Z jihočeských účastníků ve 2. lize uspěl na cizím ledě pouze hradecký Vajgar

08.12.2013

Aktualizováno. Všechny tři jihočeské týmy v druholigové skupině Západ hrály na kluzištích soupeřů. Dvacáté kolo přineslo vítěznou radost pouze hradeckému Vajgaru, který se vydatně zastřeloval v Klášterci. Milevský tým padl v Nymburce po dvou gólech inkasovaných v závěrečné třetině. Tábor neprodloužil šňůru deseti výher, zůstal bez bodu na stadionu pražské Kobry a přišel o vedoucí postavení v tabulce.

NYMBURK / KLÁŠTEREC / PRAHA – Na střídačce milevského týmu stál již potřetí trenér Kmoniček a jeho svěřenci drželi krok s hostiteli až do závěrečného dějství. Skóre otevřel nymburský Lukáš Král až na začátku 36. minuty, ale za tři minuty a dvanáct vteřin bylo srovnáno. Do třetí třetiny nastoupil domácí tým v pozměněném složení a svoji útočnou aktivitou si znovu vynutil náskok. Hosté se odvážně vrhli do power play již dvě a tři čtvrtě minuty před třetí sirénou, ale nebyl to povedený tah.

Jeden z milevských obránců na modré čáře nezpracoval vysoko letící puk, k němuž se dostal Jan Stehlík, poslal ho před opuštěnou klec a Lukáš Král svým druhým gólem pečetil výsledek. Hosté znovu prohráli těsným rozdílem a vybrali si dávku smůly. „Mančaft nepatří na poslední místo v tabulce. Nejsou tady tak špatní hráči. Hlavně jde o to, zvednout je psychicky po předchozí dlouhé sérii bez jediného bodu. Kluci sami se chtěji dostat z toho marasmu a my trenéři je musíme v tom podpořit,“ nechal se slyšet Václav Kmoníček.

Zdrcující rychlopalba
Radost fanouškům udělali hokejisté Vajgaru, kteří několik utkání po sobě nedokázali zabrat a začali klesat ke dnu ligového pořadí, ale v Klášterci se zejména střelecky opravdu vytáhli. Již po dvaatřiceti vteřinách od úvodního buly se prosadila dvojice hráčů, která odstartovala sezonu v barvách budějovického Motoru a nyní je k dispozici hradeckému týmu. Georg Mavrojanidis poslal puk na hokejku Miroslava Třetiny a ten svoji premiéru v barvách Vajgaru oslavil vedoucím gólem.

Jasečko s hrajícím asistentem Voříškem zařídili druhý zásah, ale domácí ještě do sirény srovnali, přičemž druhá trefa padla z přesilovky. Rozhodující okamžiky nastaly krátce před polovinou utkání, kdy hosté v rozmezí 128 vteřin třikrát překonali brankáře Damaška. Nejprve Filip Kasalý ze sólového úniku, potom Jan Štěpán dělovkou od modré čáry a do třetice Aleš Skokan šťastným nahozením puku mezi betony. Mužstvo Klášterce už se neprobralo z této zdrcující rychlopalby, naopak Jihočeši v závěru utkání přidali pojišťující zásahy.

Hokejisté Tábora v trochu přeskupené sestavě cestovali do Prahy na Kobru s jasným cílem zvítězit po jedenácté za sebou a udržet se na čele západní skupiny. Na vedoucí gól domácích pohotově odpověděli a potom byl výsledek dlouho na vážkách. Bohužel, střelecky se „kohouti“ již neprosadili a body zůstaly v hlavním městě. Nedlouho před koncem základní hrací doby o tom rozhodl pohotový střelec Martin Čurda dvěma góly dosaženými během necelých třech minut.

2. liga, skupina Západ
20. kolo

NED Hockey Nymburk – HC Milevsko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 36. L. Král (Stehlík), 48. Dulovec, 58. L. Král (Stehlík) – 40. Decsy (Hamerle).
Rozhodčí: Horinek – Novák, Potůček.
Vyloučení: 4:4, navíc Cicvárek (Nymburk) 10 minut.
Diváci: 180.
HC Milevsko: Pipek – Marcel Dvořák, P. Procházka, Fišera, Bartůněk, Štěrba, Hlinka – Korous, Decsy, Novotný, Sumerauer, Homolka, Fořt, Reiniš, Horváth, Hamerle. Trenéři Václav Kmoníček a Michal Štych.
Hráno 7. prosince.

HC Klášterec nad Ohří – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 3:7 (2:2, 0:3, 1:2)
Góly: 15. Řepík (Štrach, Toman), 19. Freiberg (Loučka, Toman), 41. Toman (Suk) – 1. Třetina (Mavrojanidis), 10. Voříšek (Jasečko), 28. F. Kasalý (Kohút), 29. Štěpán (Kocar), 30. Skokan, 55. Mavrojanidis (Třetina), 60. Voříšek (Jasečko).
Rozhodčí: K. Hlinka – Kokrment, Coubal.
Vyloučení: 4:5.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 225.
KLH Vajgar: O. Bláha – Jasečko, Tržil, Pekárek, Kohút, Štěpán, A. Dvořák – Marek Dvořák, Kocar, Voříšek, Mavrojanidis, F. Kasalý, Kotrla, Třetina, Skokan, Tomšík, Popelka, Maryška, Jasanský. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.
Hráno 7. listopadu.

HC Kobra Praha – HC Tábor 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 7. Slanina, 56. Čurda (Korman, Jakeš), 58. Čurda (Kocman, Cafourek) – 11. J. Matušík (Hájek, L. Heršálek).
Rozhodčí: Luczkow – Marek, Štěchmüller.
Vyloučení: 5:6.
Diváci: 150.
HC Tábor: Panec – Havran, T. Černý, Klíma, Kanov, O. Liška, L. Heršálek, A. Hájek – Kellner, M. Mařík, Kolomý, J. Matušík, Seidl, Sladký, T. Hájek, R. Pechánek, T. Pechánek. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.