Ve Varech nebylo nutné přiobjednat nocleh. Jihočeši uzavřeli předkolo třetí výhrou

09.03.2024

Sérii předkola play off uzavřel extraligový Banes Motor nejrychlejším možným způsobem. Po dvou úspěších na domácím ledě se Jihočeši prosadili také ve třetím duelu v Karlových Varech a nemuseli přiobjednat nocleh v lázeňském městě kvůli případnému čtvrtému souboji. Vývoj se znovu lámal v přesilovkách. Hosté si v nich pomohli k náskoku 2:0, naopak v úvodním dějství ubránili pětiminutový trest Valského. Na korigující gól Energie bleskově reagovali třetí trefou.

KARLOVY VARY – Budějovickou sestavu doplnili uzdravení forvardi Martin Beránek s Dominikem Simonem. Naplno se zapojil obránce David Štich, zatímco jeho kolega Mikuláš Hovorka odbruslil necelé tři minuty (skončil na nosítkách). Chyběli distancovaní útočníci Jan Ordoš a Tomáš Chlubna. Střelou z kruhu při hře pět na čtyři otevřel skóre kapitán Milan Gulaš. Ve 12. minutě šel předčasně pod sprchy Jakub Valský, ale Motor přečkal pětiminutové oslabení. Další přesilovku využil obr Jáchym Kondelík. Před polovinou třetí části korigoval rovněž z početní výhody Ondřej Procházka, jenže Brant Harris krátce po návratu z lavice hanby odčinil svůj hřích a přidal gólovou pečeť. Domácí ještě zkusili power play, ale bez efektu.

Tipsport extraliga, předkolo play off, 3. zápas:

HC Energie Karlovy Vary – Banes Motor Č. Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
49. O. Procházka (Kangasniemi, T. Rachůnek) – 3. Gulaš (Pech, Štencel), 37. J. Kondelík (Pech, Štencel), 50. Harris (M. Beránek, P. Pýcha ml.).
Rozhodčí: Hradil, Veselý – Kajínek, Gerát.
Vyloučení: 6:4, navíc Valský (Motor) 5 minut + do konce.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 30:30.
Nejlepší hráči: Dominik Frodl – Lukáš Pech.
Diváků: 4 746.
Banes Motor: Hrachovina – Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, P. Pýcha ml, Štencel, Štich – Gulaš, J. Kondelík, F. Přikryl, Kubík, Harris, M. Beránek, Valský, Pech, D. Simon, Vopelka, J. Koláček, Mat. Toman. Trenéři Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík.
Hrálo se 9. března 2024.
Konečný stav série: 0:3.

(red)

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.