Na Hané stačilo šedesát šest vteřin a Jihočeši byli v 1. lize znovu na kolenou

08.01.2014

Druhá nejvyšší celostátní soutěž pokračovala 38. kolem a budějovický Motor na olomouckém ledě prodloužil sérii porážek na šest. Rozhodnutí o výsledku padlo již mezi sedmou a osmou minutou úvodního dějství, kdy Dominik Halmoši třikrát inkasoval za pouhých šedesát šest vteřin a přenechal místo v brance Hynku Kůdelovi. Ten dostal také tři góly a teprve potom korigoval veterán Zdeněk Šperger na konečných 1:6 z pohledu hostí.

OLOMOUC – Svěřenci trenérů Rosola s Bělohlavem vstoupili do utkání se znatelnou aktivitou. V polovině 4. minuty jeli Rob s Boháčem na jediného obránce, ale brankář Vošvrda zázračně zasáhl vyrážečkou. O tři minuty později se na Jihočechy spustila lavina zkázy. Za Halmošiho záda se nejprve trefil Matěj Pekr, který čekal na gól sedm zápasů, poté skóroval zcela volný Pavel Selingr a rychlopalbu završil zblízka Jan Knotek.

Budějovičtí byli jako opaření. Při jejich letošní střelecké potenci každému svítalo, že případný obrat ve skóre by se rovnal malému zázraku. „Po dvaceti minutách jsme vedli na střely 16:7, jenže první chybou našich beků, z nichž ani jeden nesplnil, co jsme si řekli, darujeme soupeři gól a další dvě lajny, ty zkušenější, inkasují vzápětí ještě dvakrát. Potom už byl celý zápas nastartovaný jedním směrem,“ lamentoval asistent Radek Bělohlav.

Dohrávalo se v klidu
Po personální změně v budějovickém brankovišti utichla domácí kanonáda a naopak hosté mohli ještě před první sirénou minimálně dvakrát korigovat. Luboš Rob mířil do tyčky a také Aleš Kotalík v přesilovce nechal zakvílet ocelovou konstrukci za Tomášem Vošvrdou, jenž následně s bravurou zlikvidoval Robovu dorážku. Ve druhém dějství ukázal své umění rovněž Hynek Kůdela, který zmařil Kucharczykovo sólo i Jerglovu šanci. Potom zase Vošvrda uplatnil efektní semafor proti Vráblíkově střele od modré čáry.

V závěru prostřední dvacetiminutovky potrestali Hanáci vyloučení Zdeňka Ondřeje čtvrtým gólem. Další dva slepené zásahy přidali mezi 43. a 44. minutou a hostům hrozil solidní debakl. Naštěstí pro ně se zanedlouho střelecky prosadil ze skrumáže Zdeněk Šperger a tím se definitivně uzavřelo skóre. „V úvodu jsme byli hodně produktivní. Zasáhli jsme i břevno a tyčku. Druhou třetinu jsme sehráli celkem špatně, ale ve třetí jsme zase dali góly. Přes pár faulů se dohrávalo v klidu,“ vyslovil své hodnocení olomoucký asistent Jiří Dopita.

1. liga, 38. kolo

HC Olomouc – ČEZ Motor České Budějovice 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Góly: 7. Pekr (Řípa, Diviš), 8. Selingr (Janáček), 8. Jan Knotek (Rác), 40. Pekr (Řípa), 44. Jergl (Ondrušek), 45. Kucharczyk (Herman) – 47. Šperger (J. Bárta).
Rozhodčí: Vampola – Čížek, Křivohlavý.
Vyloučení: 3:3.
Diváci: 1 320.
ČEZ Motor: Halmoši (8. Kůdela) – Kotaška, Pavlíček, Chmelíř, Prokop, J. Kasík, Vráblík, Kříž – Kotalík, Šachl, Ondřej, Kuchejda, Šperger, Ferebauer, J. Bárta, Skuhravý, Daniel Boháč, Kňazev, L. Rob ml., Melka. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.