Jeden vstřelený gól nestačil hokejistům Motoru na bodový zisk v Třebíči. Soužení nebere konce

02.12.2013

Budějovický Motor se stále nemůže vyhrabat z krize. Páté utkání v řadě bez zisku jediného bodu absolvoval v pondělním vloženém kole na třebíčském ledě. Byl to zároveň dvanáctý neúspěch z kluziště soupeřů v nepřetržitém sledu. Štěstím Jihočechům zůstává, že prohrál i poslední celek prvoligového pořadí, kterým je HC Most. Proto jsou nadále třináctí, pouhé tři body před Mostem.

TŘEBÍČ – Hosté vyrukovali do boje poprvé s třicetiletým obráncem Jaroslavem Kasíkem, který je odchovancem pražské Sparty, loňskou sezonu prožil v barvách prvoligové Mladé Boleslavi a letošní sezonu zahájil ve slovenském extraligovém Popradu. V brance dostal podruhé za sebou přednost Hynek Kůdela, jenž předvedl výborný výkon v předchozím duelu s Havlíčkovým Brodem.

Skóre se poprvé měnilo v 16. minutě. Gólman Kůdela sice vyrazil bekhendový pokus Lukáše Nahodila, ale nedosáhl na dorážku Tomáše Vondráčka. Přibývaly další šance z hokejek domácích hráčů a třináct vteřin před první sirénou už to bylo 2:0. Autor vedoucí trefy vypálil z pravého kruhu, Kůdela stačil znovu jenom vyrazit puk a zcela volný Jiří Peroutka zacílil přesně do levého horního rohu budějovické klece.

Nejstarší se nechali vyloučit
Ve druhém dějství pokračovala převaha Horácké Slavie, která mohla vygradovat po Šachlově vyloučení na dvě plus dvě minuty za bodnutí koncem hole, k čemuž zkušený hráč vyfasoval navíc desítku. K úlevě hostí se však mužstvu Třebíče v dlouhé přesilovce vůbec nedařilo. Jihočeši povzbuzení přestálým oslabením začali více útočit, přibrzdil je však další trest, který potkal obránce Pavlíčka.

Naděje na záchranu výsledku svitla hráčům Motoru ve 46. minutě, když bojovníci David Kuchejda a Zdeněk Ondřej připravili o čisté konto domácího brankáře Martina Faltera. O minutu později dostal Václav Skuhravý trest na pět minut a do konce utkání za faul kolenem. Přesilovku Třebíče ale brzy přerušilo Nahodilovo vyloučení. V závěru se Budějovičtí hodně tlačili dopředu, zkusili rovněž power play, jejich úsili však bylo marné. „Když se dostaneme do tlaku, tak se dva nejstarší hráči nechají vyloučit. S tím se opravdu už nedá nic dělat. Lepíme sestavu, jak se dá, ale nefunguje to,“ řekl rezignovaně trenér Jaroslav Jágr.

1. liga, 28. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Motor Č. Budějovice 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 16. Vondráček (Nahodil), 20. Peroutka (Vondráček) – 46. Ondřej (Kuchejda, Šachl).
Rozhodčí: Vampola – Klein, Toman.
Vyloučení: 1:5, navíc Šachl (Motor) 10 minut, Skuhravý (Motor) 5 minut a do konce.
Diváci: 1 270.
HC Motor: Kůdela – Kasík, L. Kříž, Pavlíček, Chmelíř, Prokop, Moravec, Kotaška – Kuchejda, Šachl, Ondřej, Eberle, J. Bárta, Skuhravý, Kňazev, Ferebauer, L. Rob ml., Kotalík, Vaniš, Šperger. Trenéři Jaroslav Jágr a Radek Bělohlav.