Veteránská reprezentace se sedmi Jihočechy v sestavě přispěla k oslavám v Landshutu

16.04.2023


Reprezentační tým veteránů postavený z velké části na jihočeských borcích se vypravil do Landshutu, jedné z bašt bavorského hokeje, kde formou exhibice s německým veteránským výběrem přispěl k oslavám 75. výročí založení domácího klubu. Výsledek jako v podobných případech nebyl důležitý, byť hosté podle zvyku nic nevypustili a strhli v závěru vítězství na svoji stranu. Akce měla hlavně společenskou hodnotu, ale nabídla i pěknou sportovní podívanou.


LANDSHUT – Červené dresy se lvem na hrudi obléklo sedm Jihočechů (počítáme i domestikovaného Tomáše Vaka). Přibyl nim i exbudějovický obránce Jan Novák, který nahradil původně nominovaného Jaroslava Nedvěda. Roli trenérského asistenta po boku Jana Havla a Milana Nového s chutí plnil Jaroslav Pouzar. Na střídačce domácího výběru stály někdejší hvězdy Udo Kiessling, Helmut Steiger a také český mistr světa z roku 1985 Eduard Uvíra, jenž se trvale usadil v Landshutu (syn Sebastian hraje za Schwenningen a připsal si starty v národním týmu se znakem orlice). Na ledě zářili především člen německé Síně slávy Michael Wolf  a stříbrný olympionik (2018) Felix Schütz.

Hosté čtyřikrát dotahovali jednogólové manko, ale několika rychlými góly v poslední desetiminutovce rozhodli o svém úspěchu. Hráli na šest beků a deset útočníků, přičemž Radek Ťoupal pendloval v jednotlivých řadách. Ovace vděčných fanoušků sklidil jeho bratr Kamil, který v barvách Landshutu prožil čtrnáct sezon své profesionální kariéry a vydobyl si přezdívku Hokejový bůh, kterou jej dodnes označují v bavorských médiích. „Domácí v porovnání s námi postavili docela mladé kluky,“ usmívá se Kamil Ťoupal očekávající brzké setkání s Abrahámem (28. dubna). „Na společnou večeři dorazili také legendární hráči Alois Schloder a Erich Kühnhackl,“ upřesňuje.

Exhibiční utkání veteránů:

Německo – Česko 5:7 (2:1, 1:1, 2:5)
Góly:
2. Barta, 8. Kink, 37. Wolf, 50. Zeller, 56. Schütz – 16. V. Král, 35. Heš, 44. Prorok, 50. Marha, 52. Zelenka, 52. Brendl, 54. Ščerban.
Diváků: 570.
Česko Old Timers: Pinc – Ščerban, Jan Novák, Heš, Maškarinec, Sičák, K. Ťoupal – Zelenka, Vak, Prorok, Jar. Kudrna, Marha, Brendl, V. Král, D. Nedorost, Fr. Mrázek, R. Ťoupal. Trenéři Jan Havel, Milan Nový a Jaroslav Pouzar.
Hrálo se 15. dubna 2023.

(lho)Krátké zprávy
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie