Veteránům Motoru se příliš nechtělo na led: Žlutí versus Modří 10:10

15.12.2022


Předvánoční setkání hráčských a trenérských generací českobudějovického Motoru mělo tentokrát v Budvar aréně poněkud skromný zápasový prolog. Nebyl chudý na góly, zato hráčů bylo jako šafránu. Někteří se omluvili pro nemoc či zranění, vybírali si dovolenou, jiným se možná nechtělo, byť to neřekli nahlas. Posezení s nehrajícími nad pivkem, řízky a salátem, ve vybraných případech i kartami, se však neslo jako vždy v přátelském a veselém duchu.


Č. BUDĚJOVICE – Hodinový bruslařský duel se odbýval v duchu rybníkářských „pět na pět“, přičemž dva hráči pendlovali na obou stranách. Ve V. I. P. se aktéři připojili ke kamarádům civilistům jednoznačně nejvíc hladoví a žízniví. Celkově se u dlouhého stolu sešlo téměř šest desítek osobností, které psaly hokejové dějiny pod Černou věží. Nepřeberné vtípky a historky létaly vzduchem, vzpomínalo se také na někdejšího skvělého obránce Josefa Květoně a klubového lékaře Břetislava Shona, kteří navždy odešli v uplynulém roce. Při neúčasti Zdeňka Kauckého (93) či Milána Höniga (90) byl nejstarší Rudolf Houfek (85). Přijetí za nového člena se dočkal Michal Vondrka ml. (40).   

Předvánoční exhibice:

Žlutí – Modří 10:10
Góly:
Olejník 4, Michalec a K. Ťoupal po 2, Eliáš, Hazuka – Perník, J. Šimánek a J. Mertl po 3, V. Král. 
Žlutí: Dědič – K. Ťoupal, Olejník, Perník, Michalec, Hazuka, Eliáš.
Modří: Hembera – J. Mertl, J. Šimánek, V. Král, Eliáš, Michalec.
Vedoucí obou týmů: Bohumil Tomandl.
Nehrající účastníci: Jos. Anderle, Zb. Bahula, St. Bauer, M. Bláha, R. Božek, St. Bednařík, J. Beran, Fr. Čech, P. Dolejšek, L. Gula, J. Hejna, R. Houfek ml., Jarosl. Jágr st., J. Klabouch, J. Kočer, L. Kolda st., N. Král, V. Král, P. Míšek, Jos. Novák, J. Pártl, P. Podlaha, J. Pouzar st., R. Suchánek st., Zd. Šimánek, Jan Šrámek, Jiří Šrámek, M. Vondrka ml., M. Vondrka st., F. Turek, B. Ťoupal. Čestní hosté P. Bláha st., Fr. Lošek, M. Šatava, Fr. Vavroch. 
Konalo se 14. prosince 2022.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie