Zimní stadion v Plané nad Lužnicí dostane střechu a dvě velké šatny. Sezona bude delší

29.07.2022


Mladičký Zimní stadion v Plané nad Lužnicí začal poskytovat ledovou plochu s umělým ledem v prvním měsíci roku 2021. Představitelé Města Planá a Tělovýchovné jednoty Sokol při otevření stadionu deklarovali záměr co nejdříve dobudovat střechu. V aktuálním letním období naplno běží stavební práce. Na plochu už nebude pršet ani svítit sluníčko, ale boky zůstanou bez pláště. Vyrostou dvě velké šatny a kabina pro rozhodčí, veřejné WC. Hotovo má být do konce října.


PLANÁ NAD LUŽICÍ – Kratší strany plánského zimního stadionu dělí jen pár metrů od řeky Lužnice resp. frekventované silnice E55. Delší boky těsně přiléhají k tenisové hale a sokolovně. Projektanti a následně stavbaři tady nemohou čarovat, přesto se sportovci s pohybuchtivou veřejností mohou těšit na užívání ledové plochy v prodloužené sezoně alespoň v délce pěti měsíců. Hokejistům TJ Sokol skončí dojíždění do Tábora či Milevska a domácí zápasy okresního přeboru vystřihnou před svými fanoušky. Rozšíří se prostor pro bruslařskou výuku místních školáků. Výhoda? Dva jejich tělocvikáři jsou zároveň trenéry ledního hokeje a krasobruslení.

Rozzáří se tváře zájmových bruslařů. „Na nezakrytém ledě nastal enormní zájem o veřejné bruslení, které jsme nabízeli pětkrát v týdnu. Dokonce jsme přidávali neděli večer,“ vypočítává plánský starosta Jiří Šimánek st. „Vzhledem k rostoucím ambicím hokejového klubu v nedalekém Táboře, kde přestává stačit kapacita stadionu, počítáme s tím, že si u nás zatrénují i některé mládežnické týmy z okresního města. Máme chuť uspořádat také další hokejovou exhibici, jejíž premiéra sklidila úspěch, ale musíme počkat na podzimní volby,“ usmívá se první muž na radnici. Zároveň lituje, že bylo nutné zkrátit rozpočet a místo čtyř plánovaných šaten pro sportovce vzniknou zatím dvě.  

Dostavba páru menších šaten snad bude součástí třetí fáze projektu. Další záměry? Do budoucna se chystá instalace fotovoltaiky na střechu zimního stadionu. Přebytečná energie ze stadionu má posloužit k vytápění tenisové haly...

Ladislav LhotaKrátké zprávy
23. 07. 2024 Druholigový HC Tábor zveřejnil ceny vstupenek pro nadcházející sezonu. Základní vstupné na přípravné zápasy činí 100 korun, na domácí utkání 2. ligy 120 korun. Děti do 140 cm výšky a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Základní verze permanentky stojí 1 800 korun, permanentka s místenkou 2 000 korun. Upřesňovat se teprve budou ceny na případné zápasy play off.
22. 07. 2024 První trénink na ledě před sezonou 2024-25 absolvoval 22. července extraligový tým Banes Motoru Č. Budějovice. Trenérům se hlásily více než dvě desítky hráčů. Kvůli operaci třísla chyběl Brant Harris, jeho kanadský kolega Will Reilly má přiletět poslední červencovou neděli. Od druhého týdne mezi mantinely Budvar arény se připojí také veterán Lukáš Pech a krajánek Pavel Novák. Úvodní tréninkovou jednotku vynechal Martin Beránek, jehož trápily střevní potíže.
21. 07. 2024 Nejslavnější gól exbudějovického útočníka Daniela Voženílka (28) připravil o značnou sumu vášnivého sběratele puků. Pardubický rodák Voženílek překonal píseckého odchovance Jakuba Kováře v brankovišti Sparty na konci šestého semifinále Tipsport extraligy 2023-24 pouhé dvě desetiny vteřiny před třetí sirénou a třinečtí Oceláři díky jeho trefě jako první tým v historii české nejvyšší soutěže otočili sérii z 0:3 na 4:3, načež ve finále vybojovali pátý titul v řadě. Autor exkluzivního gólu podepsal kotouč, který byl nasazený do inkriminovaného zápasu jako čtrnáctý ze šestnácti (v prodloužení rozhodl o vítězství David Cienciala). Cenný artefakt zamířil do dražby na webu GotAuthentic a vítěz vysázel 111 (slovy sto jedenáct) tisíc korun.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie