Rychlé úvodní trefy pomohly hráčům Motoru přeměnit duel s Berounem ve zdařilou exhibici

29.01.2014

Budějovičtí zažehnali střelecké prokletí z posledních dvou domácích vystoupení, v nichž ani jednou neskórovali, a zaskočili Berounské Medvědy půltuctovým přídělem. Vítězství 6:0 je zatím nejvyšší v podání Motoru za celou sezonu. Šest gólů dali předtím dvakrát, ale ne s nulou. V tabulce 1. ligy poskočili Jihočeši aktuálně na dvanáctou příčku. Od osmého místa zaručujícího postup do play off je nadále dělí třináct bodů.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Svěřenci Petra Rosola a Radka Bělohlava navázali na předchozí úspěšný duel v Litoměřicích, kde naplno bodovali hlavně díky raketovému nástupu a také neutuchající bojovnosti, která byla ozdobou jejich výkonu. Proti Berounu otevřel skóre David Kuchejda již na konci 2. minuty povedenou tečí Platilovy střely od modré čáry.

Druhou trefu o deset minut později přidal Zdeněk Šperger, jenž se zmocnil puku ve středním pásmu a při jízdě dva na jednoho ve vlastním oslabení poslal Jiřímu Ferebaurovi přihrávku, kterou nechtěně srazil do branky zakročující obránce Antonín Růžička. Během dalšího oslabení se málem prosadil také Rok Pajič, ale jeho slalom přes polovinu kluziště zastavil gólman Juraj Šimboch.

Kuchejdovy ruce byly rychlejší
Další dva góly do berounské klece padly v prostředním dějství po pěkných individuálních akcích, které byly odměnou za důraznou hru. David Kuchejda objel branku zezadu a práce jeho rukou byla rychlejší než Šimbochova reakce. Také Rok Pajič zamotal hlavu berounským obráncům i brankářovi a prosadil se střelou zblízka. Hosté v tu chvíli již neměli co ztratit a otevřeli hru, což byla voda na mlýn dobře vyladěného Motoru.

V závěrečné třetině se skóre měnilo rovněž dvakrát. Aleš Kotalík přesně zacílil švihem z pravého kruhu a téměř ze stejné parkety se v jízdě trefil i Marek Vaniš. Z pohledu diváků zábavný kousek se poté povedl Miroslavu Třetinovi, jenž posílil berounský tým po odchodu z Budějovic. Za to, že pukem zasáhl světelný ukazatel pod stropem haly, putoval na trestnou lavici.

Dvě minuty před sirénou si ještě domácí vyzkoušeli přečíslení čtyři na dva, ale místo gólu se strhla za brankou mela, která vyústila v menší bitku mezi Kuchejdou a Kolářem. „Stejně jako v minulých zápasech doma jsme v úvodu měli tlak, ale tentokrát jsme dali dva góly, po nichž se hráči uklidnili a začali si věřit,“ řekl s úlevou Petr Rosol. „Nezachytili jsme nástup domácích, nevytvořili jsme si žádnou gólovou šanci. Jediný, kdo v našem týmu podal alespoň průměrný výkon, byl brankář,“ uvedl kouč hostí Petr Novák.

1. liga, 45. kolo

ČEZ Motor České Budějovice – HC Berounští Medvědi 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Góly: 2. Kuchejda (Platil), 12. Šperger, 25. Kuchejda, 37. Pajič, 49. Kotalík (Vráblík), 51. Vaniš (Šperger).
Rozhodčí: R. Svoboda – Koskuba, Šulo.
Vyloučení: 5:6, navíc Petruška (Beroun) 10 minut + do konce.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 3 316.
ČEZ Motor: Kůdela – Jan Novák, Pavlíček, J. Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř – Kotalík, Pajič, Daniel Boháč, Melka, L. Rob ml., R. Pšurný, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Vaniš, Šperger, Ferebauer, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.