Výběr VŠTE v Budvar aréně vrátil mužstvu Jihočeské univerzity loňskou porážku

16.03.2017


Studenti vysokých škol z jihočeské metropole nazuli brusle a podruhé změřili své síly na hlavní ploše Budvar arény. V loňské premiéře zvítězil tým Jihočeské univerzity nad výběrem VŠTE 6:3, letos se radovali borci VŠTE a výsledkem 5:4 srovnali stav nekonečné série na 1:1. Aktéři si vzájemně nic nedarovali a pojali zápas se vší vážností. Nechyběly ani prvky zábavné show podporované trojicí moderátorů a multimediální kostkou. Na úvod zazněla státní hymna.


Č. BUDĚJOVICE – Organizátoři z vysokých škol usilovali o překonání návštěvnického rekordu, ale to se nepovedlo. Vstupenku za třicet korun si zakoupilo dva a půl tisíce lidí – stejně jako před rokem. Těžko posoudit, zda část obecenstva vzal hokejistům volejbalový Jihostroj, který na protějším břehu Vltavy souběžně hrál extraligové play off s Příbramí, či naopak hokejisté připravili volejbalisty o větší podporu. Zcela jisté ale je, že exhibice vysokoškoláků ošidila Slavoj Český Krumlov o kvarteto hráčů v kvalifikačním utkání o 2. ligu s Letci Letňany.

Střelecký účet se začal naplňovat pouhých jednašedesát vteřin od úvodního buly, které vhazoval úspěšný paralympionik Arnošt Petráček z jihočeského Jankova. Autorem prvního gólu byl Jan Bárta z týmu VŠTE. Jeho spoluhráči vytáhli náskok až na 4:0 a přestože soupeř postupně snižoval ztrátu, nenechali se studenti z Okružní ulice připravit o vítězství. Na jejich straně převažovala kvalita, v kádru měli borce z týmů 2. Ligy, Krajské ligy, navíc extraligového juniora Jana Bártu z Motoru nebo extraligou i zahraničním angažmá protřelého veterána Ivo Kotašku.

Dres Jihočeské univerzity oblékli rovněž hokejisté účinkující pravidelně v jihočeské Krajské lize nebo juniorské extralize za Motor, ale odvahu postavit se proti zkušenějším našla i sedmička bruslařů, kteří nepůsobí v žádném klubu. Přesto se všichni do jednoho vypjali k sympatickému výkonu a sklidili zasloužený potlesk. O dobrou náladu se během studentského hokejového podvečera starali moderátoři Bára Tlučhořová, Milan Džuba, Matyáš Palkovič a speciální host Arnošt Petráček, držitel zlaté medaile z Paralympijských her v Rio de Janeiru 2016 (plavání 50 m znak).

Přátelský souboj vysokoškoláků (2. ročník):

VŠTE Č. Budějovice – Jihočeská univerzita 5:4 (3:0, 2:2, 0:2)
Góly a nahrávky:
Jan Bárta (Matěj Dvořák), 5. Matěj Dvořák (Břečka, Jan Bárta), 12. Klimeš (Kotaška, Moudrý), 21. Jiřinec (Jan Bárta), 36. Jiřinec (Jan Bárta) – 28. Mareš (Vitera, Koňařík), 30. Stodolovský (Nehoda, M. Brabec), 53. Klíma (M. Brabec), 55. Klíma (Radoš).
Rozhodčí: Trnka, Mareš – P. Bělohlav ml., Martin Šesták.
Vyloučení: 12:7, navíc J. Volf (VŠTE) 10 minut.
Využití: 1:3.
Střely na branku: 42:22.
Diváků: 2 500.
VŠTE: Spáčil (D. Servis) – Břečka (D. Servis), Mikš (Milevsko), R. Sitter (Vimperk), Pessr (D. Servis), Kotaška (Old Boys Motor), Hanus (Písek), Suda (Písek), M. Šimek (Č. Krumlov) – Radosta (Milevsko), Koupal, Šuhaj, Jiřinec (všichni Písek), Jan Bárta (Motor junioři), Matěj Dvořák, Moudrý (oba Hluboká), Klimeš (Veselí), J. Volf (D. Servis), Vondráček (Vlašim), Čanda (D. Servis), Vlach (Veselí), Mikulášek (volný hráč).
Jihočeská univerzita: D. Černý (Hluboká) – Čížek, Cifreund (oba Č. Krumlov), Matoušek (D. Servis), Radoš (Motor junioři), Mayer (volný hráč), Koňařík (volný hráč) – M. Brabec (Limburg, Německo), Nehoda (Veselí), Stodolovský (Písek junioři), Klíma (Č. Krumlov), Koutský (Veselí), Kadilák (Motor junioři), Vitera (Humpolec), Mareš (volný hráč), R. Heřmánek (Hluboká), Štefan (volný hráč), Slavíček (volný hráč), Čermák (volný hráč), Skalický (volný hráč).
Hráno 15. března.

(may, lho)



Krátké zprávy
07. 08. 2026 Obránkyně Šárka Sedlecká (Vimperk) a útočnice Dominika Mertlová (Dračice Č. Budějovice) obdržely pozvánku na společné soustředění čtyřiceti hráček z reprezentačních výběrů U16 a U18, které se uskuteční v Liberci od 10. do 14. srpna. Na seznamu náhradnic se našly brankářka Zuzana Petráková (Jindřichův Hradec) s útočnicí Adélou Voldřichovou (Vimperk / Litoměřice).
06. 08. 2026 Dvacetiletý útočník Eliáš Kubový rozšířil konkurenci v A-týmu IHC Králové Písek v přípravě na 2. ligu a zabojuje o místo v sestavě formou zkoušky. Rodák z Klatov a odchovanec tamního hokeje hrával také za Meteor Třemošná a poslední tři sezony působil v mládeži švédského klubu Nybro Vikings IF. Účinkování v píseckém dresu prodloužil obránce Lukáš Novák, do tréninkového procesu se zapojil gólman František Kovář z domácí juniorky.
05. 08. 2026 Trénink na ledě milevského zimního stadionu zahájil druholigový A-tým první srpnové pondělí. Chyběli veteráni Jakub Suchánek s Jakubem Matušíkem, formou zkoušky se naopak zapojil útočník Marek Mičkal (20) z Nového Jičína. Jako host se objevil také odchovanec Emil Švec ml., jenž se chystá na další sezonu v anglickém Hullu. Hlavní kouč Roman Fousek zatím pracuje bez asistenta. Klubové vedení připravuje schůzku se zástupci prvoligového Tábora, na níž by se mělo 12. srpna rozhodnout o jménech hráčů od Jordánu, kteří budou k dispozici na výpomoc v Milevsku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Video galerie Retro galerie