V Krajské lize vítězili favorité. Vlastní publikum zklamali hráči Českého Krumlova

08.12.2013

Aktualizováno. Po sobotní předehrávce mezi budějovickým David Servisem a Jiskrou Humpolec měla Krajská liga na programu zbývajících pět zápasů 13. kola. Velkým překvapením byl domácí debakl Českého Krumlova s obhájcem titulu Veselím nad Lužnicí. V ostatních duelech vítězili favorité. Pátým úspěchem v řadě potěšili své příznivce stále se lepšící hokejisté Vimperka.

JIŽNÍ ČECHY – Nezakrytá Kuki aréna v hlubockém podzámčí byla svědkem vyrovnaného souboje Rytířů s týmem žirovnického Slavoje, o jehož výsledku rozhodli domácí v závěrečných pěti minutách. Do utkání přitom vstoupili neúspěšně. Během úvodních třech minut zasypali hostujícího gólmana osmi střelami, ale hned první kotouč vyslaný z hokejek slavojáků skončil za zády nerozchytaného Františka Daška. Domácí brzy srovnali, potom však dlouho nemohli najít recept na překonání houževnatého soupeře.

Druhá třetina byla oboustranně opatrná, každý tým dal po jednom gólu. Vyrovnaný stav vydržel až do 55. minuty. Ve třetím dějství byl poměr střel výrazně příznivější pro domácí, což se projevilo i v konečném účtování. Hosté dvakrát inkasovali a přestože v 60. minutě šel za katr hlubocký Fuka, nedostali se ani k power play. „Celý tým zaslouží pochvalu za bojovný výkon. Slibně se ukázal nováček Lukáš Moudrý, který u nás hostuje z budějovického DDM a naposledy hrál za David Servis,“ řekl asistent trenéra Rytířů David Dědič.

Gól padl z ofsajdu
Mužstvo Božetic se představilo v domácím prostředí na milevském ledě stále ještě pod vedením provizorní trenérské dvojice Lubomír Stejskal (prezident klubu) – Roman Staněk (organizační pracovník). „Jméno nového trenéra bychom rádi oznámili do konce příštího pracovního týdne,“ ujistil v neděli večer Roman Staněk. Jejich svěřenci předvedli zlepšenou hru proti minulým zápasům, ale zahazovali střelecké příležitosti.

První dva góly inkasovali Božetičtí po situacích, ve kterých se cítili poškození. Úvodní zásah Tábora padl po metrovém ofsajdu, druhý z protiútoku po nepotrestaném faulu. „Těžko jsme to rozdýchávali,“ krčil rameny Staněk. „Výkon hlavního a jednoho čárového rozhodčího se nám jevil jako velice špatný, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Hosté byli lepší. Stříleli a dávali góly, zatímco naši hráči chtěli dovážet puk až do brány,“ dodal božetický funkcionář.

Vimperk jde nahoru, Písek dál vládne
Čtyři stovky vimperských diváků odcházely do svých domovů v dobré náladě. Jejich oblíbenci vyhráli páté utkání za sebou, tentokrát jim padl za oběť strakonický tým. „Už třetí zápas jsme našeho soupeře k ničemu nepoustili a zvládli jsme to perfektně. Kluci si konečně uvědomili, co mají hrát. Zodpovědně brání a začíná se jim dařit střelecky. Tohle je hokej podle našich představ,“ rozplýval se vimperský kouč Tomáš Kašpar. Jeho svěřenci byli v úvodu soutěže dlouho poslední, ale nyní se s nimi musí vážně počítat pro play off.

V Soběslavi, která se zuby nehty drží v první osmičce, se představil vedoucí celek z Písku. O výsledku prakticky rozhodla úvodní třetina, kterou hosté vyhráli 4:1. „Začali jsme ustrašeně a soupeř hned využil naše individuální chyby. Od druhé třetiny jsme hráli vyrovnanou partii, ale nedokázali jsme využívat přesilovky,“ kabonil se domácí trenér Jiří Macháček, jemuž v sestavě citelně chyběl gólman Jiří Dvořák (pracovní důvody).

Písečtí si hlídali náskok vypracovaný v úvodu a potvrdili, proč jsou jediným týmem, který se zatím mohl ohřívat na čele tabulky. V závěrečné třetině sice začali hrát zbytečně složitě a nechali skórovat domácí tým, ale nepropadli panice a nenechali si uniknout bodový zisk. „Negativem zápasu byl výkon rozhodčího, který svými chybami znehodnotil hru obou týmů,“ poznamenal písecký lodivod Jindřich Setikovský.

Zbytečné fauly a rvačka
Mužstvo Českého Krumlova bylo až do nedělního večera příjemným překvapením letošního ročníku Krajské ligy. Avšak doma proti veselské Lokomotivě předvedlo jednoznačně nejhorší výkon v sezoně a spadlo ze třetí na čtvrtou příčku tabulky. Domácím chybělo pět borců ze základního kádru (R. Uhlíř, Gallistl, Šalanda, J. Fučík, Hanuš), přičemž nevole panovala nad neúčastí Romana Uhlíře, který údajně již po několikáté nenastoupil do utkání proti silnému soupeři.

Od vyššího debaklu nakonec Krumlovské zachránil zkušený brankář Radek Lukeš. „Dostali jsme lekci. Byl to náš nejhorší zápas z hlediska přístupu hráčů i dalších okolností,“ konstatoval domácí kouč Vilém Migl. „Kromě druhé třetiny, která nebyla nic moc, jsme celý zápas měli pod kontrolou. Perfektně zachytal Míra Studnička. Kaňkou bylo zranění Bendy po zbytečném faulu a také rvačka, k níž došlo v závěru po naražení našeho útočníka Čápa zezadu na mantinel,“ uvedl veselský trenér Michal Špička.

Krajská liga, 13. kolo

HC David Servis – TJ Jiskra Humpolec 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)
Hráno 7. prosince.
Více samostatný článek.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Slavoj Žirovnice 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 8. Oulík (Masnička, Fuka), 36. Šimek (Miler), 55. Mavrenz (Masnička), 57. Fuka (Oulík) – 3. Jedlinski (Stach), 34. Ištvánik.
Rozhodčí: Macák – Dejm, Lang.
Vyloučení: 7:9, navíc Hejda (Hluboká) 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváci: 80.
Hluboká: Dašek – Hejda, M. Král, Žlůva, Švec, Žlůva, L. Dušek, Troup – Miler, Míšek, Šimek, Oulík, J. Daněk, Fuka, Moudrý, Masnička, Mavrenz. Trenéři Milan Nedoma a David Dědič.
Hráno 8. prosince.

TJ Božetice – HC Tábor B 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Góly: 27. Radosta (Blažek, Straka), 59. Votruba (Radosta) – 2. Žižka (R. Ježek), 8. Perník (T. Heršálek), 12. Žižka (R. Ježek, Prštický), 34. T. Heršálek (Perník), 44. Pavlík (J. Drda, Kratochvíl), 54. Žižka (R. Ježek, Prštický).
Rozhodčí: Pospíšil – Vondráček, Sýkora.
Vyloučení: 6:6, navíc Čunát, Štědronský (oba Božetice) oba 10 minut.
Využití: 0:0.
Diváci: 140.
Božetice: Žilinčík (28. Šindelář) – Čunát, Kojetín, Votruba, Straka, Havran, Štědronský – Lukáš Stejskal, Kálal, L. Nevolný, Pavel Stejskal, Pešta, Radosta, Pauli, Blažek, Jiroušek. Trenéři Lubomír Stejskal a Roman Staněk.
Hráno 8. prosince v Milevsku.

HC Vimperk – HC Strakonice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 12. Vinš (J. Předota, Voldřich), 12. Horejš (M. Janda, O. Předota), 33. Lang (J. Předota), 59. Vinš (Lang) – 20. Major (J. Kopecký).
Rozhodčí: Dvořák – Knor, Brůha.
Vyloučení: 9:8, navíc Kloud (Strakonice) 10 minut.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 400.
Vimperk: Podskalský – O. Předota, Horejš, Voldřich, J. Předota, R. Sitter, Kouba – Slabý, M. Janda, Ženíšek, Lang, Vinš, Paule, J. Sitter, Hail, Pouhar. Trenéři Tomáš Kašpar a Petr Grulich.
Strakonice: Špiler – Hrubý, Ondrejec, Hřebíček, Kloud, D. Kovář, M. Řehoř – Kadlec, Bouška, T. Růžička, Čadek, Major, J. Kopecký, Andrle, Hora, Binder, Kurečka. Trenéři Pavel Hejl a Marek Kloud.

OLH Spartak Soběslav – IHC Písek 4:7 (1:4, 1:2, 2:1)
Góly: 14. Stoklásek (Máca), 32. Vild (Hák, Máca), 51. Máca, 52. Máca (Sládek) – 1. Zb. Neckář, 4. Kořánek (Burkoň), 13. Sýbek (O. Gába), 19. Sýbek, 29. Kořánek (Jungbauer), 38. Jungbauer (Javůrek), 60. Kořánek (Javůrek).
Rozhodčí: Packa – Farkač, Kyml.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:2.
Diváci: 180.
Soběslav: Snášel – Vild, Jansa, Hastrman, Sládek, Karpíšek, Vopava – Stoklásek, Hák, Máca, Hraňo, Žákovský, Smrž, Petržílka (41. M. Kučera), Píha, Zajíc. Trenéři Jiří Macháček a David Pánek.
Písek: Mazúch – Jirků, D. Mazanec, Zb. Neckář, Burkoň, F. Procházka, Marcel Dvořák – Korous, M. Kořánek, Šimoník, O. Gába, Sýbek, Stropnický, R. Volf ml., Jungbauer, Nikodém, od 41. navíc Zd. Javůrek. Trenéři Jindřich Setikovský a Radek Volf.

HC Slavoj Český Krumlov – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)
Góly: 8.Chlaň, 10. Čáp (Schmied), 17. Mikeska (M. Drs, Chlaň), 44. Míchal (Arnold), 45. Benda (Kypta, Chlaň), 52. Čáp (Mikeska).
Rozhodčí:
Vyloučení:
13:6, navíc Ulman, R. Lukeš (oba Č. Krumlov) oba 10 minut, Svačina (Č. Krumlov) 5 minut + do konce, Chlaň, Arnold (oba Veselí) oba do konce.
Využití: 0:2.
Diváci: 236.
Č. Krumlov: R. Lukeš – Svačina, Vondrouš, V. Migl ml., Ulman, Machálek – Štěpán, Svěchota, Klíma, M. Lukeš, Z. Uhlíř, J. Marek, Matlášek, Vondřich, R. Fučík. Trenéři Vilém Migl a Jiří Kučera.
Loko Veselí: Studnička – M. Drs, Chlaň, Malecha, Schmied, L. Míchal, Kypta – Čáp, Mikeska, Dušák, Zd. Sekera, Arnold, Zd. Dušek (30. J. Míchal), Vlach, Benda, Bůžek. Trenér Michal Špička.

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.