Celky Tábora i hradeckého Vajgaru využily domácí prostředí, musely však perně bojovat

09.01.2014

Aktualizováno. Ve 25. kole druholigové soutěže nastoupily Tábor i Jindřichův Hradec na vlastním kluzišti. Oba zástupci českého jihu odešli z boje jako vítězové, první z nich ale až po samostatných nájezdech, druhý získal prémiový bod na konci prodloužení. Mužstvo Milevska mělo tentokrát volný los. V tabulce se Tábor posunul na druhou příčku, Vajgar je třináctý. Milevsko zůstává poslední, sedmnácté, s tříbodovou ztrátou na Bílinu.

JIŽNÍ ČECHY – Na táborském stadionu hned v počátku utkání fanouškům ztuhla krev. Po třiceti sedmi vteřinách hry se střelecky prosadil nymburský Lukáš Král a tentýž hráč na konci osmé minuty přidal druhý gól. „Začali jsme strašidelně. Bez důrazu a nasazení. Dvakrát jsme inkasovali a potom jsme to tlačili celý zápas do kopce. Nymburk hrál velice dobře, což jsme nečekali,“ popisoval domácí kouč Tomáš Matušík.

Jeho svěřenci se naštěstí probrali včas. Před první sirénou snížil Tomáš Hájek pěknou střelou do šibenice a brzy po začátku druhého dějství srovnal Jakub Krätzer, který zblízka přehodil beton gólmana Bílka. Jenže hosté byli v tlaku a za pouhé čtyři minuty si vzali vedení zpátky zásluhou Jana Stehlíka, jemuž asistoval muž večera Lukáš Král. Přestřelka pokračovala. Při hře čtyři na čtyři vymazal ztrátu Martin Mařík a obrat ve skóre zařídil domácí kapitán Jakub Matušík po závaru nedlouho před druhou sirénou.

Matušík versus Bičiště
V polovině třetího dějství měli Táborští výhodu pět na tři, ale v pokračující přesilovce pět na čtyři chybovali na modré čáře a ujel jim Lukáš Král, který završil svůj hattrick. Kámen ze srdce spadl domácím v polovině 59. minuty, kdy Lukáš Král neproměnil trestné střílení nařízené za úmyslné posunutí branky. Během prodloužení se nic vážného nestalo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Hlavními aktéry této loterie se stali Jakub Matušík a hostující Karel Bičiště.

Ve čtvrté sérii se jako první trefil Bičiště. Táborskému kapitánovi nezbývalo, než vyrovnat, a jeho bekhendový blafák byl úspěšný. Pátá série měla stejný scénář s týmiž hráči, ale v šesté sérii Bičiště nevyzrál na Klestila a puk skončil na tyčce. Následně Jakub Matušík naznačil kličku a prostrčil puk mezi Bílkovými betony. „Pro diváky to možná bylo zajímavé, ale pro trenéry strašné nervy. Po Vánocích nám stále chybí lehkost a pohoda. Nevím, čím to je,“ postěžoval si Tomáš Matušík.

Dvě přesilovky v prodloužení
Draci z Bíliny, kteří jsou předposlední v tabulce, na hradeckém ledě pořádně kousali. Oba týmy se celých šedesát minut přetahovaly o vedení, ale ani jednomu se nepodařilo utrhnout o dva góly. Blíž k vítězství nakonec byli hosté. Naštěstí pro Jihočechy, nejen od Vajgaru, ale rovněž pro tabulkové sousedy z Milevska, zařídil Georg Mavrojanidis alespoň prodloužení, ve kterém Draci doplatili na nekázeň.

Nastavená pětiminutovka byla v rukou domácích, jimž hosté darovali dvě přesilovky. Z první nebylo nic, ale druhou zužitkoval jednadvacet vteřin před sirénou hrající asistent Luboš Voříšek. Ten v utkání nasbíral čtyři kanadské body, stejně jako veterán Stano Jasečko. „Soupeř dobře bruslil a hrál výborně po mantinelech, což nám dělalo problémy. Inkasovali jsme po chybách. Dalo nám hodně práce otočit skóre a vyrovnat. Nakonec se štěstí přiklonilo na naši stranu,“ konstatoval hradecký trenér Milan Kupka.

2. liga, skupina Západ
25. kolo

HC Tábor – NED Hockey Nymburk 5:4 sn (1:2, 3:1, 0:1 – 0:0)
Góly: 19. T. Hájek (T. Černý), 22. Krätzer (T. Hájek), 36. M. Mařík (J. Matušík, Kanov), 38. J. Matušík (T. Hájek), rozhodující nájezd J. Matušík – 1. L. Král (Maďar), 8. L. Král, 27. Stehlík (L. Král), 53. L. Král (Stehlík).
Rozhodčí: Hornáček – Dančišin, Matějček.
Vyloučení: 4:4, navíc T. Hájek (Tábor) 10 minut.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 832.
HC Tábor: Klestil – Havran, T. Černý, Kanov, Klíma, L. Heršálek, Liška, od 21. navíc A. Hájek – Kellner, Krätzer, Kolomý, T. Hájek, J. Matušík, Seidl, Sladký, R. Pechánek, M. Mařík. Trenéři Tomáš Matušík a Radel Jindra.
Hráno 8. ledna.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Draci Bílina 6:5 pp (1:1, 3:2, 1:2 – 1:0)
Góly: 15. Jasečko (Kocar, Voříšek), 32. Marek Dvořák (Jasečko, R. Procházka), 36. Vaniš (Přibyl), 36. Voříšek (Jasečko), 57. Mavrojanidis (Kocar, Voříšek), 65. Voříšek (R. Procházka, Jasečko) – 19. Kýhos (Salač, Andres), 32. J. Procházka (Hrdlička, Hartman), 35. Andres (Hartman), 47. Böhm (Zdeněk, J. Procházka), 49. Kýhos (Andres).
Rozhodčí: J. Pražák – J. Mertl, Samuel.
Vyloučení: 3:8, navíc Salač (Bílina) 10 minut.