Zimní stadion v Plané nad Lužnicí dostane střechu a dvě velké šatny. Sezona bude delší

29.07.2022


Mladičký Zimní stadion v Plané nad Lužnicí začal poskytovat ledovou plochu s umělým ledem v prvním měsíci roku 2021. Představitelé Města Planá a Tělovýchovné jednoty Sokol při otevření stadionu deklarovali záměr co nejdříve dobudovat střechu. V aktuálním letním období naplno běží stavební práce. Na plochu už nebude pršet ani svítit sluníčko, ale boky zůstanou bez pláště. Vyrostou dvě velké šatny a kabina pro rozhodčí, veřejné WC. Hotovo má být do konce října.


PLANÁ NAD LUŽICÍ – Kratší strany plánského zimního stadionu dělí jen pár metrů od řeky Lužnice resp. frekventované silnice E55. Delší boky těsně přiléhají k tenisové hale a sokolovně. Projektanti a následně stavbaři tady nemohou čarovat, přesto se sportovci s pohybuchtivou veřejností mohou těšit na užívání ledové plochy v prodloužené sezoně alespoň v délce pěti měsíců. Hokejistům TJ Sokol skončí dojíždění do Tábora či Milevska a domácí zápasy okresního přeboru vystřihnou před svými fanoušky. Rozšíří se prostor pro bruslařskou výuku místních školáků. Výhoda? Dva jejich tělocvikáři jsou zároveň trenéry ledního hokeje a krasobruslení.

Rozzáří se tváře zájmových bruslařů. „Na nezakrytém ledě nastal enormní zájem o veřejné bruslení, které jsme nabízeli pětkrát v týdnu. Dokonce jsme přidávali neděli večer,“ vypočítává plánský starosta Jiří Šimánek st. „Vzhledem k rostoucím ambicím hokejového klubu v nedalekém Táboře, kde přestává stačit kapacita stadionu, počítáme s tím, že si u nás zatrénují i některé mládežnické týmy z okresního města. Máme chuť uspořádat také další hokejovou exhibici, jejíž premiéra sklidila úspěch, ale musíme počkat na podzimní volby,“ usmívá se první muž na radnici. Zároveň lituje, že bylo nutné zkrátit rozpočet a místo čtyř plánovaných šaten pro sportovce vzniknou zatím dvě.  

Dostavba páru menších šaten snad bude součástí třetí fáze projektu. Další záměry? Do budoucna se chystá instalace fotovoltaiky na střechu zimního stadionu. Přebytečná energie ze stadionu má posloužit k vytápění tenisové haly...

Ladislav LhotaKrátké zprávy
28. 11. 2023 Kanadské bodování Krajské ligy mužů po 10. kole: 1. Tomáš Vochozka (Milevsko) 34 bodů (7 + 27), 2. Matouš Masopust (Milevsko) 29 (19 + 10), 3. Martin Hanzal (Hluboká) 28 (13 + 15), 4. Jakub Suchan (Milevsko) 28 (14 + 14), 5. Vojtěch Krcho (Milevsko) 26 (8 + 18), 6. Jan Janoch (Milevsko) 25 (10 + 15), 7. David Nedorost (Hluboká) 22 (10 + 12), 8. Lukáš Matys (Hluboká) 18 (8 + 10), 9. Pavel Chocholoušek (Milevsko) 18 (7 + 11), 10. Jan Marcilis (Veselí) 18 (16 + 2).
27. 11. 2023 Českokrumlovský Jan Fučík se díky gólové asistenci v utkání 10. kola Krajské ligy ve Vimperku stal dvacátým šestým hráčem klubové historie, jenž si připsal 100 bodů v mistrovských zápasech za A-tým. Jeho spoluhráč Frederic Hakl ve stejném utkání dal svůj 60. gól v krumlovských barvách a překročil tuto hranici jako dvacátý hokejista Slavoje.
27. 11. 2023 Klára Šrámková z Motoru Č. Budějovice obdržela pozvánku do reprezentačního výběru dívek U16, který se zúčastní Turnaje olympijských nadějí visegrádských národů v Hodoníně 11. - 15. prosince. Mezi náhradnicemi figuruje Viktorie Kopřivová z HC Střelci J. Hradec.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie