Vítězové základní části Univerzitní ligy vykročili pravou nohou do čtvrtfinále play off

11.03.2024


Druhé březnové pondělí odstartovaly boje v play off Univerzitní ligy, jejichž vítěz se stane držitelem Poháru Jana Palacha. Jihočeský tým Black Dogs Budweis v roli vítěze základní části vytvořil čtvrtfinálovou dvojici s východočeským zástupcem Riders Univerzita Pardubice, kterého si podle regulí sám vyvolil. Série na dvě vítězství se začala odvíjet na ledě Hokejového centra Pouzar, kde otevřeli skóre hosté, ale potom byli lepší domácí. Ve druhém utkání si soupeři navzájem vymění pořadatelství.


Č. BUDĚJOVICE – Stejného protivníka hostili Black Dogs v 16. kole a smetli ho 5:0. Riders tentokrát získali vedení při trestu Vojtěcha Krcha, jenž coby smolař večera odstoupil ve druhé třetině ze hry po ztrátě dvou zubů. Domácí otočili stav ještě v úvodním dějství pěknými góly kapitána Matouše Masopusta resp. Jegora Gracholského. Náskok vytáhli až na 5:1, ale potom hosté využili podruhé přesilovku a zakrátko přidali třetí trefu. Zkusili power play, načež Pavel Chocholoušek pečetil výsledek do opuštěné pardubické klece. „Soupeř neměl co ztratit. Hrál s čistou hlavou a bušil do nás. Byl to těžký zápas, mydlilo se to. Hráli jsme výborně dozadu,“ komentoval trenér vítězů David Oulík.     

Univerzitní liga, čtvrtfinále play off, 1. zápas:

Black Dogs Budweis – Riders Univerzita Pardubice 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Góly a nahrávky:
9. M. Masopust (Vavřík, F. Novák), 15. Gracholskij (Janoch, Krtek), 30. Kaisler (J. Anderle, F. Novák), 32. Janoch (P. Hrůša, M. Masopust), 49. Vavřík (M. Masopust, Vochozka), 60. Chocholoušek – 4. Stolín (Kopecký, Hebek), 53. Maťátko (Jiří Šrámek, Ladman), 55. Jiří Šrámek (Ladman, Maťátko).
Rozhodčí: Kosnar – Tvrdík, Brtník.
Vyloučení: 2:1.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 48:36.
Diváků: 88.
Black Dogs: Marek Dvořák – Kohout, F. Novák, P. Hrůša, Krtek, Hubáček – Janoch, V. Krcho, Gracholskij, Vavřík, Vochozka, M. Masopust, Chocholoušek, Kaisler, J. Anderle, Š. Masopust, Přívozník. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 11. března 2024.
Stav série:
1:0.

Ladislav Lhota




Krátké zprávy
07. 06. 2026 Dvaatřicetiletý písecký rodák a odchovanec David Bernad, jenž souběžně s bojem o body odstartoval kariéru rozhodčího, nenavázal na loňské působení v prvoligovém Táboře a v rámci druhé nejvyšší soutěže zamířil ke konkurenci do Kolína.
07. 06. 2026 Uplynulá sezona Univerzitní ligy (ULLH) přinesla zvýšený počet diváků. Poprvé v šestileté historii celkový počet návštěvníků překročil hranici sto tisíc. Značný nárůst v obsazenosti hlediště zaznamenal jediný jihočeský zástupce Black Dogs Budweis, který vypadl v semifinále play in. Návštěvy zde stouply o devadesát procent.
06. 06. 2026 Jihočeský krajský svaz pořádá letní trenérské školení na licenci C+. Teoretická část se uskuteční společně s ostatními kraji distanční formou. Odkazy na přednášky se otevřou 24. července, uzavřou se 2. srpna. Závěrečný test se koná 3. srpna, opravné testy 5. a 7. srpna. Pouze s dokladem o závěrečném testu lze absolvovat prezenční část na krajské úrovni. Místem konání bude Zimní stadion ve Strakonicích o víkendu 8. - 9. srpna. Přihlášky se posílají na jihocesky@czehockey.cz do neděle 19. července. Cena kurzu činí tři tisíce korun, nezahrnuje opravné testy, stravu, ani cestovné.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Video galerie Retro galerie