Ztratili náskok, ale vzali si ho zpátky. Hokejisté Motoru vrátili čtvrtfinále pod Černou věž

24.03.2024

Českobudějovický tým v extraligovém čtvrtfinále neklesl pod tíhou zdánlivě beznadějného stavu 0:3 na utkání a podruhé za sebou přemohl obhájce titulu. Po vítězství 4:1 v Budvar aréně se Jihočeši prosadili také v třinecké Werk aréně výsledkem 3:2. Na začátku třetí třetiny ztratili dvougólové vedení a čelili drtivému tlaku. Přežili dokonce oslabení tři na pět (49 vt.) a čtyři minuty plus čtyři vteřiny před sirénou znovu povstali díky úspěšnému zakončení Milana Gulaše.

TŘINEC – Domácí poprvé nasadili exbudějovického beka Petra Šenkeříka. Hostům chyběl v obraně nejen zraněný Mikuláš Hovorka, ale také na jeden zápas distancovaný Jan Štencel (píchnutí špičkou hole). Vedoucí gól dal Jáchym Kondelík zblízka do odkryté branky. Ve druhé třetině šel pykat na dvě plus dvě minuty Tomáš Kundrátek a zatímco Dominik Simon v přesilovce trefil tyčku, nápřah Pavla Pýchy v té druhé už byl přesný. Mezeru po Štenclovi zacelil David Štich, který dvěma vyloučeními za běžné přestupky ve třetí části notně zavařil spoluhráčům – při jeho prvním trestu srovnali Oceláři na 2:2. Potom však zaúřadoval Milan Gulaš. Minutová power play Slezanů zůstala bez efektu.

Tipsport extraliga, čtvrtfinále play off, 5. zápas:

HC Oceláři Třinec – Banes Motor Č. Budějovice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
41. Čacho (Marinčin, Nestrašil), 44. D. Voženílek (M. Růžička, Kundrátek) – 13. J. Kondelík (M. Doudera, M. Beránek), 34. P. Pýcha ml. (Pech, J. Kondelík), 56. Gulaš (Ordoš).
Rozhodčí: Hradil, Jiří Ondráček I – Jiří Ondráček II, Špůr.
Vyloučení: 5:5.
Střely na branku: 39:21.
Nejlepší hráči: Viliam Čacho – Milan Doudera.
Diváků: 5 400 (vyprodáno).
Banes Motor: Hrachovina – Kachyňa, M. Doudera, Štich, P. Pýcha ml., R. Vráblík, Gulaši – Gulaš, J. Kondelík, M. Beránek – D. Simon, F. Přikryl, Ordoš – Valský, Pech, Kubík – Mat. Toman, Vopelka, J. Koláček. Trenéři Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík.
Hrálo se 24. března 2024.
Stav série:
3:2.

(red)

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.