Zimní stadion v Plané nad Lužnicí dostane střechu a dvě velké šatny. Sezona bude delší

29.07.2022


Mladičký Zimní stadion v Plané nad Lužnicí začal poskytovat ledovou plochu s umělým ledem v prvním měsíci roku 2021. Představitelé Města Planá a Tělovýchovné jednoty Sokol při otevření stadionu deklarovali záměr co nejdříve dobudovat střechu. V aktuálním letním období naplno běží stavební práce. Na plochu už nebude pršet ani svítit sluníčko, ale boky zůstanou bez pláště. Vyrostou dvě velké šatny a kabina pro rozhodčí, veřejné WC. Hotovo má být do konce října.


PLANÁ NAD LUŽICÍ – Kratší strany plánského zimního stadionu dělí jen pár metrů od řeky Lužnice resp. frekventované silnice E55. Delší boky těsně přiléhají k tenisové hale a sokolovně. Projektanti a následně stavbaři tady nemohou čarovat, přesto se sportovci s pohybuchtivou veřejností mohou těšit na užívání ledové plochy v prodloužené sezoně alespoň v délce pěti měsíců. Hokejistům TJ Sokol skončí dojíždění do Tábora či Milevska a domácí zápasy okresního přeboru vystřihnou před svými fanoušky. Rozšíří se prostor pro bruslařskou výuku místních školáků. Výhoda? Dva jejich tělocvikáři jsou zároveň trenéry ledního hokeje a krasobruslení.

Rozzáří se tváře zájmových bruslařů. „Na nezakrytém ledě nastal enormní zájem o veřejné bruslení, které jsme nabízeli pětkrát v týdnu. Dokonce jsme přidávali neděli večer,“ vypočítává plánský starosta Jiří Šimánek st. „Vzhledem k rostoucím ambicím hokejového klubu v nedalekém Táboře, kde přestává stačit kapacita stadionu, počítáme s tím, že si u nás zatrénují i některé mládežnické týmy z okresního města. Máme chuť uspořádat také další hokejovou exhibici, jejíž premiéra sklidila úspěch, ale musíme počkat na podzimní volby,“ usmívá se první muž na radnici. Zároveň lituje, že bylo nutné zkrátit rozpočet a místo čtyř plánovaných šaten pro sportovce vzniknou zatím dvě.  

Dostavba páru menších šaten snad bude součástí třetí fáze projektu. Další záměry? Do budoucna se chystá instalace fotovoltaiky na střechu zimního stadionu. Přebytečná energie ze stadionu má posloužit k vytápění tenisové haly...

Ladislav LhotaKrátké zprávy
04. 06. 2023 Bývalý reprezentační gólman Alexander Salák po roční pauze od hokeje podle vlastních slov již nenaváže na svoji úspěšnou kariéru a bude se věnovat rodině, která se záhy rozroste o šestého potomka. Šestatřicetiletý rodák ze Strakonic a odchovanec tamního klubu prošel mládeží budějovického Motoru, mihl se v Písku a Táboře, hrál nejvyšší soutěže ve Finsku a Švédsku, českou extraligu vyzkoušel ve Spartě. Několik sezon strávil v KHL, odchytal dva zápasy za Floridu v NHL, zúčastnil se třech světových šampionátů a olympijského turnaje v roce 2014.
03. 06. 2023 Milevské A-mužstvo pokračuje v pilné přípravě na příští sezonu. Jednoho z favoritů Krajské ligy navštívil při tréninku obchodní zástupce firmy Odin Hockey Petr Mlíkovský a představil hráčům ve špičkové kvalitě ručně vyráběné hokejky z uhlíkových vláken. Následně oslovil klubové funkcionáře s nabídkou spolupráce.
03. 06. 2023 Dvě posily v ideálním hokejovém věku získal tým HC Milevsko 1934 pro nadcházející ročník Krajské ligy. Z druholigového Písku přišel brankář David Novák (21. června mu bude 29), který předtím dlouho působil v Táboře a strávil osm minut v extraligovém brankovišti pražské Slavie (2014-15). Z Písku se vrátil rovněž útočník Jan Březina (18. listopadu mu bude 29), jenž velkou část kariéry předtím prožil jako Novákův spoluhráč v Táboře.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie