Vysokoškolákům skončila sezona. V semifinále play off je pokořili plzeňští Akademici

27.03.2023

Českobudějovičtí Black Dogs po druhé porážce na plzeňském ledě museli v Hokejovém centru Pouzar zdolat svého soupeře, aby vyrovnali stav semifinálové série hrané na tři vítězství. Nenašli však ve svých řadách ani jednoho střelce, který by překonal brankáře Jonáše Štekra. Zato měli sedm vyloučených, k nimž se šest vteřin před třetí sirénou přidal zbytečným vyšším trestem Tomáš Vochozka. Postup Západočechů do finále pečetil dvěma góly Jan Kalus.

Č. BUDĚJOVICE – V obraně domácího týmu se oproti předchozímu duelu objevil Albert Hrůša, jenž si odpykal trest, a rekonvalescent David Svoboda. Na konci úvodní třetiny otevřeli střelecký účet Plzeňané při vlastním oslabení. „Bohužel, udělali jsme chybu,“ komentoval trenérský asistent Jiří Irra. Stav 0:1 vydržel do 49. minuty. Mezitím Jihočech Dominik Kaisler trefil horní spojovací tyčku za Štekrovými zády. Hosté zvýšili náskok při hře čtyři na tři. V závěru se nechal vyloučit Šimon Masopust a teprve po jeho návratu z lavice hanby zkusili Black Dogs power play v čase 59.19. Bylo pozdě. „Nezvládli jsme zápas,“ litoval asistent. „Čeká nás ještě nějaký trénink a bude konec,“ uzavřel.

Univerzitní liga, semifinále play off, 4. zápas:

Black Dogs Budweis – Akademici Plzeň 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
18. Kalus (Šiška, Sklenička), 49. Kalus (Princl).
Rozhodčí: Glanc, Červenka – M. Jindra, Štěpánek.
Vyloučení: 7:4, navíc Vochozka (Black Dogs), Morawetz (Akademici) oba 5 minut + do konce.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 28:36.
Diváků: 149.
Black Dogs: Ludvík – A. Hrůša, P. Hrůša, Krtek, Grauer, Hubáček, Jiří Kubeš, D. Svoboda – M. Masopust, V. Krcho, Janoch, Š. Masopust, Kaisler, Vochozka, Přívozník, Kronus, J. Anderle, Matěj Dvořák. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 27. března 2023.
Konečný stav série:
1:3.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.