Pod stropem Budvar arény probíhá instalace nové časomíry

05.09.2013


Hokejisté prvoligového HC Motor a mládežnické týmy v těchto dnech trénují na druhé ledové ploše Budvar arény, neboť pod stropem zakrývajícím hlavní plochu probíhá instalace nové časomíry. Odborné práce by měly být ukončené v sobotu a start ostrého provozu je naplánový na středu 11. září, kdy se v hale uskuteční zápas úvodního kola druhé nejvyšší soutěže mezi Motorem a Havlíčkovým Brodem.


ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na pořízení časomíry uvolnilo Statutární město České Budějovice jako vlastník haly částku zhruba 800 tisíc korun včetně DPH. Zařízení bude ze dvou stran ukazovat probíhající čas hokejového utkání, zvlášť se budou zobrazovat základní časové údaje spojené s domácím a hostujícím týmem. „Konstrukce časomíry obsahuje ozvučení, což je zásadní věc, protože ozvučení v hale dosud chybělo,“ upozorňuje Tomáš Novák ze Sportovních zařízení města České Budějovice.

Zánovní časomíra je české výroby a její instalace přináší provizorní řešení pro začátek hokejové sezony. Jak dlouho potrvá provizorium, to si zatím nikdo netroufá odhadnout. „Rozhodnutí města bylo instalovat tuto konstrukci a teprve potom se uvidí, zda a kdy se bude řešit otázka multimediální kostky,“ doplňuje Tomáš Novák. Multimediální kostka, na kterou byli diváci a hokejisté zvyklí do konce minulé sezony, byla majetkem společnosti HC Mountfield a ta kostku přemístila do Hradce Králové.

Pod stropem zakrývajícím hlavní plochu Budvar arény v Českých Budějovicích probíhá v těchto dnech instalace nové časomíry. Foto Ján Honza

(lho)

Krátké zprávy
26. 05. 2022 Pracovitý útočník Jiří Smejkal z českobudějovické hokejové líhně se připojil ke skórující hvězdné trojce Pastrňák, Červenka, Krejčí a čtvrtým gólem při soupeřově power play pečetil vítězství českých barev 4:1 nad Německem ve čtvrtfinále MS v Helsinkách.
26. 05. 2022 Na pozici hlavního kouče extraligového dorostu HC Tábor čerstvě nastoupil jednapadesátiletý Arpád Györi, jenž dosud vedl úspěšné táborské áčko ve 2. lize. Vystřídal Tomáše Matušíka, který působil u dorostenců čtyři sezony. Ve funkcích asistentů zůstali Petr Bačo a René Skalický.
26. 05. 2022 Třicetiletý gólman Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovic a zdejší odchovanec, opustil brankoviště Znojemských Orlů a zamířil na Slovensko, kde bude hrát extraligu za HC Nové Zámky.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie