Ve Strakonicích, Soběslavi a Písku se představili sedmnáctiletí reprezentanti

10.11.2014


Tři zimní stadiony na českém jihu přivítaly reprezentační výběr složený z hráčů do sedmnácti let, který v přípravě změřil síly se stejně mladými Švýcary. Celkově skončila konfrontace mírně příznivější bilancí pro hráče ze země helvétského kříže, kteří jednou zvítězili po samostatných nájezdech, jednou uspěli po základní hrací době a jednou prohráli. Domácí tým si spravil chuť v posledním duelu, kdy nasázel soupeři desítku.


JIŽNÍ ČECHY – Družstvo mladíků, které manažersky vede Jihočech a mistr světa z roku 1985 Jiří Lála (kustodem je Luboš Rob st.) se vrátilo ze zájezdu v USA a hned se pustilo do měření sil se Švýcary. Tým koučovaný olympijským vítězem z Nagana Robertem Reichlem a dalším bývalým členem národního mužstva Patrikem Augustou se nejprve na strakonickém ledě rozešel se soupeřem smírně po šedesáti minutách i v prodloužení. Jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů ve třech sériích byl hostující Nico Hischier.

V Soběslavi naši hráči prospali úvodní třetinu a třígólové manko už nesmazali, pouze ho zmírnili. Stoprocentně zvládli teprve třetí zápas na píseckém ledě. Dvě třetiny se tahali se Švýcary o vedení, ale v závěrečném dějství je rozstříleli půltuctem přesných zásahů. Zápasy byly užitečné a divácky atraktivní. Jenom škoda, že v domácím výběru dostal šanci se ukázat jediný Jihočech, obránce Ondřej Kachyňa z budějovického Motoru. Jeho oddíloví druhové Roman Tintěra s Erikem Bahulou figurovali na seznamu náhradníků.

Přípravná utkání:

Česká republika 17 – Švýcarsko 17 3:3 sn (3:2, 0:0, 0:1 – 0:0)
Góly a nahrávky:
10. Zachar TS, 18. Kantner, 20. Kofroň (Haman) – 12. Hischier (Öjdemark, Steinmann), 13. Puntus (Miranda, Riva), 54. Puntus (Miranda), rozh. nájezd Hischier.
Rozhodčí: Souček, Lacina – Charvát, Špůr.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 1:3.
Diváků: 487.
Nejlepší hráči: David Kofroň – Philip Wüthrich.
Česká republika: Klouček – Vála, Hrdinka, Janda, Kachyňa, Mroz, Novák, Haman – Kantner, Kačírek, Reichel, Zachar, Najman, Kodýtek, Pavlík, Kofroň, Karafiát, Šmerha, Havelka, Zídek, Chalupa. Trenéři Robert Reichel a Patrik Augusta.
Hráno ve Strakonicích 7. listopadu 2014.

Česká republika 17 – Švýcarsko 17 5:7 (0:3, 2:2, 3:2)
Góly a nahrávky:
22. Šmerha (Kachyňa, Janda), 25. Karafiát (Novák), 52. Havelka (Zídek), 57. Kantner (Chalupa, Kodytek), 59. Karafiát – 1. Roberts (Steinmann), 5. Riva (Hischier), 17. Berni, 23. Lerch TS, 35. Roberts, 53. Weder (Gerber), 57. Miranda.
Rozhodčí: Vladimír Pešina, Daniel Pražák – Milan Jindra, Milan Štolfa.
Vyloučení: 7:11.
Využití: 2:3.
Diváků: 625.
Česká republika 17: Žajdlík – Vála, Hrdinka, Janda, Kachyňa, Haman, Novák, Mroz – Kačírek, Reichel, Zachar, Najman, Kodýtek, Pavlík, Kofroň, Karafiát, Šmerha, Havelka, Zídek, Kantner, Chalupa. Trenéři Robert Reichel a Patrik Augusta.
Hráno v Soběslavi 8. listopadu 2014.

Česká republika 17 – Švýcarsko 17 10:3 (2:1, 2:2, 6:0)
Góly a nahrávky:
14. Zídek (Havelka), 15. Reichel (Haman), 25. Karafiát (Šmerha), 30. Karafiát (Kofroň), 41. Najman (Kachyňa, Janda), 44. Kodýtek (Pavlík), 46. Karafiát (Šmerha, Kofroň), 47. Pavlík (Najman), 57. Najman (Novák, Haman), 58. Zídek (Havelka, Kantner) – 11. Brantschen (Suter), 22. Suter (Miranda, Noll), 37. Miranda (Brantschen, Puntus).
Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Jelínek, Pešek.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 3:2.
Diváků:
Česká republika 17:
Klouček – Vála, Hrdinka, Janda, Kachyňa, Haman, Novák, Mroz – Chalupa, Kačírek, Reichel, Zachar, Najman, Kodýtek, Pavlík, Kofroň, Karafiát, Šmerha, Havelka, Zídek, Kantner. Trenéři Robert Reichel a Patrik Augusta.
Hráno v Písku 9. listopadu 2014.

(lho)

 


Krátké zprávy
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie