zásah byl vítězný, přestože šel ještě za katr hákující Roman Pšurný a Jihlavští hráli power play šest na čtyři.

Početní výhoda však trvala pouhých třináct vteřin, což se ukázalo jako příliš krátký čas. „Soupeř byl dvě třetiny lepší v pohybu. My jsme se zlepšili až v závěru po korekturách v sestavě. Díky šťastnému gólu si hosté odvážejí body,“ konstatoval trenérský asistent Dukly František Zeman. „Utkání bylo hezké pro diváky. S předvedenou hrou a hlavně s výsledkem jsem spokojený. Myslím, že jsme byli malinko lepší a vítězství jsme si zasloužili víc,“ přidal se budějovický kouč Petr Rosol.