Proti Dukle Jihlava se trefil jenom Kotalík z trestného střílení a Motor zůstal bez bodů

16.12.2013

Budějovický tým má za sebou v 1. lize další z řady zápasů, v nichž hráči dokázali, že umí hrát hokej a jsou odhodlaní bojovat do posledního dechu, ale zároveň potvrdili, jak obrovský kámen úrazu v jejich podání představuje střelba. Z osmatřiceti puků, které nasměrovali do jihlavské branky, neprošel mezi tyčky ani jeden. Velmi dobře chytajícího gólmana Davida Ritticha překonal pouze Aleš Kotalík z trestného střílení.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí vstoupili do utkání velice aktivně, ale v polovině 4. minuty šel za katr Jiří Ferebauer a hosté po dvaadvaceti vteřinách přesilové hry otevřeli skóre. Svěřenci Petra Rosola a Radka Bělohlava si potom nepočínali moc dobře při vlastní početní výhodě, brzy se znovu bránili v oslabení a tento vývoj je natolik rozhodil, že začali mít vážné potíže s rozehrávkou a zakládáním útoků.

Ke zlepšení zavelel krátce před polovinou hrací doby veterán Zdeněk Šperger, který nádhernou křižnou přihrávkou našel na modré čáře Aleše Kotalíka a jeho jízdu zastavil Roman Čermák jen za cenu faulu. Nařízené trestné střílení budějovický kapitán proměnil, byť mu pomohla levá tyčka. Před koncem druhého dějství ale Jihlavané předvedli domácímu týmu ukázkovou lekci z jednoduchosti a po rychlé přímočaré akci znovu vedli. Ještě předtím trefil tyčku Michal Velecký.

Marná snaha v power play
V úvodu třetí třetiny se Jihočeši hodně tlačili dopředu, ale ve chvíli, kdy stupňovali nápor, fauloval poblíž vlastní střídačky zcela zbytečně Zdeněk Ondřej a oslabil mužstvo dvouminutovým trestem. Čtyři vteřiny před jeho návratem na led pojistil vítězství Dukly střelecky disponovaný Adam Zeman. Dvě a půl minuty před třetí sirénou zkusili domácí power play, jejich snaha o zkorigování výsledku však byla marná.

Velmi dobrý výkon v budějovické brance podal znovu Hynek Kůdela, z jeho spoluhráčů však nikdo neobstál v pokračujícím střeleckém konkursu. „Vytvoříme si šance, ale nedáváme góly. Prohráli jsme kvůli impotenci v zakončení a také nedisciplinovanosti, když jsme dvakrát v oslabení zaplatili za hloupé fauly,“ mračil se Petr Rosol. „Úspěch se nerodil lehce. Soupeř ukázal, že má dobrý tým. Ve třetí třetině hodně tlačil, ale nás podržel brankář,“ konstatoval jihlavský trenér Petr Vlk.

1. liga, 33. kolo

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Dukla Jihlava 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 28. Kotalík TS – 4. A. Zeman (Čachotský, Kaláb), 38. Haluza (Velecký, Kaláb), 50. A. Zeman (Čachotský, Kaláb).
Rozhodčí: Úlehla, Hribík – Svoboda, Kis.
Vyloučení: 7:6, navíc Skuhravý (Motor) a Stebih (Jihlava) oba 10 minut.
Využití: 0:2.
Diváci: 3 461.
ČEZ Motor: Kůdela – Bohunický, Chmelíř, J. Kasík, L. Kříž, Pavlíček, Moravec, Kotaška, Vráblík – Kuchejda, Šachl, Ondřej, Kotalík, Šperger, Ferebauer, L. Rob ml., Skuhravý, Vaniš, Kňazev, Švec, J. Bárta. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 16. prosince.

Ladislav Lhota

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.