Motor neudržel na ústeckém ledě těsné vedení a získal jenom bod po neúspěšných nájezdech

04.01.2014

Po vánoční přestávce se znovu rozběhla prvoligová soutěž. Budějovický tým prohrál počtvrté v řadě, byť tentokrát si veze z Ústí nad Labem alespoň bod. Od 38. do 54. minuty Jihočeši vedli Ondřejovým gólem, ale poté inkasovali při hře tři na pět. Souboj konkurentů v tabulce dospěl až do nájezdů, v nichž byli šťastnější domácí. Motor zůstává na dvanáctém místě jen lepším skóre před Kadaní. Od kýžené osmičky ho dělí devět bodů.

ÚSTÍ NAD LABEM – Hosté podporovaní početnou skupinou vlastních fanoušků nastoupili po dlouhé době s Dominikem Halmošim v brance. Defenzivní linii naposledy vyztužil Lukáš Bohunický, který se vrací z měsíčního hostování do Mladé Boleslavi. Dres Motoru zatím neoblékl útočník Daniel Boháč, jenž aktuálně přichází do Budějovic z ústeckého Slovanu a po dohodě obou klubů nezasáhl do vzájemného duelu. Zatím se nekonal ani zvažovaný hráčský návrat současného trenérského asistenta Radka Bělohlava.

Úvod zápasu rozkouskovala série několika vyloučení. První velkou šanci měl ve 12. minutě Luboš Rob, po jehož střele se puk odrazil od brankářových betonů do tyčky. Brzy nato zahrozili také domácí díky nápřahu Skleničky a následné spolupráci Alinče s Přeučilem. Další fázi bojovného utkání doprovázely znovu opakované tresty a lavice hanby neměla nouzi o návštěvy, které přicházely dvířky zleva i zprava.

Nedisciplinovanost byla na obou stranách
Skoro přesně v polovině hrací doby spálil vyloženou šanci ústecký Jakub Pořický, jenž po přihrávce Marka Loskota přestřelil branku. Při vyloučení hostujícího kapitána Kotalíka měli dobré příležitosti také Roubík a Přeučil, následně i Vobořil. Na sklonku druhého dějství šel za katr domácí Kamil Černý a Jihočeši využili přesilovku k otevření skóre. Z prostoru mezi kruhy přesně mířil Zdeněk Ondřej, na jehož střelu nestačil gólman Michael Petrásek zareagovat.

V polovině třetí třetiny se strhla mela nejprve v hledišti mezi fanoušky obou táborů, poté se pustili do sebe také hráči poblíž budějovické klece. Dvouminutovým trestem to odnesl Antonín Melka, jenž na hanbě doplnil Václava Skuhravého. Ve třech proti pěti se hosté nedokázali ubránit a dělovka Marka Loskota znamenala vyrovnání. „Počet vyloučených představoval vysoké číslo. Nevím, jestli to je tím, že jsou rozhodčí úzkoprsí, ale nedisciplinovanost byla na obou stranách,“ poznamenal ústecký kouč Milan Skrbek.

Minutu po vyrovnání trefil hostující David Kuchejda tyčku, ale rozhodnutí o vítězi přišlo po opatrném prodloužení až v samostatných nájezdech. Proměnil nejprve Aleš Kotalík, poté srovnal Jaroslav Roubík, ve prospěch domácích otočil Martin Hanzl, znovu srovnal Luboš Rob a teprve v sedmé sérii vystřelil prémiový bod pro domácí Martin Hanzl. „K vítězství jsme měli hodně blízko, ale dopustili jsme se stupidního faulu a inkasovali ve třech. Na hráčích je vidět, že v létě netrénovali,“ řekl trenér Motoru Petr Rosol.

1. liga, 36. kolo

HC Slovan Ústečtí Lvi – ČEZ Motor České Budějovice 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)
Góly: 54. Loskot (Vobořil), rozhodující nájezd Hanzl – 38. Ondřej (L. Rob ml., Šachl).
Rozhodčí: Souček, Schmejkal – Svobodová, Jílek.
Vyloučení: 8:9.
Diváci: 1 345.
ČEZ Motor: Halmoši – J. Kasík, Vráblík, Bohunický, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Kotaška – Kuchejda, Šperger, Ferebauer, Kotalík, Šachl, Ondřej, J. Bárta, Skuhravý, Melka, Kňazev, L. Rob ml., Vaniš. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Nejlepší hráči: Jakub Pořický – Dominik Halmoši.