Vysokoškoláci přivezli tři body ze severu na jih. Dominik Ludvík vychytal nulu

03.10.2022


Po úvodním debaklu 2:9 na brněnském ledě od reprezentantů Masarykovy univerzity se tým českobudějovických Black Dogs (VŠTE) vytáhl v Ústí nad Labem proti tamnímu HC North Wings (Univerzita J. E. Purkyně), který ve 2. kole Univerzitní ligy zdolal výsledkem 4:0. Brankář Dominik Ludvík, loni ještě opora juniorky Motoru a nyní člen HC Samson, vychytal svoji první nulu. Náležitě znát byla přítomnost trojlístku borců z druholigových klubů.


ÚSTÍ NAD LABEM – Na rozdíl od prvního vystoupení v Brně nasadili Black Dogs proti týmu North Wings druholigisty Pavla Grauera (Havlíčkův Brod), Daniela Dudáčka a Lukáše Práška (oba Písek). Třetí jmenovaný na severu Čech otevřel skóre. Stalo se tak v početní převaze. Gól na 3:0 z hole Tomáše Vochozky, který letos nastupuje v Krajské lize za Milevsko, padl rovněž z přesilovky. V sestavě Jihočechů se potkali také bratři Šimon a Matouš Masopustové, odchovanci Motoru. „Proti prvnímu zápasu jsme zlepšili obrannou hru, přestože jsme tentokrát měli k dispozici jen pětici beků. Podržel nás také gólman. Celkově jsme kontrolovali hru, vítězství bylo zasloužené,“ řekl asistent Jiří Irra.  

Univerzitní liga, 2. kolo:

HC North Wings – Black Dogs Budweis 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly a nahrávky:
11. Prášek (Janoch, Jiří Kubeš), 32. Jiří Kubeš (Schwartz), 38. Vochozka (Grauer, Petr Bouška), 52. Kaisler (Schwartz, D. Dudáček).
Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš.
Vyloučení: 8:8.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 27:31.
Diváků: 198.
Black Dogs: Ludvík – D. Dudáček, Grauer, Jiří Kubeš, Hubáček, Petr Bouška – M. Masopust, V. Krcho, Vochozka, Prášek, Kronus, Janoch, Schwartz, Šafář, Kaisler, Š. Masopust, Přívozník. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 3. října 2022.

(lho)


Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie